Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Na koho se muzu obratit? (Dominika 09.02.2018 19:20) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, kde se mám inofrmovat, jak postupovat v mé situaci. Jsem těhotná, zároveň jsem OSVČ, živnost budu muset pozastavit na dobu dovolene tzn.3 roky, jelikoz ma prace se neda vykonavat a zároveň pečovat o dítě. Potřebovala bych vedet kdy ukončit živnost, kdy nastoupit na mateřskou a zda mám nárok na příspěvěk mateřské dovolené jelikož na dítě budu sama. Nevím na jaky odbor a kam se mám obrátit, kde by mi řekli všechny podstatné informace a poradili mi, i co se týká výpočtu příspěvku pro mě a dítě. Kde popřípadě u koho se mám informovat o všech těchto záležitostech. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 14.02.2018 15:09)
   Dobrý den,
    
   pokud hodláte pozastavit svoji podnikatelskou činnost po dobu mateřské dovolené, postačí vyplnit změnový list, ve kterém uvedete od kdy do kdy svoji činnost pozastavujete. Pozastavení podnikatelské činnosti nelze zpětně. V průběhu pozastavení podnikatelské činnosti lze svoji činnost kdykoliv obnovit. Příslušný formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz. Tuto záležitost můžete vyřídit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
   S dotazy týkající se výpočtu příspěvku a ostatních záležitostí se prosím obraťte na Správu sociálního zabezpečení.
    
   Příslušný formulář ( změnový list):
   http://www.praha4.cz/file/dUc1/08-Zmenovy-list.pdf
    
   S pozdravem
    
   Ing. Pavla Melšová
   ved. odboru živnostenského
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Pronájem nebytových prostor (Miluše Vrátilová 18.01.2018 11:40) – Obecné
  Dobrý den,
  bydlíme v ulici Na Klaudiánce 30, kde MÚ pronajal nebytový prostor, který by měl být veden jako obchod. Nynější nájemce zde ale ubytovává zahraniční dělníky. Ráno je odváží mimo a odpoledne, vlastně po práci, se vrací zpět. Mohu říct, že z nich jde docela strach - ve večerních hodinách postávají na podloubí domu a kouří. Nedopalky pak odhazují po okolí domu. Proto jsem se chtěla zeptat, zda MÚ vůbec kontroluje, zda se pronajaté prostory používají k účelu, který je k tomu určený. Mohu říci, že i jiní obyvatelé domu mají pochybnosti, k čemu je vlastně prostor využíván. Děkuji za odpověď. M.V.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.01.2018 11:28)
   Vážená paní Vrátilová,

   děkujeme za Váš podnět a sdělujeme Vám, že u nájemce bylo okamžitě provedeno místní šetření prostřednictvím správní firmy 4-Majetková, a.s. a nájemce byl písemně i ústně vyrozuměn o porušování nájemní smlouvy a možnosti její výpovědi ze strany MČ Praha 4.
   V současné době budeme u nájemce provádět další hlášené i namátkové kontroly. V případě, že se situace okamžitě nezlepší, přistoupí MČ Praha 4 k výpovědi z nájmu pro hrubé porušení nájemní smlouvy.
   S pozdravem,
    
   Radovan Vašek
   vedoucí OOM
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: sběr plastových víček pro Elinku (Zdenka Popelková 14.05.2017 21:53) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kam můžu odevzdat plastová víčka pro Elinku ze Spořilova a kdy bude další svoz.
  Děkuji
  Popelková
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 15.05.2017 15:51)

   Dobrý den,
   se svým dotazem se, prosím, přímo obraťte na koordinátorku sbírky Mgr. Alžbětu Korčákovou - alzbeta.korcakova@praha4.cz.

   S pozdravem

   David Polák
   tiskový referent

 • Otázka: Odvoz odpadu a rušení nočního klidu (Petra Strouhova 06.05.2017 7:02) – Obecné
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s rušením nočního klidu při vyvážení komunálního odpadu. Z administrativní budovy na Jihlavské ul. (GreenLine Kačerov) odváží odpad každý den od pondělí do soboty cca. Ve 4:50h ráno, někdy přijedou dokonce ve 4.20. Zkoušela jsem volat na Komwag (společnost, co vyváží odpadky) s žádostí, jestli by nemohli jezdit později, ale zatím žádná změna. Chápu, že se odpad odváží většinou brzy ráno, ale 6x týdně (i o svátcích) a před 6h ráno mi přijde opravdu moc. Prosím, jak mám dále postupovat? Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 10.05.2017 10:20)

   Dobrý den,
   doporučujeme se obrátit na Obvodní ředitelství městské policie Praha 4 o pomoc při získání potřebných údajů (identifikačních údajů konkrétního řidiče) a případně zaslat podnět na hygienickou stanici na nadměrnou hlučnost. V případě, že intenzita obtěžujících vlivů nepřesáhne hranici, která by znamenala porušení právních předpisů (např. porušení hygienických limitů pro hluk), může ochranu proti takovému narušení  poskytnout pouze soud.

   S pozdravem


   Ing. Jana Teichmannová
   referent - odpady, komunální odpad, granty

 • Otázka: jak postupovat ohledně celodenního štěkání psa (Benešová 01.02.2017 13:45) – Obecné
  Dobrý den, máme již delší dobu, problém s paní, která je majitelkou Německého ovčáka, který obtěžuje svým štěkáním. Pes tam bývá celé dny sám, paní ho nechodí venčit. Volala jsem již i na policii tam mi bylo řečeno že tento problém řeší městská část sama, pouze když bude štěkat v době nočního klidu, mám zavolat, ale jinak je to nezajímá. Můžete mi tedy prosím říct, jak toto řešit, je to neúnosné aby pes od 6,00 hod neustále štěkal. A tím že je tam stále sám, tak už se jedná i o týrání zvířete. Velice děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 13.02.2017 12:00)

   Dobrý den,
   pokud jde o štěkot psa  mimo dobu nočního klidu, je nutné konstatovat, že příčiny štěkání mohou být  nejrůznější. Za nejvhodnější bych v dané situaci považovala kontaktovat chovatelku psa. O situaci s ní promluvit a požádat ji o zjednání nápravy. Bylo by také vhodné na podporu svých tvrzení např. pořídit zvukovou nahrávku dlouhotrvající štěkotu psa. Pokud jde o tvrzení, že pes není venčen, je obtížné uvedené prokázat, když samozřejmě např. chov zvířete v nevhodných chovatelských podmínkách či jeho jiné vystavování stresovým vlivům různé povahy by se dalo považovat za týrání.

   Uvedené lze řešit v rámci řízení o přestupku dle zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. Řízení o přestupcích dle uvedeného zákona je poměrně složitý proces, v němž lze předpokládat i výslechy svědků, např. štěkotem obtěžovaných sousedů apod.

   Vzhledem k uvedenému bych proto doporučovala v první řadě začít komunikovat s chovatelkou psa, a pokud by se uvedené nesetkalo s úspěchem, je možné se obrátit se stížností na odbor kontrolní Úřadu MČ Praha 4 (a např. připojit důkazy na podporu tvrzeného).

   S pozdravem

   Mgr. Markéta Dostálová
   vedoucí oddělení přestupků

 • Otázka: Poplatek za psa (Sitnerová Petra 15.10.2016 10:10) – Obecné
  Dobrý den,
  rádi bychom adoptovali psa z útulku. Nemáme na území Prahy trvalý pobyt, chci se zeptat, kam psa přihlásit, zda v Praze nebo v obci kde máme TP a zda stačí k odpuštění poplatku adopční smlouva.
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 17.10.2016 19:33)

   Dobrý den,
   dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, se místní poplatky ze psa se hradí v místě trvalého bydliště. Co se týká odpuštění poplatků, je potřeba se seznámit s vyhláškou v místě Vašeho trvalého pobytu.

   S pozdravem


   Eva Sedláková
   referent odbor finanční správy
   poplatky ze psů

 • Otázka: Propadlá komunikace (Renata Hochmutová 28.09.2016 9:12) – Obecné
  Dobrý den, nevím, spadá-li oblast Novodvorské ulice do vaší správy. Chci oznámit, že u čp.1136/191 se v travnatém pásu v části ihned u silnice, ale již i část sinice, se propadá zem. Hrozí poranění hlavně těm, kteří parkují u tohoto kráteru.
  Děkuji R.H. - předsedkyně SV Novodvorská 1136, Pha 4,

  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 04.10.2016 17:19)

   Dobrý den,
   správu, údržbu a rozvoj komunikací hl. m. Prahy provádí Technická správa komunikací hl. m. Prahy se sídlem Řásnovka 8, Praha 1. Její webové stránky jsou www.tsk-praha.cz/wps/portal.

   Správu a údržbu v Praze 4 provádí TSK hl. m. Prahy OS – JIH se sídlem Bezová 1658, Praha 4 pod vedením  Ing. Rezka. Váš podnět k nápravě byl předán TSK, která je v této věci kompetentní.

   Případný dotaz Vám odpoví přímo správce komunikace.

   S pozdravem

   Petr Vlasák
   vedoucí oddělení dopravy

 • Otázka: bytová otázka bratra (Milada Tinglová 15.09.2016 13:35) – Obecné
  dobrý den, bratr je duchodce,bytem u majitelky domu do 30.11,2016 se musí vystěhovat nebo byt odkoupit,jedná se o garsonieru a bratr má maly duchod dostáva pridavek na bydlení od státu nemá kam jít prosím bylo by možné řešit to osobne na urade děkuji moc a prosím o zprávu na e-mail dostavíme se podle vašeho určení děkuji s pozdravem Milada Tinglová
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 16.09.2016 13:21)

   Dobrý den,
   sdělujeme Vám, že záležitost můžete osobně projednat s referenty oddělení hospodaření s byty odboru obecního majetku, v budově Úřadu městské části Praha 4 na adrese Antala Staška 2059/80b, 3. patro, kancelář č. 324, a to kdykoliv v úředních hodinách. K jednání, prosím, nezapomeňte vzít s sebou dosavadní nájemní smlouvu Vašeho bratra.

   S pozdravem

   Iva Michlerová
   referent oddělení hospodaření s byty

 • Otázka: Ignjatovičová (M. 01.07.2016 10:45) – Obecné
  Mám dotaz, bydlíme v Podolské ulici a zejména v letních měsících nás trápí stále častější ohňostroje, které jsou z areálu Žlutých lázní, z botelu Racka a také z výletních lodí. Intenzita nyní v letních měsících je
  2 - 3x týdně. Navíc při hudebních produkcích v areálu lázní je hluk tak strašný, že je slyšet i za zavřeným oknem, takže větrání zvláště v létě je problematické. Navíc bydlíme v oblasti s mimořádnou dopravní zátěží a toto je už opravdu neúnosné. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 04.07.2016 9:27)

   Dobrý den,
   s podněty ohledně překračování hlukových limitů je možné se obrátit na Hygienickou stanici hlavního města Prahy - pobočka JIH, Němčická 1112/8, 142 00 Praha 4, tel.: 261 260 537.

   S pozdravem


   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství
   odbor životního prostředí a dopravy

 • Otázka: jak zrušit poplatek za psa (Jana Karlovská 03.05.2016 18:23) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se dá zrušit placení poplatku za psa, pokud zemřel. Stačí zavolat na úřad či napsat email s datem úmrtí? Event. komu toto adresovat? Děkuji.


Zveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák
Vytisknout