Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dotaz na kontejner na bioodpad (Jiřina Pokorná 15.01.2018 22:52) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.Rada bych se zeptala zda je možné objednat si kontejner na bioodpad.Mam spoustu spadaného listí a větví ale nemám auto na odvoz.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 19.01.2018 13:37)
   Dobrý den, městská část Praha 4 nezajišťuje jednotlivé kontejnery na bioodpad pro vlastníky nemovitostí. V jarních měsících připravujeme bezplatné štěpkování (větve) a přistavování kontejnerů na bioodpad. Harmonogramy těchto služeb budou uveřejněny v časopise Tučňák a na našich webových stránkách http://www.praha4.cz/Stanoviste-kontejneru-harmonogramy-svozu-a-info-o-sbernych-dvorech-1.html
 • Otázka: Pronájem nebytových prostor (Miluše Vrátilová 18.01.2018 11:40) – Obecné
  Dobrý den,
  bydlíme v ulici Na Klaudiánce 30, kde MÚ pronajal nebytový prostor, který by měl být veden jako obchod. Nynější nájemce zde ale ubytovává zahraniční dělníky. Ráno je odváží mimo a odpoledne, vlastně po práci, se vrací zpět. Mohu říct, že z nich jde docela strach - ve večerních hodinách postávají na podloubí domu a kouří. Nedopalky pak odhazují po okolí domu. Proto jsem se chtěla zeptat, zda MÚ vůbec kontroluje, zda se pronajaté prostory používají k účelu, který je k tomu určený. Mohu říci, že i jiní obyvatelé domu mají pochybnosti, k čemu je vlastně prostor využíván. Děkuji za odpověď. M.V.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.01.2018 11:28)
   Vážená paní Vrátilová,

   děkujeme za Váš podnět a sdělujeme Vám, že u nájemce bylo okamžitě provedeno místní šetření prostřednictvím správní firmy 4-Majetková, a.s. a nájemce byl písemně i ústně vyrozuměn o porušování nájemní smlouvy a možnosti její výpovědi ze strany MČ Praha 4.
   V současné době budeme u nájemce provádět další hlášené i namátkové kontroly. V případě, že se situace okamžitě nezlepší, přistoupí MČ Praha 4 k výpovědi z nájmu pro hrubé porušení nájemní smlouvy.
   S pozdravem,
    
   Radovan Vašek
   vedoucí OOM
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Komposter (Helena Studnickova 18.01.2018 11:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Je možné si u vás ještě pronajmout bezplatně kompostér na zahradní odpad? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.01.2018 13:41)
   Dobrý den, v současné době tuto službu nenabízíme.
 • Otázka: Trvaly pobyt osob v mem byte (Sara 15.01.2018 10:13) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den,
  jak zjistim, kdo ma k aktualnimu datu nahlasen trvaly pobyt v mem byte? (v osobni vlastnictvi)
  Dekuji!
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 18.01.2018 9:56)
   Dobrý den,
    
   v případě, že jde o byt v osobním vlastnictví, o výpis trvale hlášených osob může požádat pouze Společenství vlastníků jednotek svým jménem (nikoli vlastník jednoho bytu, leda že by měl plné moce k tomuto úkonu od všech ostatních spoluvlastníků). Je to dáno tím, že evidence obyvatel není rozdělena podle bytů, tudíž s ohledem na ochranu osobních údajů nemůžeme vlastníkovi jednoho bytu poskytnout osobní údaje všech lidí v celém domě. Jedinou výjimku tvoří právě to Společenství vlastníků jednotek, tudíž ve spolupráci s nimi se k vámi požadované informaci můžete dostat.
    
   S pozdravem
    
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
   Městská část Praha 4
 • Otázka: ul. Vltavanů (Tomáš Krčma 08.12.2017 9:47) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  poslední dobou se stále více řidičů naučilo objíždět zácpy před uzlem Modřanská x Jižní spojka od jihu po ul. Vltavanů, kam najíždí od křitovatky s Čs. Exilu nebo V Náklích. Nejen, že se tvoří zácpy v ul. Vltavanů a blokuje tím místní provoz k areálu ledáren, sportovištím atd., ale též málokterý řidič respektuje povolenou rychlost 30 km/h a ohrožuje tak chodce a cyklisty, o jejich komfortu nemluvě. Domnívám se, že řešením by mohla být instalace značek "Průjezd zakázán". Též by mě zajímalo stanovisko úřadu P4 k obchvatu Komořan, který prosazují někteří představitelé P12 a vedl by k výraznému zhoršení už tak špatné situace v ul. Modřanská.

  Děkuji
  Tomáš Krčma

  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 18.01.2018 9:08)
   Dobrý den,
    
   komunikace Modřanská je kapacitní místní komunikací I. třídy, která přivádí dopravu z jižní části Prahy směrem na Smíchov či dále do centra Prahy, je tedy nutné počítat s tím, že v ranní špičce zde bude docházet ke zpomalování dopravy, resp. k dopravním zácpám. Rovnoběžná komunikace Vltavanů je účelovou komunikací, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi, z čehož vyplývá, že skutečně není určena pro transitivní dopravu. Na druhou stranu však též platí, že tato pozemní komunikace je veřejně přístupnou účelovou komunikací. Situaci prověříme v průběhu ranní špičky přímo na místě a na základě tohoto pozorování vyhodnotíme. Za podnět Vám děkujeme.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   referent oddělení dopravy
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: přeplněné kontejnery (Eduard Podzemný 09.01.2018 7:45) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den!
  chtěl bych nahlásit opakovaně !!! přeplněné a nevyvezené kontejnery na plast, sklo v ulici Tajovského
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:17)

   Dobrý den, na stanovišti tříděného odpadu v ulici Tajovského v Praze 4 budeme provádět pravidelné kontroly včetně pořízení fotodokumentace a případně zažádáme o navýšení. Bohužel dle vyjádření svozové společnosti se často stává, že svozové auta se ke kontejnerům vůbec nedostanou kvůli špatně parkujícím autům. V takovém případě nelze žádat o navyšování frekvencí odvozu, ale je nutné zajistit ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy průjezdnost pro svozová vozidla, aby proběhly řádné svozu odpadů.

 • Otázka: odpadkové koše (Lada Bořková 02.01.2018 17:10) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mám dotaz ohledně odpadkových košů v Nuslích. Zmizel odpadkový koš na rohu ulic Nuselská a Vlastislavova (u galerie) a tyč od koše leží již nějakou dobu na zemi na chodníku. Dále zmizel koš na rohu ulic Čestmírova a Mečislavova (u zastavárny), zmizel po té, co tam působili filmaři. Budou koše obnoveny? Je jich zde opravdu velmi málo.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:15)
   Dobrý den, koše budou instalovány zpět na původní místo. Děkujeme Vám za Váš podnět.
 • Otázka: tříděný odpad (Soňa Moravcová 05.01.2018 10:38) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v Bezové ulici jsou kontejnery na tříděný odpad neustále přeplněné odpadem z nedaleké pizzerie a neustálý nepořádek okolo nich,domácí tříděný odpad pak není kam dát. Neměla by mít pizzerie vladtní kontejnery??
  Děkuji Moravcová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:12)

   Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 provedl kontrolu  nakládání s odpady provozovny na adrese Bezová 6 v Praze 4  v průběhu měsíce května 2017. Tato provozovna má zajištěny vlastní sběrné nádoby na tříděný odpad.

   Stanoviště tříděného odpadu č. 204 Bezová v Praze 4 bude po dobu 14 dní pravidelně kontrolováno včetně pořizování fotodokumentace. V případě zjištění nedostatečného objemu sběrných nádob požádáme Magistrát hlavního města Prahy o navýšení přeplňované komodity odpadu.

    

 • Otázka: Igelity ze stavby (Lukáš Karel 13.01.2018 12:49) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.
  Na stromech v okolí staveniště V Tower visí igelity ze stavby. Konkrétně mezi Milevská 1114 a 1112 (celé okolí jsem neprocházel). Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:11)
   Dobrý den, děkujeme za upozornění. Budeme celou věc řešit se stavbyvedoucím a dohlédneme na urychlené odstranění igelitů.
 • Otázka: Hlídání deti (Vlasta Sýkorová Waletzká 15.01.2018 11:41) – Živnostenský úřad
  Dobrý den,

  jsem matka na rodičovské a ráda bych nabídla hlídání dětí maminkám, které pracují. Hlídala bych u nás doma. Pěkně prosím o radu, zda musím mít na tuto činnost ŽL. A pokud ano, na jaký předmět, jak dlouho trvá vyřízení a kolik to stojí?
  Děkuji mockrat za radu.
  Sýkorová Waletzká
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 15.01.2018 16:05)
   Dobrý den,

   pokud Vaše činnost bude splňovat znaky živnostenského podnikání, tj. že se bude jednat o soustavnou činnost, provozovanou samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku, pak se jedná o podnikání dle živnostenského zákona a je nutné mít živnostenské oprávnění.

   Hlídání dětí je dle živnostenského oprávnění rozděleno do dvou předmětů podnikání:
   1) Vázaná živnost: Péče o dítě do tří let věku v denním režimu . Obsahová náplň je: výchovná péče o svěřené děti do tří let věku v denním nebo celodenním režimu zaměřená na rozvoj rozumových a řečových schopností, pohybových, pracovních, hudebních, výtvarných schopností a kulturně hygienických návyků přiměřených věku dítěte. Zajišťování bezpečnosti a zdraví dětí, jejich pobytu na čerstvém vzduchu, stravování, spánku v odpovídajících hygienickém prostředí a osobní hygieny dětí včetně poskytování první pomoci.
   Požadovaná odborná způsobilost: a) odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry nebo zdravotnického asistenta nebo ošetřovatele nebo porodní asistentky nebo záchranáře nebo   
   b) odborná způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka nebo pracovníka v sociálních službách nebo
   c) odborná kvalifikace k výkonu povolání učitele mateřské školy nebo
   d) profesní kvalifikaci pro činnost chůvy pro  děti do zahájení povinné školní docházky
   2) obor č.79  Poskytování služeb pro rodinu a domácnost živnosti volné Výroba, obchod a služby nezařazené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.
   Obsahová náplň je: poskytování služeb pro rodinu a domácnost, zejména zajišťování chodu domácnosti, individuální péče o osoby, zejména o děti nad tři roky věku v rodinách, příležitostné krátkodobé hlídání dětí (včetně dětí do tří let věku), obstarávání nákupů  a jiných záležitostí  souvisejících s chodem domácnosti a jiná obstaravatelská činnost.
   Požadovaná odborná způsobilost se nevyžaduje.  
   Otázky týkající se vhodnosti a  schválení provozovny nejsou v kompetenci živnostenských úřadů. Doporučuji se obrátit s dotazem na příslušnou hygienickou stanici.
   Lhůta pro vyřízení živnostenského oprávnění je 5 pracovních dnů. Správní poplatek u začínající podnikatele je 1 000 Kč.
   Místní příslušnost živnostenských úřadů byla zrušena, své podání můžete učinit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
   Příslušné formuláře a více informací naleznete na www.praha4.cz.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřadu městské části Praha 4


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák
Vytisknout