Zprávy z Prahy 4

 • Smajlík všem slušným řidičům


  Vysvědčení řidičům vystavili letos už pošesté žáci několika základních škol z Prahy 4, kteří společně s policisty kontrolovali od konce května řidiče projíždějící kolem jejich školy. Podle výsledku kontroly děti řidičům buď poděkovaly za ohleduplnou jízdu a věnovaly obrázek smajlíka, anebo provinilcům předaly mračouna. Dnes letošní akce Smajlík skončila závěrečným vyhodnocením v Základní škole Bítovská. Více v článku...
 • Vydávání parkovacích oprávnění probíhá rychle a bez dlouhého čekání


  Do dnešního dne bylo zaregistrováno více než 7 000 oprávněných. Systém, ke kterému jsme se museli připojit, bohužel nebyl v prvních dnech stabilní a vypadával. Počáteční problémy nás mrzí, ale jako u každého začátku chvilku trvá, než se vše zaběhne.
 • Aktuální obsazenost poboček k vyřízení parkovacího oprávnění


  Na Czechpointu na Budějovické, i v informačních centrech v Jílovské a na Náměstí Hrdinů jsou čekací doby někdy i přes dvě hodiny. Využívejte, prosím, pobočku na Nuselské radnici, Táborská 500.
 • Praha 4 má strategii na revitalizaci veřejných prostranství


  Praha 4 má jako druhá městská část v hlavním městě Generel veřejných prostranství, který formuluje dlouhodobou vizi rozvoje veřejných prostranství v městské části Praha 4 a obsahuje dlouhodobé koncepce i konkrétní kroky v oblasti jejich rozvoje. Vymezuje veřejná prostranství celoměstského, čtvrťového a lokalitního významu.
 • Záhonky pro školy


  Letos poprvé se MŠ a ZŠ z Prahy 4 zapojily do projektu Záhony pro školky. Tato aktivita byla podpořena MČ Praha 4, radním pro životní prostředí Ondřejem Růžičkou (STAN/Tučňák).
 • Pozvánka na společné jednání o návrhu Metropolitního plánu


  Magistrát hl. m. Prahy, odbor územního rozvoje Vás zve na Společné jednání o návrhu Územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu) a Vyhodnocení jeho vlivů na udržitelný rozvoj území (VVURÚ).
 • Aktuální informace k vydávání parkovacích oprávnění


  Městská část Praha 4 upozorňuje, že ode dne 18. 6. 2018 bude otevřena registrace parkovacích oprávnění v budově historické radnice v ulici Táborská. Pracovní doba zde bude od 8:00 do 20:00 hod., v provozu bude až dvacet registračních přepážek.
 • Akumulační nádrže na zachycování dešťových vod


  Městská část Praha 4 se obrací na občany s žádostí o sdělení, zda by měli zájem instalovat akumulační nádrže u svých rodinných či bytových domů.
 • Omezení v dodávce elektřiny na Praze 4


  Z důvodů provádění plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy PREdistribuce, a.s., bude přerušena dodávka elektřiny pro některá odběrná místa. Jejich seznam ze zaslaných podkladů najde na odkazu…
 • Pozvánka na akci Tančírna v Praze 4


  Vážení spoluobčané, přijďte si ve čtvrtek 21. 6. 2018 od 19:00 do 22:00 se mnou zatancovat a užít si čtvrteční večer v rytmu latinsko-amerických tanců.
 • Tři žákovské týmy mohou uplatnit své nápady na zlepšení svých škol


  V Praze 4 už známe tři žákovské týmy, které budou moci uskutečnit svůj nápad na zlepšení školy. Stezka za sportem ze ZŠ Kavčí hory, Zdravé Jeremínské nožky ze ZŠ Jeremenkova a Venkovní učebna ze ZŠ U Krčského lesa, to jsou tři nápady, které zvítězily v projektu Lepší místo ve škole.
 • Den dětí


  Ekologický Den dětí zahájil starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) a radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN/Tučňák) společně s obvodním ředitelem MP Prahy 4 René Štýbrem.
 • Rekonstrukce ZŠ v Braníku končí


  Kompletní rekonstrukce původní historické budovy Základní školy Školní v Braníku končí. Finální stavební práce na budově i na zahradě jsou hotové, škola je zkolaudována a zbývá dovybavit nové prostory nábytkem a školními pomůckami. Prohlídka opraveného objektu dnes přilákala rodiče, žáky, učitele i další zájemce.
 • V Praze se objevily židle s „oteklými kotníky“


  V těchto dnech můžete na různých místech v Praze potkat oranžové židle upozorňující na závažné onemocnění srdce.
 • PesFest už šest let baví a pomáhá


  Senzační odpoledne plné zážitků a zábavy a navíc i poučení přináší letošní Pesfest. Chovatelé a milovníci psů se sejdou v parku Na Pankráci.
 • Proběhl druhý ročník „Podolské sportovní hvězdičky“


  Za podpory Městské části Praha 4 se ve čtvrtek 7. června konal již druhý ročník soutěže Hledáme podolskou sportovní hvězdičku.
 • Pas i občanský průkaz si můžete přijít vyřídit i v úterý a ve čtvrtek dopoledne


  Vzhledem k blížícím se prázdninám a období letních dovolených dochází zejména v období června a července ke značnému nárůstu žadatelů o cestovní pasy. Současně také roste počet žadatelů o občanské průkazy a změnu trvalého pobytu. Úřad proto upozorňuje na možnost využít i méně vytížené dopolední úřední hodiny v úterý a ve čtvrtek. Více na odkazu...
 • Fotosoutěž o nejkrásnější strom na Praze 4 - léto 2018


  Tématem soutěže je fotografie nejkrásnějšího stromu na Praze 4. Startujeme 11. června 2018 - uzávěrka 31. srpna 2018.
 • Dominikánský dvůr hostil vernisáž soch Luďka Vondry a maleb a kreseb Hany Kohlové


  Čtvrteční květnový podvečer 31. 5. 2018 patřily prostory Dominikánského dvoru v Braníku vernisáži soch Luďka Vondry a maleb a kreseb Hany Kohlové. Během programu, který vernisáž obou umělců obohacoval, vystoupili členové Tanečního centra Praha. Fotogalerie z akce na odkazu …
 • Den otevřených dveří v ZŠ Školní


  Srdečně vás zveme na den otevřených dveří v opravené historické budově školy.