Zprávy z Prahy 4

 • Výstraha ČHMU pro hl. m. Praha na jev velmi vysoké teploty ve čtvrtek 22.6.2017


  Byla vydána výstraha ČHMU pro hl. m. Praha na jev velmi vysoké teploty od čtvrtka 22.06.2017 12:00 do čtvrtka 22.06.2017 20:00.
 • Úplná uzavírka komunikací - Želetavská a Ohradní


  Z důvodu provádění výkopových prací budou uzavřeny pozemní komunikace v ulicích Želetavská a Ohradní.
 • Návrh na zřízení samostatné ZŠ Jitřní získal i podporu rodičů


  V úterý 19.čevna proběhlo v jídelně ZŠ Jitřní výjezdní jednání Školské komise a setkání zástupců radnice s rodiči žáků ZŠ Filosofská, pracoviště Jitřní. Návrh na rozdělení stávajícího subjektu na dvě plnohodnotné, samostatné základní školy ZŠ Filosofská a ZŠ Jitřní si získal podporu jak Školské komise, tak přítomných rodičů.
 • Na Praze 4 přibude od podzimu nová Scio škola


  Ve Svatoslavově ul. 333/4 začne od nového školního roku 2017/2018 působit nová základní Scio škola. Doplní tak Americkou akademii a Humanitní gymnázium, které již v této historické budově, nazývané někdy podle prvního uživatele Obchodní akademie, působí nyní.
 • Cyklostezka v ulici U Kempinku otevřena


  Informujeme uživatele cyklostezky A2, že po provedení arboristických prací je úsek cyklostezky mezi ulicemi Lodnická – U Kempinku již plně průjezdný.
 • Den Dětí s Prahou 4 v duchu ekologie


  V pátek 2.6. 2017 v parku Na Pankráci proběhl Den Dětí s Prahou 4.
 • Přispějte svým názorem k revitalizaci severní terasy Kongresového centra


  Severní terasa Kongresového centra Praha, s unikátním výhledem na panorama Prahy, projde stavební a funkční proměnou. Proto Městská část Praha 4 ve spolupráci s managementem Kongresového centra vytvořila online anketu, jejíž výsledky budou inspirací pro architektonickou studii revitalizace tohoto veřejného prostranství.
 • Zástupci Prahy 4 poděkovali pohádkovým babičkám a dědečkům


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s organizací MEZI NÁMI, o.p.s, již dva roky úspěšně realizuje projekt „Přečti na čtyřce“. V rámci tohoto projektu chodí babičky i dědečkové, pravidelně jednou týdně číst dětem do 22 mateřských škol Prahy 4 pohádky před spaním. Projekt je zaměřen na podporu mezigeneračních vztahů, ale zároveň vytváří vztah ke knížkám u nejmladší generace.
 • Informace o letních odstávkách Pražské teplárenské pro rok 2017


  Z důvodů rekonstrukcí, připojováni nových zákazníků, plánovaných oprav a údržbových prací přistupuje Pražská teplárenská k přerušeni dodávky tepelné energie pro ohřev teplé vody i pro některá odběrná místa v MČ Praha 4.
 • Ústav sociálních služeb začal používat dva elektromobily


  Ústav sociálních služeb v Praze 4 dnes převzal a uvedl do provozu dvě vozidla s elektrickým pohonem.
 • Uzavření MK Jalodvorská v úseku od ul. Lukešova k ul. Paběnická


  Z důvodů provádění rekonstrukce komunikace bude v době od 19.06.2017 do 10.11.2017 uzavřena MK Jalodvorská v úseku od ul. Lukešova k ul. Paběnická.
 • Park na Zeleném pruhu projde revitalizací


  Nový povrch dostanou cesty v parku Zelený pruh, které jsou nyní ve velmi špatném stavu, a dojde i na zlepšení jeho vybavenosti a oživení dosavadní zeleně. Poškozený asfalt nahradí nový a hlavně odolnější povrch, staré a nevyhovující lavičky a odpadové koše nahradí už v létě nové. Na podzim bude zeleň v parku doplněna o další stromy.
 • Měníme veřejná prostranství Prahy 4


  Pondělním večerem na Nuselské radnici skončila série plánovacích setkání nad návrhem generelu veřejných prostranství Prahy 4. Asi 80 obyvatel Michle a Nuslí diskutovalo nad mapou o stavu a možnostech zlepšování veřejných prostranství ve svých čtvrtích.
 • S podporou Prahy 4 proběhla Podolská sportovní hvězdička


  Praha 4 svými grantovými příspěvky podporuje i malé a začínající spolky. A tak byla možná ve čtvrtek 8. června založena nová místní tradice. Na prvním ročníku akce Podolská sportovní hvězdička se na multifunkčním hřišti u Podolské vodárny vystřídala stovka nadšených malých sportovních nadějí, které změřily své síly v pestrém víceboji ze sportovních dovedností. Na vedlejším hřišti se pak dětem představily sportovní kluby z blízkého okolí, u kterých si zájemci, pod vedením zkušených trenérů, mohli vyzkoušet spoustu zajímavých sportů.
 • Aperio běh - rodiče na start!


  Akci navštívilo přes 500 rodičů a dětí. Výtěžek akce byl určen pro bezplatnou sociálně právní poradnu pro rodiče. Účastníci poradnu podpořili startovným a sponzorskými dary částkou 40 000,- Záštitu běhu Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení), starosta MČ Praha 4, který se zúčastnil i běžeckého závodu a Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení) zástupkyně starosty.
 • Nové multigenerační hřiště v Krči bude sloužit veřejnosti


  Nové multigenerační hřiště bylo vybudováno na náklady MČ Praha 4 v areálu Diakonie ČCE – středisko Zvonek v Šípkové ulici v Krči. Hřiště bylo slavnostně otevřeno za účasti zástupkyně starosty Ivy Kotvové (Trojkoalice/Zelení) a bude sloužit nejenom klientům Diakonie, ale je otevřené a určené i rodinám s dětmi a seniorům žijícím v okolí. Zároveň byla založena i komunitní zahrada, o kterou se budou starat lidé ze sousedství.
 • Sousedé Nad Strží debatovali se zástupci MČ Praha 4


  Cílem sousedského setkání obyvatel a příznivců spolku „Sousedé Nad Strží“, kterého se zúčastnili zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) a zastupitelka Marie Jelínková (Trojkoalice), bylo hledání řešení problémů obyvatel v dané lokalitě a diskuze o jejím dalším rozvoji.
 • ETUR na Praze 4


  Městská část Praha 4 se dne 31.5.2017 zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR) s tématem Udržitelné architektury.
 • Pozvánka na zasedání zastupitelstva dne 21. 6. 2017


  Pozvánka na zasedání zastupitelstva dne 21. 6. 2017
 • Přijďte promluvit do budoucnosti i vy!


  Radnice Prahy 4 pokračuje v setkávání obyvatel na téma budoucího fungování veřejných prostranství. V Kulturním centru Novodvorská představili architekti a urbanisté z atelieru Unit architekti první pravidla a doporučení pro budoucí generel veřejných prostranství. Navázali tak na řadu zjištění a podnětů od občanů z podobných setkání na sklonku loňského roku.
 • Dvacítka dětí z Prahy 4 se stala pro ostatní vzorem


  Čtrnáct dívek a šest chlapců z Prahy 4 získalo tento týden ocenění za své úspěchy na kulturním a sportovním poli i za výjimečné výkony v jiných oblastech. Stalo se tak při vyhlášení výsledků již 9. ročníku projektu „Dělám víc, než musím.“ Do něj se přihlásilo na dvacet základních škol z Prahy 4, které pak v průběhu roku vybraly mezi sebou jednotlivé nominované.