Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nefunkční veřejné osvětlení v Podolské (Markéta Freiwilligova 19.11.2017 10:59) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, řada bych požádala o pomoc při vyřešení nefunkčního veřejného osvětlení v naší ulici Podolská 20. Již nekolik týdnů nám nesvítí lampa před domem. Prosím, můžete mi sdělit na koho se můžu obrátit s prosbou, aby nám lampa zase svítila? Děkuji předem, marketa
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.11.2017 12:42)
   Vážená paní Freiwilligova,

   správu veřejného osvětlení provádí v hl.m.Praze fa. TCP (TRADE CENTRE PRAHA), závada na veřejným osvětlení byla nahlášena.

   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   MČ Praha 4
 • Otázka: vyhrazené parkovací místo (Jana 15.11.2017 21:24) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik by stálo vyhrazené parkovací místo na ulici 5. května před Nuselským mostem? Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.11.2017 10:31)
   Dobrý den,

   jedná se o komunikaci I. třídy v kompetenci ODA MHMP zvláštní užívání komunikace vyhrazeného parkování zpoplatněného je zpoplatněno vyhláškou hl.m.Prahy ve výši 10 Kč. x m2 x den . Jedná se o částku cca. 130 kč. za 1 den.

   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   MČ Praha 4
 • Otázka: vytovení OP (machalová 16.11.2017 8:46) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  vím, že na Vašich stránkách lze najít, kdy budu mít vyhotoven občanský průkaz dle doby podání žádosti o jeho vydání - nedaří se mi však najít - můžete mi poslat odkaz, kde najdu děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.11.2017 10:30)
   Dobrý den,

   termíny vyhotovených osobních dokladů naleznete na následujícím odkazu:
   http://www.praha4.cz/Termin-vydeje-hotovych-dokladu-1.html.
    
   S pozdravem a přáním příjemného dne
    
   Ing. Martin Anděra
   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Kavárna (Linda 16.11.2017 10:54) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, měla bych možnost nastoupit do kavárny. Majitel by chtěl, abych si založila ŽL. Byla bych pouze zaměstnanec a pracovala bych jako servírka.Chtěla bych si ověřit, zda je to vůbec možné. Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 16.11.2017 13:35)
   Dobrý den,
    
   pokud budete provozovat činnost samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanoveným živnostenským zákonem, pak je nutné vlastní živnostenské oprávnění. To v praxi znamená , že pokud budete podnikat podle živnostenského zákona v provozovně, musí být tato provozovna viditelně označit Vašim jménem  a příjmením, s uvedením IČO a provozní dobou. Rovněž na dokladech o prodeji zboží a o poskytnutí služeb musí být Vaše údaje.   Pokud bude provozovatelem jiný podnikatel a vy budete v zaměstnaneckém poměru, pak  se nejedná o podnikání dle živnostenského zákona, ale o pracovně právní vztah.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: plné popelnice (František Šimek 31.10.2017 16:16) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Již dlouhou dobu se potýkáme s nedostatkem místa v popelnicích u našeho domu v Ohradní 1333. Několikrát jsme odkázali uklízečky ze squashe aby využívaly kontejnery, určené pro ně, opakovaně jsme nacházeli malířské potřeby (kbelíky, plechovky a pod.) v našich kontejnerech, přestože z našich nájemníků tam nic neukládal. Dnes zastihla předsedkyně kontrolní komise družstva dva pracovníky patrně stavební firmy když nasypali oba kontejnery plné pilin. Oplocenou kóji pro kontejnery postavíme v souvislosti s výstavbou parkovacích míst, ale řízení související s povolovacím řízením se stále oddaluje. Prosím, pomozte alespoň s odhalením identity a postihem těch, co ignorují zásady ukládání odpadu.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.11.2017 9:52)

   Dobrý den, v současné době probíhají kontroly nakládání s odpady v okolí domu 1333 včetně sportovního centra. Odbor životního prostředí a dopravy celou věc monitoruje. V případě dalších Vašich poznatků se prosím obraťte na oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství, pí. Ing. Jana Teichmannová, tel. 261192430, mail: jana.teichmannova@praha4.cz  Veškeré další informace týkající se této neutěšené situace velice přivítáme.

 • Otázka: zmena sidla (Adrian 14.11.2017 13:06) – Živnostenský úřad
  Dobry den,
  aktualne menim sidlo sveho podnikani z Prahy 4 na Prahu 2. V ktere z techto mestskych casti mam uradu hlasit zmenu sidla?
  Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 14.11.2017 13:20)
   Dobrý den,

   místní příslušnost živnostenských úřadů byla zrušena, tudíž změnu můžete vyřídit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Odpadky na břehu Botiče (Pavel Du Plessis 13.11.2017 22:31) – Životní prostředí, úklid a čistota

  Dobrý den,
  chtěl bych nahlásit několik pohozených pytlů s odpadky na mostě mezi ulicemi Mendíků a Kapitulská. Zároveň bych chtěl požádat o odklizení kusu nábytku na břehu Botiče hned za lípou na rohu novostavby Magistrů 9 (asi 30m od zmíněného mostu) a rozsypané odpadky na obou březích Botiče mezi tímto mostem a ulicí Nuselskou. Děkuji za Vaši pomoc. S pozdravem Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 14.11.2017 9:04)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: tříděný odpoad Mezivrší (Michaela Kisvetrová 07.11.2017 21:18) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den pane Záruba,
  prosím o informaci, zda by bylo možné navýšit frekvenci svozu tříděného odpadu pro PAPÍR a PLAST v ulici Mezivrší (umístětí naproti vjezdu do ulice Pod Křížkem) Kontejnery již pár měsíců vůbec nedostačují a den, nekdy i více před svozem jsou plné k prasknutí a lidé odpad nechávají povalovat v okolí popelnic a tím se dělá všude kolem nepořádek. Zvláště, když začne foukat, je plast a papír všude kolem.
  Děkuji moc za odpověď,
  Míša Kisvetrová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 13.11.2017 17:09)

   Dobrý den, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 bude stanoviště č. 201 Mezivrší 1449/25 v Praze 4 pravidelně po dobu 14 dní kontrolovat včetně pořizování fotodokumentace s časovým razítkem. V případě zjištěného přeplňování sběrných nádob na tříděný odpad požádá Magistrát hlavního města Prahy o navýšení frekvence odvozu přeplňované komodity odpadu.

 • Otázka: SRO (Roman 09.11.2017 12:48) – Živnostenský úřad
  Dobrý den založil jsem sro takže jsem jedinym jednatelem a společnikem ve sve firmě a nedavno jsem změnil trvalý pobyt, musim tuhle změnu nekde hlasit např. na ŽU nebo v obchodnim rejstřiku?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 13.11.2017 13:13)
   Dobrý den,

   pokud jste změnil trvalý pobyt, tak se tato změna dostane do avíz na osoby příslušnému živnostenskému úřadu a ten tento údaj změní u osoby v Registru živnostenského podnikání. Jak probíhá změna u obchodního rejstříku se prosím ptejte na obchodním rejstříku.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
    
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Vyhrazené parkování Antala staška 1075/41a (Kristýna Mikšíková 07.11.2017 8:53) – Doprava a parkování
  Dobrý den, ráda bych věděla jak je to na Praze 4 s placením vyhrazeného parkování, zda si lze pronajmout parkovací místo na ulici Antala staška 1075/41a a jaká je taxa za rok. Děkuji, Mikšíková.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner, 07.11.2017 9:40)
   Dobrý den,

   jedná o tzv. zvláštní užívání komunikace dle ust. § 25 zák.č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích - dle zákona o místních poplatcích a vyhlášky hl.m. Prahy je parkovací místo zpoplatněné ve výši 10 Kč x metr čtvereční x den cca 50 000 Kč za rok.

   Přeji hezký den

   Petr Vlasák
   Odbor životního prostředí a dopravy
   MČ Praha 4


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout