Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Posekané stromy v ulici Nuselská 58 a 60 (Pavel Du Plessis 09.06.2018 9:31) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli plánujete zpětné vysazení pokácených stromů před domy na Nuselské 58 a 60? Děkuji. S pozdravem Pavel Du Plessis
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 11.06.2018 8:08)
   Dobrý den, plochy, včetně zeleně, nejsou ve vlastnictví a správě MČ Praha 4. Dle sdělení vlastníka byly stromy pokáceny v souvislosti s rekonstrukcí ulice Nuselská. Projekt počítá i s náhradní výsadbou v tomto prostoru. Mělo by se jednat o výsadbu stejného počtu stromů.
 • Otázka: kontejnery na objemný odpad (Olga Kettnerová 28.05.2018 1:03) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,bylo by možno, aby byly na stránkách MČ zveřejněny termíny přistavení kontejnerů na velkoobjemový odpad alespoň s týdenním předstihem? Časopis Tučňák bývá ve schránce až kolem 5. v měsíci, zatímco v ulici Jivenské je kontejner hned v prvních dnech. Zatím jsem na netu termíny na červen neobjevila, až přijde časopis, bude zase pozdě. Děkuji. OK
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2018 10:54)

   Dobrý den, harmonogramy přistavování kontejnerů na objemný odpad se snažíme uveřejňovat na našich webových stránkách co nejdříve. V časopise Tučňák se také snažíme uveřejnit minimálně 10 stanovišť z dalšího měsíce. Bohužel harmonogramy schvaluje mimo jiné svozová společnost a Magistrát hlavního města Prahy a bez jejich souhlasu nelze harmonogramy uveřejňovat. V současné chvíli je informace ohledně nepřistavování kontejnerů na objemný odpad už zveřejněna.

 • Otázka: Nádoby na směsný odpad (Kepková 04.06.2018 9:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych požádala o zajištění jedné nádoby na směsný odpad navíc do bytového domu Svatoslavova 227/27. Stávající počet mnohdy nestačí a odpadky se povalují kolem.
  Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2018 10:54)
   Dobrý den, případné nezajištění dostatečného objemu sběrných nádob pro objekt Svatoslavova 27 v Praze 4 budeme řešit se správcem tohoto bytového domu
 • Otázka: hřiště na Náměstí Generála Kultvašra (Vendula Trnková 06.06.2018 15:21) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by nebylo možné vylepšit pískovistě na hřišti na Nám. G. Kutlvašra novou fůrou písku. Hladina pískoviště je už výrazně pod úrovní terénu. Jde o moc hezké a hojně navštěvované hřiště, myslím, že by si nějaké vylepšení zasloužilo. Osobně bych ocenila i hydrant/vodní kaskádu, například v místech zrušené a nikdy neobnovené lanovky. Děkuji moc, Vendula Trnková
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2018 9:01)

   Dobrý den, výběrové řízení na výměnu písku v pískovištích provozovaných MČ Praha 4 bylo ukončeno, byla podepsána smlouva a v těchto dnech započali práce. Písek na tomto dětském hřišti bude doplněn v řádu jednotek dnů. Pro informaci uvádím, že lanový prvek byl demontován z důvodu nevyhovujícího provozního stavu. Instalace nové lanovky proběhne v letošním roce v rámci veřejné zakázky na dodání herních prvků na vybraná hřiště ve správě MČ Praha 4. Děkujeme za Váš mail.

 • Otázka: Gaulle (Karel 06.05.2018 20:14) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jak často dochází k odvozu tříděného odpadu ze stanoviště na křižovatce ulic Družnosti a Družstevní ochoz. Kontejnery na tříděný odpad jsou neustále přeplněné (zvláště ty na papír a na plast). Měli bychom být rádi za návyk obyvatel třídit odpad a nehrozit lidem pokutou až 50 000 Kč, pokud odpad uloží jinam, když je to městský úřad, který neobstaral dostatečnou kapacitu stanovišť tříděného odpadu, příp. jejich častější odvoz.
  Zvláště, když je náš starosta současně předsedou Strany Zelených, měla by tato otázka být řešena bezodkladně a prioritně.
  Předem děkuji za odpověď.
  Karel
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.05.2018 10:41)

   Dobrý den, jednotlivé komodity odpadů na stanovišti tříděného odpadu č. 152 Družstevní ochoz 25 v Praze 4 jsou sváženy s následující frekvencí. Kontejner na sklo o objemu  2500 l je svážen 1x týdně,  dva kontejnery o objemech 1100 l na plasty jsou sváženy 4x týdně,  kontejner o objemu 1100 l na nápojové kartony je svážen 1x týdně a kontejner na papír o objemu 3200 l je svážen 3x týdně. Tato frekvence odvozu odpadů je v současné chvíli dostačující. Bohužel s ohledem na špatnou dopravní situaci v klidu v okolí  svozová společnost ne vždy je schopna zajistit pravidelné svozy či náhradní svozy na tomto stanovišti tříděného odpadu. Městská část Praha 4 se snaží umístit do této lokality další stanoviště tříděného odpadu.

 • Otázka: kontejner na kovové obaly (Antonín Knížek 21.04.2018 11:41) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  bylo by možné umístit kontejner na kovový odpad ke kontejnerům v ulici U Družstva práce? Kontejnery na tento odpad zcela chybí.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.05.2018 10:02)

   Dobrý den, městská část Praha 4 požádá Magistrát hlavního města Prahy o přistavení kontejneru na kovové obaly na stanoviště tříděného odpadu č. 193 U Družstva práce 58 v Praze 4.

  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 18.05.2018 10:39)

   Dobrý den, kontejner na kovové obaly bude přistaven na stanoviště tříděného odpadu č. 193 U Družstva práce 58 v Praze 4 od 1.6.2018.

 • Otázka: Hnízdění holubů na lodžii (Michal Bejček 26.04.2018 11:49) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, jeden ze sousedů v bytovém domě (forma vlastnictví Společenství vlastníků) dlouhodobě neudržuje lodžii (nejedná se tedy o společný prostor, kde stanovy na znečišťování pamatují) a na této lodžii hnízdí holubi. S tím je spojeno znečištění peřím, holubími výkaly, zápach a to všechno obtěžuje obyvatele okolních bytů. Dotyčný již dlouho slibuje (několik let), že stav napraví, ale bohužel se nic neděje. Lze situaci nějak s pomocí úřadů řešit? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.05.2018 10:46)

   Dobrý den, v daném případě se jedná  o občansko-právní spor mezi blízkými i vzdálenějšími sousedy, který se řeší podle občanského zákoníku tzv. sousedskou žalobou. Pokud tedy není možné efektivně postupovat v rámci stanov SVJ, je možné přistoupit k podání žaloby.

 • Otázka: Čistota laviček (Petr Difko 08.04.2018 14:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dnes jsem si chtěl odpočinout na lavičce před odchodním centrem Novodvorská Plaza.Když jsem ale k lavičce přišel, tak bych si na ní nesedl( jedině snad v pracovním oblečení) jak byl zašpiněná( viditelně po ní někdo dospělý chodil).Co mě nejvíce překvapuje že městská policie má stanoviště v kulturním domě a nedokáže ohlídat tuto situaci (ono vlastně mě to nepřekvapuje příslušníka policie není vidět co je rok dlouhý).Zároveň mě zajímá kdo má na starosti očistu ( umytí)laviček.
  Difko
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.05.2018 10:21)
   Dobrý den, lavičky jsou ve vlastnictví a správě OC Novoplaza. O vzniklém problému budeme vedení obchodního centra informovat.
 • Otázka: blokové čištění Podolí (Martin Utracki 10.04.2018 14:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na koho se můžu obrátit se stížností na kvalitu blokového čištění v Podolské ulici. Kvůli zaparkovaným vozidlům (odhadem 75% parkovacích míst bylo obsazených) je kvalita úklidu naprosto nevyhovující, týká se to i chodníku, jelikož vozidlo údržby nemohlo dojet k okrajům obrubníku. Může za to TSK, která nepožádala o součinnost městské strážníky? Děkuji Vám a odpověď a zároveň prosím, abyste se tomuto problému v rámci možnosti věnovali taky. Momentálně se jedná o zbytečné vyhazování městských peněz. Dokud nebudou hrozit postihy, tak se to nezmění. Chování bezohledných spoluobčanů, kteří nechávají svá vozidla zaparkovaná přes zákaz, radši pomlčím. Hezký den, MU
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.05.2018 10:20)
   Dobrý den, organizace a provedení blokového čištění ulic je plně v kompetenci Technické správy komunikací.
 • Otázka: kontejner na bioodpad (Antonín Knížek 21.04.2018 11:43) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  nechystá se Praha 4 zavést stálé kontejnery na bioodpad namísto přistavování kontejnerů na tři hodiny denně jednou za čas v dané oblasti?
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.05.2018 10:18)
   Dobrý den, v současné chvíli o stálém přistavení kontejnerů na bioodpad neuvažujeme.


Vytisknout