Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Blokové čištění ulic (M. Zvoníková 10.04.2018 10:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, chci se zaptat na kdy je naplanovano cisteni ulic v okoli ulice Pod Starkou, Praha 4, Michle. Ulice je spinava a plna kaminku po zime, takze by si cisteni urcite zaslouzila. Dekuji Zvonikova
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 10.04.2018 14:05)
   Vážená paní Zvoníková,

   správu a údržbu komunikací provádí TSK hl.m.Prahy a.s. Váš dotaz byl předán správci komunikace

   Přeji hezký den,

   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Strom u parcely 1264/39 (Miroslav Rapant 26.02.2018 11:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, rodiče vlastní část garáží na parcele 1264/39. Strom, který roste v těsné blízkosti garáží nadzvedává příjezdovou plochu do garážového stání. Díky tomu nemohu otevřít garážová vrata a navíc se obávám, že kořenový systém by mohl poškodit zeď garáže. Chtěl bych se zeptat na možnosti řešení této situace. Bylo by možné strom odstranit, nebo opravit nájezd do garáže?
  Děkuji za odpověď
  Rapant
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.03.2018 21:33)
   Vážený pane Rapante,
    
   výběr z Vámi navržených variant (kácení/oprava nájezdu se zachováním stromu) závisí na mnoha dalších okolnostech (druhu dřeviny, jejím zdravotním stavu, perspektivě a významu v lokalitě, technickým možnostem opravy povrchu, investičním nákladům atd.), které bohužel neznáme. Doporučujeme Vám proto kontaktovat dendrologa popř. arboristu a s ním tyto možnosti konzultovat. V případě potřeby získání podrobnějších informací k dané věci nás neváhejte kontaktovat na těchto tel. číslech 261 192 304, 261 192 422.
    
   s pozdravem
    
   Ing. Lenka Hánlová
   Vedoucí  odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
   Odbor životního prostředí a dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Kouř z pizzerie San Severo (Roman Ožana 08.03.2018 13:20) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Následující video je zachyceno 7.3.2018 https://youtu.be/pkeiGnLA3lk

  Pizzerie San Severo má pravidelně na svědomí lokální znečištění ovzduší štiplavým, nepříjemným kouřem, jak během dne, tak v nočních hodinách.

  Pro úplnost, problém se stále opakuje, namátkou záznam ze dne 10.1.2018 https://youtu.be/JthVq_kP9iM

  Je to možné nějak řešit? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.03.2018 21:32)
   Vážený pane Ožano,
    
   orgán ochrany ovzduší se Vašimi podněty opakovaně zabýval a lokalitu pravidelně kontroloval.  Kromě kontrol tmavosti dýmu vycházejícího z Vámi uváděného komínu, byl vyzván i majitel pizzerie San Severo k předložení dokladů o revizi spalinových cest a k podání vysvětlení ohledně znečišťování ovzduší stacionárním zdrojem znečištění.
   Dle učiněných zjištění se jedná o odvod spalin z pece na pizzu, ve které se spaluje pouze čisté bukové dřevo. K vyššímu výskytu dýmu může docházet při uvádění pece do provozu, a to dopoledne před zahájením provozu a večer před ukončením provozu, kdy se pec nakládá, aby si udržela potřebnou teplotu přes noc. Jedná se vždy pouze o krátkodobý výskyt takto vzniklého dýmu. Na toto krátkodobé znečištění při zatápění pamatuje i legislativa ve věci ochrany ovzduší, konkrétně vyhláška č. 415/2012 Sb. o přípustné úrovni znečišťování a jejím zjišťování, a o provedení některých dalších ustanovení zákona o ochraně ovzduší, kde se v ustanovení § 10 uvádí, že v případě měření tmavosti kouře se do vyhodnocení nezohledňuje doba uvádění spalovacího stacionárního zdroje do provozu v trvání 30 minut, pokud není v povolení provozu stanoveno jinak. Dobu 30 minut tedy nelze brát v potaz při posuzování vlivu zdroje na ovzduší.
   Majitel pizzerie předložil orgánu ochrany ovzduší také platnou revizi spalinových cesty, ze které je patrné, že spalinové cesty jsou v pořádku. Orgán ochrany ovzduší tedy neshledal v daném případě žádné porušení zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší.
    
   s pozdravem

   Bc. Hana Ramíková, referent ochrany ovzduší a ZPF
   Odbor životního prostředí a dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Udrzovani cistoty na pozemku (Lubomir Mikolaj 23.01.2018 20:18) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dovolim si poziadat o vykaceni naletov - topole - ktore sa nachadzaju v bezprostrednej blizkosti obytneho domu, a to z dovodu, ze tieto svojimi kvetmi su silne alergeny. Topole sa nachadzaju na parcelach vo vasom vlastnictve a to Parcely: 950/17; 950/10; 950/13. Okrem tychto ziadam o odstranenie stavby predmetnych parcelach, ktora je kritickom stave a hrozi zrutenie na hrajuce sa deti v okoli stvaby. Oba problemy ziadam riesit v sulade s paragrafom 33a zakona o hl.m.Prahe(131/2000Sb.), kde sa hovori, ze
  ..(2)Pravnicka osoba se dopusti prrestupku tim, ze
  a)...
  b) Neudrzuje cistotu a poradek na pozemku, ktery uziva nebo vlastni, a tim narusi vzhled mestske casti, nebo
  c) narusi zivotni prostredi v mestske casti, ...
  foto prikladam.
  Dakujem

  L. Mikolaj
  Sifarska 18, Praha 4
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 01.02.2018 9:31)
   Dobrý den pan Mikolaji,

   to že jsou stromy alergenní není důvod k pokácení. Pyly se šíří několik kilometrů daleko vzduchem. S pokácením by musela souhlasit většina obyvatel domu.
   Co se týká stavby na pozemku: předali jsme na Odbor majetkový a byly zahájeny kroky k odstranění stavby. Děkujeme za Vaše podněty.
    
   S pozdravem
                                 
   Ing.Vítězslav Král  
   Správce oblasti Hodkovičky, Lhotka, Braník
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Tříděný odpad - Družstevní ochoz 36 (Karel Kučera 20.01.2018 16:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  již asi čtyři měsíce nejsou k dispozici kontejnery na tříděný odpad, které byly umístěné před domem Družstevní ochoz 36.
  21.10. jste se vyjadřovali, že probíhá jednání s MHMP ohledně umístění těchto kontejnerů. Jsou to již tři měsíce. To je opravdu tohle problém vyřešit? Asi plasty začnu třídit do blízkého parku. Rád bych oficiální vyjádření, ne nějakou strojovou odpověď.
  Děkuji.

  S pozdravem,

  Kučera
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 22.01.2018 15:30)

   Dobrý den, umístění stanoviště tříděného odpadu do blízkosti původního umístění Družstevní ochoz 36 v Praze 4 není možné s ohledem na dopravní situaci v klidu v dané lokalitě. Postupně se dotčené orgány vyjadřovali ke třem návrhům: Družstevní ochoz 30, Družstevní ochoz 20, Sdružení - u pomníku. Ani jeden návrh nebyl schválen všemi dotčenými orgány. V současné chvíli se vyjadřují dotčené orgány k dalšímu návrhu Družstevní ochoz - pod ZŠ. S ohledem na tuto situaci byly posíleny svozy odvozu odpadů či navýšení počtu nádob na stanovištích tříděného odpadu Družstevní ochoz x Zdařilá a Družstevní ochoz 25. V případě dotazů či podnětů v této věci můžete kontaktovat referentku odpadového hospodářství ÚMČ Praha 4 Ing. Janu Teichmannovou, jana.teichmannova@praha4.cz

 • Otázka: Dotaz na kontejner na bioodpad (Jiřina Pokorná 15.01.2018 22:52) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den.Rada bych se zeptala zda je možné objednat si kontejner na bioodpad.Mam spoustu spadaného listí a větví ale nemám auto na odvoz.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 19.01.2018 13:37)
   Dobrý den, městská část Praha 4 nezajišťuje jednotlivé kontejnery na bioodpad pro vlastníky nemovitostí. V jarních měsících připravujeme bezplatné štěpkování (větve) a přistavování kontejnerů na bioodpad. Harmonogramy těchto služeb budou uveřejněny v časopise Tučňák a na našich webových stránkách http://www.praha4.cz/Stanoviste-kontejneru-harmonogramy-svozu-a-info-o-sbernych-dvorech-1.html
 • Otázka: Komposter (Helena Studnickova 18.01.2018 11:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Je možné si u vás ještě pronajmout bezplatně kompostér na zahradní odpad? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.01.2018 13:41)
   Dobrý den, v současné době tuto službu nenabízíme.
 • Otázka: přeplněné kontejnery (Eduard Podzemný 09.01.2018 7:45) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den!
  chtěl bych nahlásit opakovaně !!! přeplněné a nevyvezené kontejnery na plast, sklo v ulici Tajovského
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:17)

   Dobrý den, na stanovišti tříděného odpadu v ulici Tajovského v Praze 4 budeme provádět pravidelné kontroly včetně pořízení fotodokumentace a případně zažádáme o navýšení. Bohužel dle vyjádření svozové společnosti se často stává, že svozové auta se ke kontejnerům vůbec nedostanou kvůli špatně parkujícím autům. V takovém případě nelze žádat o navyšování frekvencí odvozu, ale je nutné zajistit ve spolupráci s Městskou policií hlavního města Prahy průjezdnost pro svozová vozidla, aby proběhly řádné svozu odpadů.

 • Otázka: odpadkové koše (Lada Bořková 02.01.2018 17:10) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mám dotaz ohledně odpadkových košů v Nuslích. Zmizel odpadkový koš na rohu ulic Nuselská a Vlastislavova (u galerie) a tyč od koše leží již nějakou dobu na zemi na chodníku. Dále zmizel koš na rohu ulic Čestmírova a Mečislavova (u zastavárny), zmizel po té, co tam působili filmaři. Budou koše obnoveny? Je jich zde opravdu velmi málo.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:15)
   Dobrý den, koše budou instalovány zpět na původní místo. Děkujeme Vám za Váš podnět.
 • Otázka: tříděný odpad (Soňa Moravcová 05.01.2018 10:38) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v Bezové ulici jsou kontejnery na tříděný odpad neustále přeplněné odpadem z nedaleké pizzerie a neustálý nepořádek okolo nich,domácí tříděný odpad pak není kam dát. Neměla by mít pizzerie vladtní kontejnery??
  Děkuji Moravcová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.01.2018 17:12)

   Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 provedl kontrolu  nakládání s odpady provozovny na adrese Bezová 6 v Praze 4  v průběhu měsíce května 2017. Tato provozovna má zajištěny vlastní sběrné nádoby na tříděný odpad.

   Stanoviště tříděného odpadu č. 204 Bezová v Praze 4 bude po dobu 14 dní pravidelně kontrolováno včetně pořizování fotodokumentace. V případě zjištění nedostatečného objemu sběrných nádob požádáme Magistrát hlavního města Prahy o navýšení přeplňované komodity odpadu.

    Vytisknout