Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Geologicky průzkum pro M trasa D Antala Staska (Jana Hradecka 14.08.2019 13:05) – Stavební úřad
  Dobry den, geologicky průzkum před prodejnou Albert v ul. A.Staska není nijak označen . Do kdy potrvá ?. Děkuji Jana Hradecka
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.08.2019 10:35)
   Díky za váš dotaz!
   Podle vyjádření tiskové mluvčí Skupiny STRABAG Česká republika/Slovenská republika Edity Novotné celý geologický průzkum pro metro D na křižovatce ulic A. Staška a Na Strži potrvá podle smlouvy o dílo do konce června příštího roku.
   Nicméně se snažíme zjistit i další podrobnosti, jako například harmonogram prací a další.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Přenosné parkovací oprávnění (Robert Malý 15.08.2019 13:54) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  jaké doklady jsou potřeba ke koupi přenosného parkovacího oprávnění, pokud má OSVČ sídlo podnikání v pronajatém bytě (trvalé bydliště má jinde). Stačí výpis z živnostenského rejstříků? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.08.2019 10:33)
   Dobrý den,
   OSVČ se prokáže dokladem totožnosti, sídlo podnikání jsme následně schopni sami dohledat z veřejně dostupných rejstříků. Nic dalšího není třeba.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Pizza "HNED" (Martin 13.08.2019 11:15) – Obecné
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat ke stánku Pizza "HNED". Na náměstíčku na zastávce Horky v ulici. Svatoslavova 1680/51. Dle katastru se jedná o objekt v památkově chráněném území. Nedávno byl stánek nově natřen, ale otřesnou svítivou oranžovou barvou. Stánek svítí na celé okolí a kazí dojem nově revitalizovanému náměstíčku. Je možné situaci prověřit ? Zda se stánek dá zpětně natřít na nějakou normální barvu. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.08.2019 10:50)
   Přeji pěkný den!
   Z hlediska památkové péče se pozemek parc.č. 3007 v k.ú. Nusle, zastavěná stavbou č.p. 1680 nachází v ochranném pásmu pražské památkové rezervace a v památkové zóně Nusle. Památková zóna byla prohlášena veřejnou vyhláškou 10/1993 ze dne 28.9.1993, s účinností od 1.11.1993. Dle článku 5 této vyhlášky vykonává dozor a odborný dohled ve věcech státní památkové péče na území památkových zón Magistrát hlavního města Prahy a Pražský ústav památkové péče.
   Pokud se domníváte, že byly porušeny podmínky pro stavební a další činnost v památkové zóně, lze podat podnět na příslušný kontrolní orgán, tzn. MHMP – OOP, případně Pražský ústav památkové péče.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Krádeže vozidel a SPZ (Jan M 12.08.2019 14:46) – Obecné
  Vážené zastupitelstvo Prahy 4, od doby co se kolem Spořilova staví nová zvuková zábrana začaly se na Spořilově krást vozidla a SPZ (Nám zatím jen SPZ). Prosím o posílení policejních kontrol, chodí zde velké množství občanů, kteří tady do této chvíle nechodily a nevěřím že to je náhoda.

  Je možné posílit policejní hlídky?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.08.2019 10:56)
   Díky za váš podnět!
   V současné době byla požádána o součinnost příslušná součást Městské policie Praha (MP). O případných dalších krocích vás budeme (podle možností) informovat.

   AKTUALIZACE: Dle sdělení MP byla situace konzultována s vedoucím místního oddělení Policie ČR. Kontroly dle možností budou zintenzivněny jak ze strany MP, stejně tak ze strany Policie ČR. Situace je jim známa, spojitost se stavebními dělníky zatím prokázána nebyla. 

   S pozdravem za MČ Praha 4

   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty 
 • Otázka: ověření podpisů (Silvie Kratochvílová 12.08.2019 17:24) – Obecné
  Dobrý den, moje maminka potřebuje úředně ověřit podpis. Bohužel nevychází ven. Je možnost ověření podpisu u ní doma? Co je k tomu potřeba?
  Děkuji za odpověď
  Kratochvílová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.08.2019 8:59)
   Ověřování pravosti podpisů a listin mimo úřad Úřad městské části
   Praha 4 provádí ověřování pravosti podpisů a listin podle § 15 (1) zákona o ověřování pouze v závažných případech, jakým je především nemobilnost osoby.
   Pracovníci ověřování navštěvují nemobilní občany vždy 1. a 3. pátek v měsíci od 8 do 13 hodin (v době prázdnin tato služba nefunguje), a to služebním vozem s řidičem, abychom zabránili tomu, že úřad nedostojí povinnosti v § 16 (6) zabezpečit ověřovací knihy před zneužitím údajů v nich obsažených před odcizením nebo poškozením.
   Domluvit ověřování mimo úřad v uvedených dnech a časovém rozmezí je možné na tel. čísle: 261 192 358 (pracoviště CzechPOINTu Antala Staška), kde je také vedena evidence žadatelů.
   Úřad MČ Praha 4 nemá zákonnou povinnost tuto službu poskytovat, je jedním z mála míst, poskytující tuto službu občanům zdarma. Zájem o ověřování mimo úřad je proto enormní. Pokud tuto službu potřebujete využít okamžitě, obraťte se, prosím, na některé ze soukromých zařízení, např. na služby notáře.
   S pozdravem za MČ Praha 4
   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kancelář starosty
 • Otázka: Parkovací karta ZTP (Antonín Kroupa 09.08.2019 16:15) – Doprava a parkování
  Dobrý den, potřeboval bych vyřídit novou parkovací kartu ZTP. Na koho se mám obrátit? Děkuji Vám!
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.08.2019 10:54)
   Dobrý den,
   s dotazem se můžete obrátit přímo na mne telefonicky na číslo 261 192 402. Parkovací oprávnění vyřídíte na pracovišti výdejny parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník, které má otevřeno následovně:

   Provozní doba pracoviště Jílovská:
   • Po: 8 - 12 hod. 13 - 18 hod.
   • Út: 8 - 12 hod. 13 - 16 hod.
   • St: 8 - 12 hod. 13 - 18 hod.
   • Čt: 8 - 12 hod. 13 - 16 hod.
   • Pá: 8 - 13 hod.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování ZTP (Petr Růžička 08.08.2019 9:17) – Doprava a parkování  Bohužel jsem nenašel způsob, jak FAQ prohledávat, tak pokud se to tu už řešilo, tak se omlouvám. Jsem přihlášený do systému osobních stránek. Nebyl by problém parkování prodloužit, ale přistěhoval jsem se do ulice Kotorská na Prahu 4, cca před pěti lety, abych se staral o maminku 86. Mám tady trvalý pobyt. Loni při zavedení parkovacích zón to bylo značně hektické a mě nenapadlo se na to zeptat. Maminka má od 1.10.2017 přiznané ZTP a pobírám na ni příspěvek na péči a příspěvek na mobilitu. Ona sama nevlastní vozidlo, ani řidičský průkaz. Vozím ji na rehabilitace, k lékařům a na nákupy. Já sám používám služební vozidlo, registrované na můj podnik se sídlem v Kladně a mám sepsanou smlouvu o používání vozidla pro osobní účely. V současné době jsem i já vážně nemocný a jsem úplně bez příjmů. Je možné z tohoto důvodu mít nějakou slevu na parkování?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 12.08.2019 10:49)
   Dobrý den,
   nárok na slevu mají pouze osoby starší 65 let a držitelé průkazu osoby zdravotně tělesně postižené, kteří kromě trvalého pobytu splňují i podmínku právního vztahu k vozidlu (nejčastěji vlastnictví vozidla či používání firemního vozidla pro soukromé účely).
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Ulice 5.května 72 (Miroslava 08.08.2019 11:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Chci se opakovaně zeptat, kdy se bude sekat trávník na ul.5.května 62-72. Když jsem se ptala minule, trávník byl posekaný jen u 5.května 62 a u 5.května 72 se ještě pořád nic neděje. Ted se přece může sekat už normálně, nejsou 40 stupnové vedra. Děkuji za odpoveď a časné vyřízení. Hezký den
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2019 9:22)
   Dobrý den, prosíme o upřesnění lokality. Pokud máte na mysli travnaté plochy v zadních traktech budov, tak ty se nalézají na pozemcích ve vlastnictví a správě Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Pro upřesnění prosím kontaktujte přímo správkyni oblasti paní Gabrielu Zumrovou, Gabriela.zumrova@praha4.cz  Děkujeme Vám.
 • Otázka: bujná vegetace (Růžena Vítková 08.08.2019 9:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v části pěší cesty Stará cesta, která vede z Dobešky do Braníka je natolik prorostlá bujná vegetace, že je již částečně znemožněn průchod touto cestou, nehledě na to, že zábradlí nleze vůbec použít, neb je velmi prorostlé vegetací. Děkuji za zjednání nápravy.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2019 9:20)
   Dobrý den, práce na úpravě zeleně jsou zadány a proběhnou v nejbližším možném termínu. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: lavičky před ZŠ Poláčkova (Šárka Kasparová 08.08.2019 7:59) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali plánujete umístění (resp. vrácení) laviček před ZŠ Poláčkova. Lavičky byly odstraněny při rekonstrukci potrubních rozvodů (tuším už loni) a do dnes nebyly vráceny či nahrazeny. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.08.2019 9:18)
   Dobrý den, o umístění laviček budeme jednat s vedením školy a vlastníkem této pěší komunikace. Pokud nebude z žádné strany námitek, mobiliář bude zpětně instalován. Děkujeme Vám za podnět.


Vytisknout