Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nove byty Nuselska (M.P. 10.07.2019 12:05) – Obecné
  Dobry den,
  chtela jsem se zeptat, zda v arealu po byvale mlekarne na Nuselske ulici je v nove zastavbe planovany i nejaky obchod s potravinami? Nakupni moznosti v Nuslich jsou celkem netutesene, Tesco express je nesutale "vyprodany" a navic s dlouhymi frontami:-(. Navic pokud tam pribudou dalsi bytove domy, situace se jeste zhorsi:-(.
  Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.07.2019 22:33)
   Dobrý den,
   v rámci Vámi uvedeného projektu jsou navrženy komerční prostory v 1NP do ulice Nuselská. Zda budou ale konkrétně využity pro prodej potravinářského zboží není v rozhodnutí ani projektové dokumentaci stavby uvedeno.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová

   asistentka starostky
 • Otázka: Verejne hriste - Prvni jazykova ZS v Praze 4 - Horackova ulice (Nikola Semenyšínová 29.06.2019 21:31) – Obecné
  Dobry den, prosim proc doslo ke zmene oteviraci doby hriste u Prvni jazykove ZS v ulici Horackova? Drive se mohlo na hriste i o vikendu, nyni jen po-pa od 17:30 do 19h a vikend vubec. Predem dekuji za odpoved, Semenysinova
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.07.2019 13:42)
   Vážená paní Semenyšínová,
   děkujeme za Váš dotaz. Dle sdělení zaměstnance školy bylo nutné přistoupit k uzavření z následujících důvodů:
   1) z nedostatku vlastních pracovních sil a tím zajištění bezpečnosti a čistoty školního hřiště
   2) nedostatku finančních prostředků pro kustoda
   3) nedodržování pravidel školního hřiště návštěvníky, ničení majetku školy a MČ Praha 4, znečišťování hřiště a zanechávání nebezpečných odpadů v jeho prostorách
   4) zajištění bezpečnosti žáků a zaměstnanců školy
   O provozní době školního hřiště rozhoduje ředitel školy.
   Děkujeme za pochopení jsem s pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: hodiny (Ivana Vlášková 26.06.2019 7:10) – Obecné
  Dobrý den, na křižovatce ulic Pod Klaudiánkou a Na Vápenném jsou hodiny, které už delší dobu neukazují správný čas. Bylo by možné tuto závadu odstranit? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den,
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.07.2019 16:22)
   Vážená paní Vlášková,
   děkujeme za podnět. Veškeré hodiny na veřejných prostranstvích spravuje Magistrát hl. m. Prahy. Podnět posíláme na příslušné oddělení.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: oprava chodníku - Děkanská vinice I (Juraj 17.06.2019 13:47) – Obecné
  Dobry den, prave bola dokoncena ciastocna oprava chodniku na ulici Dekanska vinice I, avsak cast, ktora je v najhorsom stave ostala neopravena. Je v plane pokracovat v oprave?
  Dakujem za info.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.06.2019 15:12)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu si dovoluji sdílet vyjádření TSK hl. m. Prahy:
   "V původním plánu jsme měli rekonstrukci celého chodníku (i té nejhorší části). Bohužel v proběhu příprav zde plynárny (PPD) nahlásili svojí stavbu na rok 2020. Stavby jsme vzájemně zkoordinovali, zbytek chodníku opraví PPD v příštím roce v rámci jejich stavby."
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Odpadkové koše v ulici 5. května a Na Veselí vol. 2 (Jan Z. 13.06.2019 13:25) – Obecné
  Dobrý den, rád bych se zeptal na vývoj ve věci umístění odpadkových košů v ulicích 5. května a na Veselí, tedy dotazu z 10.4.2019 umístěném v této kategorii "Obecné" (viz také příloha). V odpovědi z následujícího dne bylo přislíbeno umístění dvou odpadkových košů, avšak do dneška se ve zmíněných ulicích nové koše neobjevily.

  Uvědomuji si, že všechno nemůže být hned a některé záležitosti vyžadují čas s patřičným odstupem, přesto si myslím, že umístění odpadkových košů by nemuselo představovat organizační problém za předpokladu, že celá věc nebyla nakonec hozena do koše. Na druhé straně oceňuji opravu schodiště, natření zdiva a zábradlí v podchodu vozovky Na Veselí. Zdá se, že kontrola zaznamenala i celkový neutěšený stav tohoto místa a já jsem za to velmi rád.

  A když už se na úřad obracím znovu, dovolil bych si vznést další dotaz, jestli by nestálo za úvahu rozšíření "zeleného" prostoru u jednotlivých stromů v ulici Na Veselí, kde se nemohu zbavit dojmu, že malý čtverec utopený v asfaltu na rozhraní chodníku a parkoviště nemůže kořenům poskytnout dostatečné vsakování vody ke kořenům a obávám se do budoucna uhynutí této vegetace a to by v této lokalitě byla docela škoda.

  Děkuji za odpovědi.

  S pozdravem

  JZ
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 17:23)
   Dobrý den,
   dle zjištěných informací, je instalace košů na programu tento týden.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Rekonstrukce chodníku v ulici Dudínská (Viktor Fík 10.06.2019 14:21) – Obecné
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat zda-li plánujete rekonstrukci chodníku v ulici Dudínská? Tento chodník je již dlouhou dobu ve velmi špatném stavu a v zimě pokud nasněží je prakticky neschůdný.

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.06.2019 12:16)
   Dobrý den, děkujeme za dotaz.
   Ráda bych Vás informovala, že chodníky má ve správě Technická správa komunikací hl. m. Prahy, protože je vlastní Magistrát hl. m. Prahy a Magistrát každý rok schvaluje chodníky, které se budou v daném období opravovat. Dle mapy dostupné na TSK, chodník v Dudínské ulici, zatím v plánu není.
   Posílám Vám odkaz na zmíněnou mapu https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/o-spolecnosti/mapa-staveb
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Opakované rušení nočního klidu (Barbora Ujková 30.05.2019 22:40) – Obecné
  Dobrý den, již několikrát jsme řešili s MP rušení nočního klidu z restaurace Aureole, protože se to opakuje pravidelně každý čtvrtek. Mají zde diskotéku a hluk se šíří z otevřené terasy a velmi duní, jak se odráží od okolních kancelářských budov. Je nějaká šance tento problém vyřešit trvale? Případně jak postupovat. Loni jsme běhel letních měsíců museli řešit s MP opravdu každý týden, protože tyto akce jsou často doprovázeny křikem osob, které jsou pod vlivem alhoholu a jsou na terase restaurace. Děkuji moc za informaci a hezký den Ujková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.06.2019 9:47)
   Dobrý den,
   bohužel v těchto případech je opravdu oprávněná konat MP nebo Policie ČR. Ta má povinnost se na místo dostavit a může na místě uložit pokutu až do výše 5000 Kč anebo předat věc obecnímu úřadu, který může v přestupkovém řízení uložit pokutu až do výše 10.000 Kč.
   Strážník obecní/městské policie pak může pachatele přestupku předvést na policejní služebnu, pokud i přes domluvu dál noční klid narušuje. Skutečnost, že hlasové projevy lidí již nejsou podle novely ZOVZ s účinností od 1. 12. 2015 považovány za hluk, má poměrně významný dopad. Vztahuje se to totiž i na situace, kdy dochází k hlasitým projevům hostů restauračních zařízení, barů a diskoték. Krajská hygienická stanice je tak podle zákona nemůže postihovat. Hlučné hlasové projevy hostů mohou být nyní pouze klasifikovány jako přestupek porušení nočního klidu.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: prosba o info o termínu výplaty za práci v OVK (Zbyněk Kalabis 28.05.2019 23:05) – Obecné
  Vážené dámy, vážení pánové,
  při práci v OVK při volbách do EP jsme si mohli zvolit, zda odměnu dostaneme v hotovosti nebo zda nám ji převedete na účet. Určitě vím, kdy budou vypláceny odměny v hotovosti (od 28.6.do 31.7.), ale nepamatuji se, kdy přesně v rámci tohoto intervalu mi pošlete odměnu na účet(tuto variantu jsem si zvolit).
  Omlouvám se, že Vás obtěžuji tímto trapným dotazem, ale zpracovávám si finanční plán na červen, červenec a srpen.
  Děkuji Vám za informaci.
  Zbyněk Kalabis
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 29.05.2019 10:26)
   Vážený pane,
   peníze Vám budou, za účast v OVK, převedeny na Váš bankovní účet do konce června.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Pamětní desky bojovníků v Pražském povstání (Monika Hoření 20.05.2019 12:32) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se, prosím, zeptala, kdo pečuje o pamětní desky padlých bojovníků v Pražském povstání, které jsou na obytných domech či na domech firem a institucí. Šla jsem dnes od pošty Na Strži ulicí Olbrachtovou směrem k Budějovickému náměstí a dívala jsem se na pamětní desky na domech. Viděla jsem pod nimi zcela suchý, tudíž starý věnec! To letos v květnu nikdo nedal k těmto pamětním deskám nový? Takto si vážíme obětí lidí, kteří položili své životy za naši mírovou a svobodnou současnost? Chápu, že nejsou tyto domy v péči ÚMČ Praha 4, ale jistě máte možnost, třeba neformálně, majitele informovat, co se sluší. Děkuji za vaši odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.05.2019 8:45)
   Vážená paní,
   děkujeme za Váš dotaz. Ráda bych Vás informovala, že se Městská část o pamětní desky pravidelně stará. Pietní věnce jsou k pamětním deskám umísťovány na konci dubna, tak aby byly na všech místech 1. května. Následně je odklízí dojednaná firma nejpozději do půlky června.
   Městská část se na svém území stará celkem o 200 takových desek.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
 • Otázka: Nová fontana v centralním parku Pankrác (Jan Reichert 25.04.2019 14:28) – Obecné
  Dobrý den, kdy bude v provozu fontana?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 29.04.2019 16:34)
   Dobrý den,

   provoz fontány bude spuštěn 1. 5. 2019.
    
   S pozdravem
    
    
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty


Vytisknout