Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: nebezpečný strom (Suchan 03.02.2019 21:30) – Životní prostředí, úklid a čistota
  v ulici Za Mlýnem před číslem 11 dnes spadla část stromu pajasan do ulice hasiči půlku odstranili prosím o odstranění druhé části.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 04.02.2019 10:33)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Neprodleně zajistíme nápravu.
 • Otázka: úklid chodníku fukarem (Zimmermannová H. Jivenská 26.01.2019 18:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  úklid chodníků fukarem má za následek to, že veškerý nepořádek máme nafoukaný na dveřích a pod nimi v domě či průjezdu; úklid ulice není listí v parku, kdo to vymyslel? doporučuji kontrolu takového nesmyslu.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 28.01.2019 14:02)
   Dobrý den, předmětné chodníky a komunikace nejsou ve správě MČ Praha 4, ale v gesci Technické správy komunikací hlavního města Prahy. Váš podnět předáváme s žádostí o okamžitou nápravou příslušnému oddělení výše uvedeného správního subjektu. 
 • Otázka: osvetleni u metra Vysehrad (Daria Redchitc 27.01.2019 19:20) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, cestou od metra Vysehrad, tedy pres ten mensi park (ktery je zcela ve tme) ke schodum a potom temi schody do Ciklovy ulice, jiz par tydnu neni vecer zapnuto osvetleni, az na vyjimku prechodu pro chodce, ale i tam podle meho pritele se rozsvitilo jen pred nekolika dny. Nejen je to nebezpecny samo o sobe, ale navic v zime, kdy si clovek na tech schodech ma byt opravdu opatrny. Prosim Vas, abyste ten problem co nejrychleji opravili.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 28.01.2019 9:01)

   Dobrý den, MČ Praha 4 není vlastníkem a ani správcem sítě veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy. Tím je společnost Technologie hlavního města Prahy. Váš podnět přepošleme k přímému vyřízení výše uvedenému subjektu.

   Děkujeme Vám za upozornění.

 • Otázka: Úklid prostoru v okolí minigolfu Tempo (Petr Steiner 23.01.2019 13:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  Chtěl bych Vás požádat o úklid veřejného prostoru na parcelách 2702/4 a 2692/111 k.ú. Braník. Jedná se o cíp lesa vedle minigolfového hřiště Tempo a přilehlé komunikace vedoucí do lesa Velký háj. Na tomto území se nachází velké množství malých ale i velkých odpadků. V poslední době jsem zaznamenal, že firma zajišťující úklid veřejného prostoru zde uklidila pouze pár největších kusů odpadu, a ihned odjela. Prosím Vás tedy o pravidelný a pečlivější úklid této lokality.

  S pozdravem a přáním pěkného dne,

  Petr Steiner
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 23.01.2019 13:58)
   Dobrý den, vyšleme na místo mobilní úklidovou jednotku MČ Praha 4. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: ohrožení zdraví či života z nedbalosti (Miroslav Němeček 09.01.2019 14:37) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.Úřad MČ má na starosti úklid a údržbu parku Jezerka, na smlouvu s úklidovou firmou. Dnes asi v 11.20 jsem šel pěšky parkem dolů, těsně při kraji, protože za mnou jel malý bílý náklaďák úklidové firmy s kontejnerem na sběr listí. Projel okolo mne dost velkou rychlostí,jako obvykle, ale těsně po projetí mne málem zasáhla pravá veřej nezajištěných zadních dveří do nákladového prostoru, která se za jízdy volně a prudce otevírala a zavírala. Kdybych byl o 1 krok dál, nepochybně by mi železná veřej srazila k zemi s těžkými následky. Takhle mi minula asi o 5 cm okolo hlavy. Kdybych měl svědky, podal bych trestní oznámení na policii, takto se obracím na Vás, jestli můžete v této věci nějak zakročit. Přinejmenším kontrolou řidiče i závozníka na alkohol a dodržování bezp. předpisů. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.01.2019 8:24)

   Dobrý den, za tento incident se Vám velice omlouváme. Se správní firmou budeme celou záležitost důrazně řešit. Je nepřípustné takto ohrožovat návštěvníky parku. Děkujeme Vám za upozornění a ještě jednou se omlouváme.

 • Otázka: Úklid ulice Jivenská (Marta Vincencová 09.01.2019 21:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné uklidit hromadu odpadků na ozeleněném nároží na začátku ulice Jivenská. A dále před dvěma dny ulicí procházel muž s fukarem a předstíral úklid chodníků; bez valného efektu. Je v plánu nějaké ruční čištění ulic?
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.01.2019 8:23)
   Dobrý den, situaci prověříme a zajistíme nápravu. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Svoz tříděného odpadu (Markéta Gajdošíková 10.01.2019 13:09) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych Vás požádat, zdali by bylo možné zajistit častější svoz tříděného odpadu na rohu ulice Bartoškova x Mojmírova? Kontejnery jsou neustále přeplněné. Děkuji!
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.01.2019 8:22)

   Dobrý den, k podání žádosti o navýšení četnosti svozu tříděného odpadu na Magistrát hlavního města Prahy je potřeba přiložit fotodokumentaci s časovým razítkem za dobu nejméně 14 dní nebo dvou po sobě  následujících svozů. Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 bude stanoviště č. 7 Mojmírova x Bartoškova v Praze 4 pravidelně kontrolovat včetně pořizování fotodokumentace a případně podá žádost o navýšení přeplňované komodity.

    

 • Otázka: černá skládka (Tereza Kowolowská 09.01.2019 9:30) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by bylo prosím možné odstranit černou skládku v ulici Ctiradova. V části ulice, která sousedí s železniční tratí je v zeleni železničního náspu už více jak rok množství odpadků nanošené bezdomovci.Odpadu nepřibývá, nicméně se nejedná ani o rozložitelný odpad a pomalu se roznáší po okolí. Velmi děkuji a přeji příjemný den
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.01.2019 14:10)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: Lavičky v Podolí (Hana Jandejsková 07.01.2019 15:12) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Vážení,
  velmi mě překvapil vzhled laviček podél Vltavy. Lámu si hlavu nad tím, jestli je uřezal pouhý zlomyslný vandal, nebo se za tím skrýval nějaký vyšší záměr. Každopádně se na nich nedá pohodlně posedět.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 07.01.2019 15:54)
   Dobrý den, lavičky jsou dílem místního Yacht klubu, který tak "vyřešil" problém s bezdomovci, kteří zde vysedávali. Pozemek není ve vlastnictví a správě MČ Praha 4. Vlastníkem je Povodí Vltavy, s.p., se kterým v současné době řešíme obnovení sezení a hlavně efektivní a kvalitní správu tohoto místa.
 • Otázka: Udrzba zelene (Katerina Siegerova 27.11.2018 8:29) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, opakovane jsme se na vas obratili ohledne zelene, ktera je pred vchody do domu v ulici Zvolenska 2-8.
  Plocha, ktera patri mestu je roky neudrzovana, v lete mezi kvety rostou az metrove koprivy a bodlaky.
  Z jakeho duvodu neni mozna kultivace? Pokud by na tomto miste byla pouze trava a ostatni rostliny se vytrhali, prostor by vypadal lip a mesto by to moc nestalo.
  Predem dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 07.01.2019 13:24)

   Dobrý den paní Siegerová,

   v předzahrádkách jsou vámi vysázené trvalky, které během vegetačního období kvetou. Tráva se seká při každé pravidelné seči.  Po odkvětu trvalek, než dojde k odstranění suchých rostlin, to vypadá neudržovaně. V tomto týdnu budou odstraněny suché zbytky a bude vyhrabáno. Byla by škoda likvidovat kvetoucí trvalky a nahradit je pouze trávou. Pokud bude SVJ trvat na úpravě, kterou navrhujete, prosím o zaslání požadavku za celé SVJ.

   Věnceslava Pokorná, správce oblastiVytisknout