Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: oprava ulice + nadměrný hluk (Jarošová 13.02.2017 11:59) – Doprava a parkování
  Dobrý den, kdy bude prosím provedena kompletní rekonstrukce ul. Na Chodovci, jedná se hlavně o úsek od autobusové stanice Spořilov směrem ke konečné tramvaje. Tato část je v katastrofálním stavu a vede přímo pod okny obytného domu A1. Jezdí zde 4 linky autobusů a nyní zde začali jezdit nákladní auta - tatrovky a ty díky velkému množství prasklin a děr na silnici způsobují neuvěřitelný hluk již od ranních hodin. Takže nyní máme zde hluk ze Spořilovské a ještě navíc další od nákladních aut. A to už je opravdu trochu moc. Prosím o urychlené řešení. Děkuji Jarošová
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.2.2017 11:56)

   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Opravy pozemních komunikací na území městské části Praha 4 včetně pozemní komunikace v ulici Na Chodovci má v kompetenci Technická správa komunikací hl. m. Prahy, což je příspěvková organizace hlavního města Prahy, jejímž prostřednictvím město zajišťuje rozvoj, výstavbu, správu, údržbu a opravy pozemních komunikací. Váš podnět byl této organizaci zaslán spolu se žádostí o nápravu. Upozorňuji však, že z technologického hlediska nelze k případné opravě přistoupit okamžitě, ale až v době, kdy venkovní teploty budou trvale i přes noc dosahovat do výše min. 5 °C, jinak by nebylo možné zajistit potřebnou kvalitu provedení opravy.

   Co se týče hlučnosti, lze se domnívat, že případná oprava vozovky pozemní komunikace přispěje ke snížení hluku v uvedené lokalitě. V případě potřeby se lze též obrátit na Hygienickou stanici hl. m. Prahy, která je v souladu s platnými právními předpisy příslušná řešit podněty a stížnosti obyvatel Prahy na hluk (http://www.hygpraha.cz/ ). Pokud máte podezření na překračování hygienických limitů hluku a vibrací z provozu na pozemních komunikacích, podejte na hygienickou stanici podnět, ve kterém uveďte, o jaký zdroj obtěžování se jedná, kde je umístěn a kdy nejvíce Vás obtěžuje (den v týdnu), ve které denní či noční době. Dále uveďte Vaši kontaktní adresu nebo telefonní číslo, aby se na Vás mohl obrátit kompetentní pracovník hygienické stanice.

   Případně můžete využít kontakty na webových stránkách a o postupu se informovat přímo u hygienické stanice (http://www.hygpraha.cz/obsah/kontakty_33_1.html
   ). V případě, že bude prováděno měření hluku, které hygienická stanice provádí obvykle bezplatně, je nutná Vaše součinnost při realizaci tohoto měření.

   S pozdravem


   Mgr. Martin Habětínek
   referent oddělení dopravy

 • Otázka: Podolské nábřeží (Jiří Vedral 01.02.2017 16:58) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  hodláte nějak řešit každodenní kolony na Podolském nábřeží od vodárny až ke Dvorcům. Posledních asi půl roku po obou stranách ulice parkují auta a ubyl tak jeden jízdní pruh. Někdy stojí kolona aut skoro až benzínové pumpě. V létě jsou to většinou bruslaři nebo lidi jdoucí do Žlutých lázní, ale podle sněhu na autech je dobře vidět, že některá auta tam klasicky parkují i několik dní
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.2.2017 11:52)

   Vážený pane Vedrale,
   postupujeme Váš podnět ve věci parkování na Podolském nábřeží, příslušnému silničnímu správnímu úřadu, odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy, přímo k rukám referentky oddělení - Ing. Andrea Davidová, tel.  236 004 436, k dalším případným krokům a dále přímému vyjádření k obsahu Vašeho podnětu.


   Jedná se o ulici Podolské nábřeží, která patří do vybrané komunikační sítě zařazením do I. třídy.

   S pozdravem


   Zdeňka Novotná

   referent – dopravní značení
   oddělení dopravy

 • Otázka: Dopravní značka 30 km (V. Tesárek 15.02.2017 8:37) – Doprava a parkování
  Dobrý den, prosím o info, zda dopravní značka,přikazující rychlost(30),umístěná v ulici Údolní cca 50 m za viaduktem směrem od Branického pivovaru nahoru je osazena Silničním správním úřadem nebo ji tam někdo svévolně osadil? Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.2.2017 11:46)

   Vážený pane Tesárku,
   děkujeme za Váš dotaz. Předmětné svislé dopravní značení B20a (30) bylo v citovaném úseku ulice Údolní řádně povoleno, a to opatřením obecné povahy pro stanovení místní úpravy silničního provozu. Značka zde byla umístěna se souhlasem Policie ČR - Dopravního inspektorátu v souvislosti se stavební akcí Technické správy komunikací hl. m. Prahy – „oprava celého povrchu komunikace a změna přednosti křižovatky v ulici Údolní x V Hodkovičkách x Psohlavců“.

   S pozdravem

   Zdeňka Novotná
   referent – dopravní značení
   oddělení dopravy

 • Otázka: kontejnery v ohradě Budějovické nám. (Iva Klůsová 14.02.2017 13:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,zajímalo by mě, zda nedávno zřízená ohrada s kontejnery na Budějovickém náměstí v těsném sousedství sídla Městs. úřadu, resp. polikliniky, bude v provozu trvale.Z mého hlediska je to ostuda obou institucí a na tzv. náměstí rozhodně nepatří.Děkuji za odpověď. Iva Klůsová
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.2.2017 11:40)

   Dobrý den,
   stavební buňky jsou u polikliniky umístěny pouze dočasně a slouží jako zařízení staveniště. Jeden ze stavbyvedoucích se dostavil na úřad a řádně zažádal o zábor, který vyřizuje oddělení dopravy (OŽPAD). Stavební buňky by na daném místě měly setrvat do 31. 10. 2017.

   S pozdravem

   Ing. Pavel Exner

   referent odboru životního prostředí a dopravy

 • Otázka: Narustajici pocet pricnych prahu? (F. Mastny 10.02.2017 22:48) – Doprava a parkování
  Dobry den,

  bydlim jiz cca 5 let v ulici Nad Strouho v Braniku. Pred nekolika lety byly umisteny pricne prahy na zacatku a na konci ulice. To, ze pricne prahy zpusobuji, ze v lete neni mozne spat s otevrenymi okny, nebot pri prejezdu aut vznika velky hluk, pominu.

  Co me vsak opravdu prekvapilo/rozesmalo/vydesilo, je to, ze cca pred 14 dny byl umisten jiz treti pricny prah do teto ulice - tentokrate ve forme kruhovych "polokouli". Rad bych vedel, jaky je k tomuto duvod?
  Mam ocekavat, ze v nasledujicim roce pribydou dalsi prahy?

  Pokud je argumentem bezpecnost pro chodce, muzete prosim prilozit report, kolik se v teto ulici stalo za poslednich nekolik let nehod? Nepamatuji si, ze by zde k necemu takovemu doslo.

  Dekuji,
  FM
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.2.2017 13:37)

   Vážený pane Mastný,
   k instalaci příčných prahů BYLO PŘISTOUPENO PO OPAKOVANÝCH PODNĚTECH A STÍŽNOSTECH završených peticí občanů s trvalým bydlištěm v ulici Nad Strouhou, kdy byla požadována opatření proti dlouhodobě neúnosné situaci ohledně nepřiměřené rychlosti aut zkracujících si cestu touto ulicí do ulic Nad Mlýnem a Ke Krči.


   Petici podpořilo 192 petentů (je k dispozici u vedoucího OŽPAD), kteří byli srozuměni s možnými negativními aspekty (zvýšení hlučnosti, ztížené parkování) a přesto prahy (v počtu 2 až 4) z bezpečnostních důvodů požadovali.

   Po následném projednání s dotčenými orgány (DI PČR) vznikl kompromisní návrh, který obsahoval  3 zpomalovací prvky, z nichž ten třetí již není klasický příčný montovaný zpomalovací práh, ale mírnější zpomalovací terče v polovině vzdálenost mezi podélnými prahy, které rychlost mezi nimi dále účinně snížily. Žádné další zpomalovací prvky či opatření v této ulici nebudou povoleny a tedy ani realizovány.

   S pozdravem


   Jaroslav Vodák
   vedoucí odboru správních agend

 • Otázka: změna bankovního účtu pro příspěvek na dopravu (Anna Jelínková 13.02.2017 12:19) – Doprava a parkování
  Kde změním číslo účtu na zasílání příspěvku na dopravu? /400 Kč/ Bydlím Kvestorská ul. Praha 4
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.2.2017 10:43)

   Vážená paní Jelínková,
   změnu účtu pro zasílání sociální dávky musíte řešit výhradně s Úřadem práce ČR, který Vám tuto dávku poskytuje.

   S pozdravem


   Mgr. Věra Rožková

   vedoucí odboru sociálního

 • Otázka: Rezervace místa a času (Michaela Sommerová 13.02.2017 9:47) – Matriky a státní občanství
  Dobrý den, je možné na úřadu městské části prahy 4 (matrika) si rezervovat čas schůzky, abych nemusela čekat, když vím v který čas přijdu? Děkuji Sommerová
  • Odpověď: (vedoucí OSA Ing. Martin Anděra, 15.2.2017 10:41)

   Dobrý den,
   rezervační systém není na našem úřadu zaveden. Stačí se zastavit kdykoliv v úředních hodinách – pondělí a středa od 8.00 do 18.00 hodin, nebo v úterý a čtvrtek od 8.00 do 12.00 hodin.

   S pozdravem


   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend

 • Otázka: ODPAD (LENKA 14.02.2017 17:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den chci se zaptat kdyz mám trvalé bydliště na úřadě musím platit popelnice odpad děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.2.2017 10:30)

   Dobrý den,
   na území hlavního města Prahy platí poplatek za komunální odpad vlastník objektu. Úřad městské části Praha 4 nezajištuje pro osoby, které mají trvalý pobyt na Úřadu městské části Prahy 4,  sběrné nádoby na směsný komunální odpad. Pokud bydlíte na území hlavního města Prahy, tak platíte odpad tam, kde opravdu bydlíte a  odpad produkujete.

   S pozdravem


   Ing. Jana Teichmannová
   referent - odpady, komunální odpad, granty

 • Otázka: Přidání kontejneru na plasty (Jaromír Maier 15.02.2017 8:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chci Vás požádat o přidání kontejneru na plasty na sběrné místo Humpolecká - Herálecká I. Kontejner je téměř okamžitě přeplněný a lidé házejí vytříděné plasty na zem.
  Děkuji
  Jaromír Maier
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.2.2017 10:29)

   Dobrý den,
   kontejner na plast na stanovišti č. 186 Humpolecká x Herálecká I v Praze 4 je svážen 5x týdně. V současné době řeší Magistrát hlavního města Prahy situaci kolem sběrných nádob na plasty na celém území hlavního města Prahy s ohledem na nedostatek finančních prostředků v rozpočtu Hlavního města Prahy.

   S pozdravem

   Ing. Jana Teichmannová
   referent - odpady, komunální odpad, granty

 • Otázka: díry v silnici (Jiří Vedral 14.02.2017 12:57) – Doprava a parkování
  Dobrý den, šlo by opravit ty díry v silnici v Braníku před bývalým kadeřnickým učňákem, jak je dneska ten svatební salon?
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.2.2017 10:16)

   Vážený pane Vedrale,
   správu, rozvoj a údržbu komunikací  ve vlastnictví hl. m. Prahy provádí Technická správa komunikací se sídlem Řásnovka 8, Praha 1. Na území MČ Prahy 4 provádí údržbu OS JIH se sídlem Bezová 1658 Praha 4, pod vedením Ing. Rezka tel. 257 015 352.

   Při hlášení závady na komunikaci je nutné uvést přesné označení místa např. uvedení adresy a čp. domu, případnou další upřesňující lokalizaci. Závadu můžete nahlásit přímo správci komunikace na http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/hlaseni-poruch-a-zavad

   S pozdravem


   Bc. Petr Vlasák
   vedoucí oddělení dopravyZveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout