Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Omezení parkování Senohrabská ul. (Jan Klíma 24.09.2017 14:11) – Doprava a parkování
  Dobrý den, prosím o informaci z jakého důvodu bude omezeno parkování v ulici Senohrabská od 27.9.2017 a o jak dlouhé omezení parkování se bude jednadnat. V ulici se objevilo pouze dopravní zančení omezujíví parkování od 27.9.2017 ovšem bez udání do kdy a z jakého důvodu. Dle plánu čištění ulic u TSK zde proběhl úklid 12.9.2017.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 25.09.2017 17:11)
   Dobrý den.
    
   V ulici Senohrabské bude společnost PORR a.s. provádět rekonstrukci místní komunikace pro Technickou správu komunikací hl.m. Prahy. Z tohoto důvodu bude zakázáno zastavení do 13.10.2017.
    
   Jan Hartman, oddělení dopravy ÚMČ P4
 • Otázka: Startovací byt (Kristýna 19.09.2017 8:13) – Privatizace a bytová politika
  Dobrý den, ráda bych se zeptala,zda plánujete někdy v blízké době pronajmout další startovací byty.E-desku samozřejmě sledujeme, jen se nám nedaří na info o bytech narazit. Děkuji Nováková
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 19.09.2017 9:43)
   Dobrý den paní Nováková,
    
   k Vašemu dotazu si Vás dovolujeme informovat, že v současné době městská část Praha 4 připravuje nová Pravidla při pronajímání bytů v domech ve vlastnictví (spoluvlastnictví) hlavního města Prahy svěřených městské části Praha 4, jejichž součástí budou i nová pravidla při pronajímání startovacích bytů. Z uvedeného důvodu záměr pronájmu startovacích bytů nebude zatím zveřejněn.
    
   Bronislava Prokopová
   vedoucí oddělení hospodaření s byty
   MČ Praha 4
 • Otázka: Odstranění náletových dřevin v ulici V Občanském domově (Michal Klesnil 07.09.2017 13:26) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ulici V Občanském domově (ve směru od ul. Na Veselí) jsou přerostlé náletové dřeviny, které ztěžují parkování i umístění kontejnerů na tříděný odpad. Plánuje se prosím jejich odstranění? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.09.2017 15:16)
   Dobrý den, předmětné pozemky nejsou ve správě MČ Praha 4, ale hlavního města Prahy. Váš požadavek jsme zaslali Technické správě komunikací HMP, která úpravu zeleně v této lokalitě zajišťuje.
 • Otázka: koše (Jana 08.09.2017 14:51) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ještě jednou se Vás zeptám, bude prosim přidán koš na psí exkrementy v ulici bítovská kolem vchodu 1214? je to místo kde se hodně venčí. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.09.2017 15:14)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Možnost umístění koše prověříme a v případě vhodných podmínek zajistíme jeho instalaci.
 • Otázka: Nepořádek po akci Sporťáček (Lejsková 17.09.2017 15:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, po akci Sporťáček konané 9.9. 2017 na louce před Branickým mostem zůstal plastový nepořádek, především v místě, kde stálo podium s reklamou Agrofertu (třpytivé proužky, rozřezané stahovací pásky,...)
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.09.2017 15:11)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Situaci prověříme zajistíme s pořadatelem akce bezodkladnou nápravu.
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad v areálu Thomayerovy nemocnice (Lucie Lamačová 12.09.2017 17:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by možné zajistit umístění kontejnerů na tříděný odpad (konkrétně na plast, papír a sklo), v blízkosti Ústavu mateřství, případně na jiných vhodných místech v areálu nemocnice? Z nedávno aktualizované mapy (ze 4.9.) je zřejmé, že v celé Vídeňské ulici není umístěn ani jeden. Doufám, že je dotaz zařazen do správné kategorie, a je možno jej vyřešit.
  Děkuji za odpověď
  Lucie Lamačová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.09.2017 14:53)

   Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu jako obecně prospěšná zařízení se umísťují ve většině případů na veřejných prostranstvích do blízkosti bytové zástavby. Ulice Vídeňská není vhodná k osazení stanoviště tříděného odpadu s ohledem na bezpečnost dopravního provozu a chybějící bytové zástavby. Thomayerova nemocnice je státní příspěvkovou organizací a odpadové hospodářství mají nastavené v souladu s platnými právními předpisy ČR. Areál nemocnice není veřejným prostranstvím a o případném umístění sběrných nádob na tříděný odpad pro návštěvy TN nemocnice si rozhoduje sama TN nemocnice, které Váš podnět postoupíme.

 • Otázka: Ulice Pod Stárkou - zákaz stání (Jiří 07.09.2017 14:03) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chci se zeptat na možnost prodloužení čáry zákazu státní v ulici Pod Stárkou. Zákaz stání byl zaveden ve východní části ulice u tenisových kurtů, kde parkovala auta hráčů. V ulici pak zbyla úzká ulička na průjezd o šířce jednoho auta, kde se musela auta vyhýbat pouštěním či couváním jednoho z nich. Stejná situace stále pokračuje u plechového plotu nedalekých autoopraven, kde jsou odstavená auta určená k opravě a znemožňují plynulý průjezd. Vše by vyřešilo prodloužení zákazu stání od tenisových kurtů až ke konci plechové ohrady autoservisů nebo zjednosměrnění ulice. Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 15.09.2017 16:36)
   Vážený pane, 
    
   celý úsek ulice Pod Stárkou byl a je průběžně monitorován příslušnými policejními složkami a platí zde povinnost vyplývající z obecné úpravy zákona  č. 361/2000 Sb. v platném znění. 
   První úsek předmětné ulice je zanesen a odsouhlasen ve studiích  pro vznik parkovacích zón a do těchto již s dalšími změnami zasahovat nelze a druhý úsek ulice bude v rámci kontrolních pojížděk prověřen zástupci oddělení dopravy a policejních složek a následně bude vyhodnocena stávající  zjištěná situace.
   V případě výsledku vyhodnocené nezbytnosti změny místní úpravy, bude zadáno zpracování projektové dokumentace s navrženou změnou a dále se bude postupovat v povolení dle současných platných právních předpisů.
    
   S pozdravem,
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   MČ Praha 4
 • Otázka: Úklid a parkovací zóny (Martin 07.09.2017 17:19) – Doprava a parkování
  Dobrý den. V Nuslích se minimálně rok nečistila vozovka. Ještě otázka parkovacích zón v Nuslích. Parkování pro místní obyvatele je už opravdu katastrofální. Děkuji za info. S pozdravem.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 15.09.2017 13:36)
   Vážený pane,

   letní a zimní údržbu komunikací zajišťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. a podrobné informace o plánu blokového čištění jednotlivých uličních úseků naleznete po zadání názvu ulice na tomto odkazu http://letniudrzba.tsk-praha.cdsw.cz/imapa.aspx
   Městská část Praha 4 do budoucna připravuje zavedení režimu zóny placeného stání, který by měl řešit zajištění parkovací kapacity zejména pro rezidentní občany. Informace o tomto projektu naleznete na internetových stránkách www.parkujvklidu.cz
    
   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath
   MČ Praha 4
 • Otázka: Dotaz (Emil Sedláček 12.09.2017 16:53) – Doprava a parkování
  Dobrý den.
  Rád bych se zeptal,proč v ulici Budějovická od rána do odpoledne řidiči parkují v celé délce této ulice i přes značky zákaz zastavení? Zácpou tím jeden pruh a nedá se tam vůbec projet.Platí to i pro autobusové zastávky, které jsou obložené auty a lidem není umožněn bezpečný nástup a výstup. Doufám, že se tím budete zabývat a budou to řešit příslušné orgány.
  Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 14.09.2017 9:47)
   Vážený pane Sedláčku,
    
   děkujeme Vám za Váš  podnět, ve věci neukázněného parkování, který bezodkladně postoupíme na příslušné policejní složky, k dalším krokům, neboť silniční správní úřad není věcně příslušný k řešení přestupků, kontrol a problematiky neukázněného parkování řidičů. Poukazujeme na povinnost účastníků provozu - dle  § 4, zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění.
    
   OŽPAD, oddělení dopravy
   MČ Praha 4
 • Otázka: Vyhořelý kontejner (Petr 12.09.2017 18:24) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chci nahlásit úplně vyhořelý kontejner na sklo v ul. Družstevní Ochoz na stanovišti před domem č. 36. Prosím o jeho výměnu. Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 13.09.2017 11:15)
   Dobrý den,

   shořelé kontejnery na stanovišti č. 15 v Praze 4  před domem Družstevní Ochoz č. 36 jsou již v řešení ze strany svozové společnosti Pražské služby, a.s.

   Děkujeme za upozornění.


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout