Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: cestovni pas (Sobol 16.08.2018 19:40) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dcera se vdava.Je ceska i svycarka. Ma jak cesky tak i svycarsky pas. Otazka: muze si nechat cesky pas na jeji jmeno za svobodna, nebo se to musi zmenit? V principu by si mohla ve svycarsku nechat sve jmeno za svobodna nebo i tzv.Alianz-jmeno: Sobol-Wüthrich, ktere se jako dvojite jmeno da zapsat do swycarskeho pasu. Jak by to bylo s ceskym pasem?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.08.2018 11:14)
   Dobrý den,
    
   v případě změny údajů je nutné požádat o nový cestovní pas, stávající doklad zůstává platný po dobu tří měsíců po sňatku.
    
   S pozdravem
    
   Hana Kurzová, DiS.
   oddělení cestovních dokladů
   Odbor správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Polyfunkční dům ul. Pacovská, Praha 4 (Kašparová 16.08.2018 13:36) – Stavební úřad
  Dobrý den. Ráda bych poprosila o informaci, ideálněji přímo odkaz, kde bych našla vizualizaci budovy Polyfunkční dům ul. Pacovská, Praha 4? Stavební práce zde již začaly, ráda bych měla přestavu jak bude vypadat v reálu. Děkuji. Kašparová
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 16.08.2018 13:45)
   Vážená paní,

   Vaší žádosti nemůžeme vyhovět, neboť informace ze spisů stavebního úřadu nejsou veřejné. Pokud jste byla účastníkem řízení, máte právo nahlížet do správního spisu po celou dobu jeho existence, v takovém případě Vám doporučuji návštěvu našeho úřadu v úředních hodinách.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Hnetkovska (Tereza 11.08.2018 17:55) – Stavební úřad
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda pozemky c. 1433/10, 1433/1, 1433/3, ležící v Kunraticích podél Kunratického potoka jsou dnes již pozemky stavebními. Donedávna na těchto pozemcích nebylo možné stavět kvůli potoku, nedávno jsem se ale dozvěděla, že se na těchto pozemcích plánuje výstavba několika bytových domů. Rada bych tedy prosím věděla, zda je pravda, že na nich někomu byla povolena výstavba. Děkuji Hnetkovska
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 14.08.2018 13:59)
   Vážená paní,

   informace ze spisů stavebního úřadu nejsou veřejné. Pokud se domníváte, že výstavbou na uvedených pozemcích mohou být dotčena Vaše vlastnická nebo jiná věcná práva k nemovitostem, můžete navštívit náš úřad, a v případě, že řízení bude vedeno, umožníme Vám nahlédnout do správního spisu. Ve věci možnosti výstavby na pozemcích z hlediska územního plánu Vám doporučuji se obrátit na MHMP, odbor územního rozvoje, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: obnovení a rozšíření živnosti (Hana Koníčková 13.08.2018 15:15) – Živnostenský úřad
  Od září bych chtěla obnovit živnost jako hlavní činnost a zároveň bych chtěla rozšířit živnost o administrativu a produkční činnost, jak bych měla postupovat a lze vyřídit i elektronicky nebo je nutná osobní přítomnost na úřadě.Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 13.08.2018 16:00)
   Dobrý den,
    
   pokud hodláte obnovit živnost a dále rozšířit volnou živnost o další obory, je nutné vyplnit změnový list. Tento formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz. Oba úkony jsou bez správního poplatku. Tuto záležitost můžete vyřídit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
   Podání můžete vyřídit elektronicky pokud máte zaručený elektronický podpis.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: privatizace bytov, Pikrtova 1316/11 (Alena Jakubovova 09.08.2018 12:13) – Privatizace a bytová politika
  Dobrý děn ráda bych se zeptala kdy bude možná privatizace bytů na ulici Pikrtova 1316/11, Praha 4
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.08.2018 13:56)
   Dobrý den,
    
   privatizace bytového fondu ve vlastnictví městské části Praha 4, je již ukončena a městská část Praha 4 zatím neuvažuje o zařazení dalších domů a bytů do privatizace bytového fondu, tedy ani domu na adrese Pikrtova 1316/11, Praha 4 – Nusle, který i nadále zůstává zařazen do seznamu domů, které budou ponechány v majetku městské části Praha 4.
   K uvedenému dotazu uvádím, že nájemci Vámi užívaného bytu jste se stali na základě zveřejněného záměru pronájmu bytu, kde bylo jednoznačně deklarováno, že dům ani byt není určen k privatizaci.
    
   Zároveň si Vás dovoluji informovat, že městská část Praha 4 jako územní samosprávný celek ve své samostatné působnosti hospodaří s majetkem, který jí byl svěřen hlavním městem Prahou. Hospodaření s byty a bytovými domy patří do této samostatné působnosti obce a řídí se zákony a obecně právními předpisy a je tedy na rozhodnutí orgánů obce, zda jí svěřený majetek prodá či zda si jej ponechá ve vlastnictví. 
   V případě, že by v budoucnu došlo k rozšíření seznamu domů určených k prodeji, budou oprávnění nájemci bytů v předmětném domě o této skutečnosti informováni.

   Bronislava Prokopová
   vedoucí oddělení hospodaření s byty
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Sucho a mestska zelen (Jarda Novak 29.07.2018 15:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den
  V souvislosti s usychajicimi stromy v suchem letnim obdobi jsem se chtel zeptat, zda krome kropeni asfaltu v ulicich planujete take prolit vodou alespon vybrane vzrostle stromy? Myslim ze stromy maji v mestskem ekosystemu nezastupitelnou roli a trochu jim pomoci by bylo prospesnejsi nez kropeni ulic. Mimochodem, jeden vzrostly strom ma “vykon” jako klimatizacni jednotka osobniho auta, v rozpalenem letni meste k nezaplaceni. Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:18)
   Dobrý den, intenzivně zaléváme výsadby mladší čtyř let. U těchto dřevin je nutné zajistit dostatek závlahy. Vzrostlé stromy ve větší míře nezaléváme. I přes extrémní klimatické podmínky jsme nezaznamenali žádný výrazný problém s usycháním.
 • Otázka: Bozp (Boček 25.07.2018 14:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dne 25.7.(kolem poledne) se "uklízel" chodník ul. Táborská u ZŠ. Chodil tam pracovník s křovinořezem mezi lidmi a vysekával trávu ze spár. Kdyby pracovník i jejich nadřízený byl alespoň minimálně proškolen, tak by věděl, že křovinořezem může někomu např. kamínkem vystřelit oko. To, že druhý pracovník tam přes hodinu fukarem na jednom místě honil listí (na vyprahlém, prašném chodníku!!!) a opět nehleděl na kolemjdoucí, je už jen taková třešnička.
  Je to vizitka města a jejích částí, jaké firmy pro ně pracují. Tak by mě zajímalo, jestli město tohle řeší při zadávání prací a jestli se snaží tlačit na firmy, aby dodržovali předpisy BOZP.
  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:15)

   Dobrý den, tyto práce nebyly prováděny v gesci MČ Praha 4, neboť zde žádnou údržbu nezajišťujeme. Váš podnět postoupíme Technické správě komunikací hlavního města Prahy, která šintování prováděla.

   Děkujeme za upozornění na nepřípustný stav provádění údržby.

 • Otázka: dotaz . (Danuše Krausová 22.07.2018 16:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,chtěla bych připomenout něco k parku Třešňovka u ul.Na Chodovci.Byly
  zde káceny stromy,třešně údajně pro suchost.Místo toho nebyly osázeny osázeny třešně,ale sakury,které nevzrostou tak jako třešně, mají malou korunu a listy a tím nedávají moc stínu. .V současnosti jde o stín,když sedíte na lavičce v parku.Bohužel při jarní výměně laviček,byly nové umístěny tak,aby byly všechny na slunci.Na rozdíl od tě
  ch starých,které byly pod stromy.Posezení využívali starší obyvatelé Spořilova,což nyní nejde.Park se využívá rodinami a skupinami k pikniku a grilování a to trvá delší dobu a tak dochází k návštěvám okolních stromů a křoví za potřebami.Chci se zeptat,zda je možno umístit do parku toaletu a přemístit lavičky do stínu pod stromy
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:13)

   Dobrý den, v parku Třešňovka jsou staré dožívající třešně, které postupně usychají. Každým rokem se dosazují okrasné ovocné stromky, jabloně, hrušně a jak uvádíte i sakury. Třešňovka je z větší části v ochranném pásmu vysokého napětí a z tohoto důvodu nelze vysazovat stromy s vyšší korunou. Na Váš požadavek budou doplněny 2 – 3 lavičky do stínu. Mobilní WC z provozních důvodů umisťovat nebudeme. Děkujeme za Váš podnět.

 • Otázka: problém s kontejnery na odpad (R. Bohuslavová 19.06.2018 21:25) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné zajistit místo s kontejnery na odpad nějakým uzamykatelným plotem. Kontejnery s odpady v ulici Bělčická pro domy č.p, 2826-2829 jsou volně přístupné a tudíž jsou velmi lákavé pro lidi bez přístřeší. Následkem toho se stává, že odpad je rozházen kolem kontejnerů a to rozhodně nesvědčí našemu životnímu prostředí. Všimla jsem si, že na Spořilově jsou již na několika místech kontejnery s odpdem oplocené a dostanou se k nim pouze lidé, kteří bydlí v domech, kterým kontejnery náleží. Netuším, jak se v žádosti o toto oplocení postupuje, proto uvítám veškeré informace, jak dále postupovat. Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď. R. Bohuslavová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:09)

   Dobrý den, přístřešek na sběrné nádoby na směsný komunální odpad je stavba jako každá jiná. Doporučujeme se obrátit na odbor stavební Úřadu městské části Prahy 4 se žádosti o informace, co je potřeba k uzavření přístřešku. Dále bude potřeba získat souhlas vlastníka pozemku 2848/379, který je Hlavní město Praha. Souhlas Hlavního města Prahy zajišťuje oddělení výkonu vlastnických práv odboru evidence majetku Magistrátu hlavního města Prahy.

 • Otázka: M. (Tomáš 27.06.2018 23:05) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chci se zeptat, zda by bylo možné v ulici Křesomyslova zavést stálé kontejnery na tříděný odpad (plast, papír, sklo)?

  Ideálním místem by byla "křižovatka" s ulicí Boleslavova (https://mapy.cz/s/2MWjh), přímo pod dopravní značkou Zákaz zastavení (tam mimochodem neustále parkují auta a nikdo to neřeší).

  Kontejnery by provozu zcela jistě nezavazely, už jen z důvodu toho, že tam pravidelně stojí nejméně dvě vozidla. Nejbližší kontejnery na tříděný odpad jsou pak na území Prahy 2, pod Nuselským mostem. Ty ale často bývají přeplněné a navíc i poměrně z ruky. Spousta odpadu, který by se dal pohodlně vytřídit tak bohužel končí ve směsném kontejneru :(


  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2018 13:08)

   Dobrý den, odbor životního prostředí zajistí prověření možnosti umístění nového stanoviště tříděného odpadu v ulici Křesomyslova v Praze 4. K umístění obecně prospěšného zařízení se vyjadřuje svozová společnost, Dopravní policie ČR, silniční správní úřad, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 a Magistrát hlavního města Prahy. Děkujeme Vám za podnět.Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák
Vytisknout