Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Vyhlídka na Branických skalách (MH 14.05.2019 13:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  koukal jsem, že se na vyhlídku už někdo ptal v únoru a David Záruba 17.4. odpověděl, že vyhlídka bude instalována v řádu dnů.

  Dnes tam již vyhlídka sice je, ale musím uznat, že odpověď pana Záruby byla tak trošku lišácká. Vyhlídka totiž nemá schody a je zapáskovaná. Zajímalo by mě tedy, kdy budou instalovány schody a vyhlídka zpřístupněna.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.05.2019 22:48)
   Zdravím!
   Díky za s nadsázkou položený dotaz. Ne vše jde ale tak rychle, jak si přejeme :-)
   Po celkové opravě se opět na své původní místo vrátila Branická vyhlídka, jejímž autorem je architekt David Vávra. Vyhlídka je dominantou přírodní památky Branické skály a hlavním lákadlem parku na Dobešce. V rámci obnovy tohoto prostoru byly v loňském roce opraveny parkové cesty a v letošním roce bude instalován nový mobiliář.
   Ještě jednou díky za apel!
   S pozdravem
   Tomáš Hrdinka, radní pro ŽP a MA2

   Branická vyhlídka je hotová
 • Otázka: Ořezání stromů (Petr Difko 12.05.2019 11:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chci položit pár otázek ohledně stromů.
  1) Co stojí sazenice Sakury?
  2)Náklady na výsadbu?
  3)Proč každý rok jsou vzrostélé Sakury tak ničeny neodborným prořezem?
  4) Proč tuto činnost nedělá odborná firma?
  5)Je dělaná nějaká kontrola jak byl prořez proveden?
  Protože po letošním prořezu mi připadá že aby byl přeřez udělán tak aby vzrostlé (letité stromy) zlikvidoval - tak obrovské řezné rány ( nějak neošetřené) nemohl dělat odborník ani člověk s citem pro přírodu.
  Toto je vše je vidět v ulici Nad lesním divadlem.
  Rád bych se dočkal nějaké reakce.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.05.2019 19:48)
   Vážený pane Difko,
   byl jsem se ve Vaší ulici podívat na prořez sakur, který mi ve srovnání s tím, co znám z ostatních městkých částí, přijde jako standardní. Nikde nejsou žádné zátrhy do dřeva po špatně odlomené větvi, větve jsou odříznuty čistě. To, že se rány po řezu nezatírají, je (bohužel) zvykem posledních cca 10 let, pokud stromy nejsou v nějakém vyšším stupni ochrany (ať už přírodní či estetické). Zde jde o "běžnou", byť jistě hezkou uliční alej. Jsem přesvědčen, že prosvětlovací a bezpečnostní řez stromy nepoškodí. Některé stromy jsou však z mého pohledu již přestárlé a jsou tak postupně nahrazovány stejnými. K o stan&iac ute;m dotazům nemám v tuto chvíli bližší informace, ale předpokládám, že jsou veřejně dohledatelné. Případně se na mě obraťte osobně, pokud máte další informace k případným neodoborným zásahům.
   Tomáš Hrdinka, radní pro ŽP
 • Otázka: Vyšohlídová (Monika 14.05.2019 11:21) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, bydlime v Podoli a postradam zde kontejnery pro BIO odpad. Mate v planu neco takoveho v blizke dobe zprostredkovat? Je take mozne, ze podobne zarizeni jiz k dispozici je, ja pouze nemam informaci. Dekuji za informaci, M.V.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.05.2019 19:41)
   Dobrý den, paní Vyšohlídová,
   veřejné biokontejnery jsou pravidelně (vždy dočasně) přistavovány v jednotlivých čtvrtích Prahy 4 podle harmonogramu zveřejňovaném v časopise Tučnák. O soukromý malý biokontejner (hnědou popelnici) si lze zažádat na Pražských službách prostřednictvím Vašeho BD nebo SVJ, které za vývoz pak platí příslušný poplatek. My to v BD máme také tak.
   Zdraví
   Tomáš Hrdinka, radní pro ŽP
 • Otázka: Úklid Svatoslavova ulice (Slepčík 22.04.2019 17:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  rád bych požádal o úklid Svatoslavovy a Vladimírovy ulice, jsou zaneřáděny velkým množstvím odpadků.
  Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 29.04.2019 18:02)
   Dobrý den, provedení úklidu bylo zadáno a proběhne v tomto týdnu. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Navýšení množství kontejnerů na tříděný odpad (Petr Carvan 24.04.2019 14:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Hezký den, rád bych touto cestou upozornil na nedostatečnou kapacitu kontejnerů na tříděný odpad a to v těchto místech: roh ulice Hlavní a Dunická a roh ulice Telčská a Jemnická. Vzhledem k neustálé přeplněnosti kontejnerů na tříděný odpad v těchto místech bych doporučoval navýšit jejich množství z 1 ks kontejneru na papír a 1 ks kontejneru na plasty na 2 ks kontejnerů na papír a 2 ks kontejnerů na plasty. Roh Dunické a Hlavní je místem, kde se nacházejí stání kontejnerů i na směsný odpad pro věžák v Dunické a i celý blok domů v Hlavní a je tedy nejpřirozenějším místem, kde mohou odložit i tříděný odpad obyvatelé zmíněných domů. Nicméně kontejnery jsou věčně přeplněné - kapacita je nedostatečná a tak velké množství odpadu, který by se dal vytřídit končí kolem popelnic nebo ve směsném odpadu. V Jemnické jsou kontejnery na tříděný odpad před domem o 80 bytových jednotkách a jejich kapacita je rovněž nedostatečná. V obou případech je v místě, kde nyní stojí stávající kontejnery na tříděný odpad prostor pro umístění dalších 2 kontejnerů - minimálně na papír a na plasty.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 29.04.2019 18:01)

   Dobrý den, nakládání s komunálním odpadem na území hlavního města Prahy je v kompetenci Magistrátu hlavního města Prahy. K podání žádosti o navýšení četnosti odvozu odpadů na stanovištích tříděného odpadu je potřeba přiložit průkaznou fotodokumentaci s časovým razítkem za období nejméně dvou svozů. Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 provede pravidelné kontroly stanoviště č. 248 Jemnická x Telčská v Praze 4 a v případě pořízení průkazné fotodokumentace podá žádost o navýšení četnosti odvozu přeplňované komodity odpadů. Žádost o navýšení četnosti svozu papíru na 3x týdně a svozu plastů na 6x týdně  na stanovišti č. 139 Hlavní x Dunická v Praze 4 byla podána dne 8.4.2019 a v případě schválení naší žádosti by ke zlepšení situace na tomto stanovišti tříděného odpadu došlo v termínu od 1.5.2019. Dále odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 provádí a bude provádět kontroly nakládání s odpady u právnických osob a fyzických osob podnikajících, z jejichž strany dochází velmi často ke zneužívání těchto sběrných nádob na tříděný odpad, které jsou určeny výhradně pro fyzické osoby.

 • Otázka: připomínka (Danuše Krausová 06.03.2019 15:18) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Chtěla bych se zeptat, kdy se budou vysazovat nové stromy
  v sadu Třešňovka u ul.Na Chodovci Praha 4.Jde o to,že firma Rossy,kácí jakoby uschlé třešně v počtu 30 během asi 2 let a
  zatím vysadila jen cca 10
  stromů.Vzhledem k tomu že je březen, je nejvyšší čas.
  Je Vám asi známo,že Třeňovka je malý kousek zeleně,který však využívá
  k odpočinku velká část občanů,žijících v těchto místech,ba i dojíždějících
  z okolních městských částí
  a to pro větší zastavěnost
  území a málo zeleně v okolí.Děkuji za pozitivní nápravu.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.04.2019 9:02)
   Dobrý den, na jaro je zde plánována výsadba 7 kusů ovocných stromů. Počítáme zde s několika stromy i v rámci podzimních výsadeb. Nekácíme zde "jakoby" uschlé stromy, ale opravdu uschlé stromy. Dřeviny v tomto prostoru dožívají a z tohoto důvodu zde vždy za pokácený kus vysadíme minimálně jeden nový. V průběhu několika let tak dojde k přirozené obnově sadu.
 • Otázka: Branické skály - vyhlídka (Josef Novák 20.02.2019 11:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  je v plánu oprava vyhlídky na Branických skalách? Už před nějakou dobu ji někdo polo-rozebral a od té doby se tam nic neděje.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.04.2019 17:20)
   Dobrý den, nová vyhlídka bude instalována v řádu dnů. Omlouváme se za prodlení s naší odpovědí.
 • Otázka: smetiště v podchodu (Pavel Sojka 04.03.2019 16:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Prosím o sdělení, kdo je zodpovědný za úklid v podchodu pod ul. Novodvorská a stejně tak za úklid volného prostranství před obchody a kolem bazénu. Jak často se úklid provádí? V podchodu je prakticky stále jen smetiště. Děkuji za odpověď a nápravu stavu.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.04.2019 16:45)
   Dobrý den, úklid podchodu je v gesci Technické správy komunikací. Vzhledem k neutěšené situaci a absenci pravidelných úklidů jsme podchod zařadili do systému úklidů MČ Praha 4.
 • Otázka: odpadky obchodu Žabka, roh Nuselská/Jivenská (Zimmermannová H. Jivenská 12.02.2019 13:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  od doby nového nájemce v provozovně Žabka se denně vrší pytle s odpadky před obchodem u odpad.koše. Dřívější nájemce měl na dvoře provozovny kontejnery, kde denně třídil odpad,nynější nemá na stejném místě žádný.Vše nasvědčuje tomu, že si žádný odvoz odpadu neuhradil, což je jeho zákonná povinnost.Např.při včerejším vichru létal odpad ul.Jivenská až do Botiče. Prosím o přešetření v této provozovně a zajištění čistoty v ulici. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.04.2019 16:41)
   Dobrý den, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 provede v provozovně Nuselská 63 v Praze 4 kontrolu nakládání s odpady. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: kontejnery na tříděný odpad (Marie Wimmerová 19.02.2019 22:36) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ul. Jeremenkova, pár metrů od zastávky aut.č.134 Za Skalkou, jsou umístěny kontejnery na tříděný odpad. Bohužel často je kolem nich neskutečný binec (slušně řečeno, kontejnery jsou přeplněné a bohužel lidi nechávají odpadky kolem nich rozházené na chodníku. Bylo by možné dát tam více kontejnerů nebo zařídit častější vyvážení ? Děkuji.
  M. Wimmerová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 17.04.2019 16:40)

   Dobrý den, stanoviště č. 39 Jeremenkova 31 v Praze 4 je sváženo s následující frekvencí: kontejner na papír je svážen 3x týdně, 2 kontejnery na plasty 4x týdně, kontejner na sklo 1x za 3 týdny, kontejner na kovy 1x za 4 týdny, kontejner na nápojové obaly 1x za 2 týdny. K podání žádosti o navýšení četnosti odvozu odpadů je nutné přiložit průkaznou fotodokumentaci s časovým razítkem za dobu nejméně 14 dní. Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 bude v následujících dvou týdnech stanoviště tříděného odpadu pravidelně kontrolovat včetně pořizování fotodokumentace. V případě nedostatečného objemu sběrných nádob požádáme o navýšení frekvence odvozu odpadů Magistrát hlavního města Prahy.Vytisknout