Zprávy z Prahy 4

• Praha 4 žádá vládu o dotaci na zastřešení Spořilovské spojky

Starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) požádal předsedu vlády České republiky Bohuslava Sobotku o pomoc při řešení nepříznivé situace obyvatel Spořilova, zejména v okolí Spořilovské spojky.
  • První Street Fotbalová Liga v Praze 4

Hraješ rád/a fotbal? Tak tohle je akce přesně pro Tebe.
  • S údržbou zeleně pomáhají v Praze 4 ovce

Také letos narazíte v Praze 4 na stádečko ovcí, které od začátku července do konce září spásají trávu na zelených plochách. Městská část Praha 4 tím navázala na loňský a předloňský úspěšný projekt alternativní údržby zeleně formou spásání trávy ovcemi.
  • Strážník pomohl dopadnout hledanou osobu

Úspěšnou spolupráci městské a státní policie ocenil radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný (STAN – Tučňák). Díky spolupráci strážníka městské policie a Policie ČR byla na území městské části Praha 4 vypátrána hledaná osoba.
  • Stop kamionům na Spořilovské!

Praha zakáže nákladním autům přesahujícím 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Rada hlavního města Prahy zároveň s tím schválila zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část pražského okruhu.
  • Přerušení dodávek vody v Michli

Na 27. 7. 2017 plánují Pražské vodovody a kanalizace v době od 8,00 hodin do 15,00 hodin přerušení dodávek vody v Michli.
  • Herny z Prahy 4 pomalu mizí

Na území MČ Prahy 4 bylo na konci roku 2015 dvacet sedm heren a kasin a více než tisíc hracích automatů. Dnes ještě zůstává v provozu patnáct heren a kasin a v nich necelých tři sta automatů. Zavírání heren po vyhlášení nulové tolerance k hazardu úspěšně pokračuje.
  • Soutěž o nejhezčí předzahrádku Prahy 4

MČ Praha 4 vyhlašuje soutěž o nejhezčí předzahrádku! „Ve svém okolí jsem si všiml moc hezky udržovaných předzahrádek u některých panelových, nebo činžovních domů. Je velmi milé vidět, že se někteří občané tak hezky starají o své okolí“, říká Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení), starosta MČ Praha 4. „Proto jsme se rozhodli vyhlásit malou letní soutěž o tři nejhezčí předzahrádky, které si vlastními silami udržují buď bytová družstva, nebo jednotlivci.“
  • Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 688 televizí, 266 monitorů a 4 356,00 kg drobného Elektra.
  • HLASUJTE do 8. 9. pro nominované provozovny

Městská část Praha 4 vyhlásila na jaře letošního roku již 8. ročník soutěže o nejlepší provozovnu Prahy 4. Do letošního ročníku bylo nominováno celkem 62 provozoven v 10 kategoriích. Do 30. června probíhala nominace a nyní je příležitost odevzdat svůj hlas, a to prostřednictvím webové aplikace Provozovna Prahy 4.
  • Organizace Intellectus vzdělává děti i v Praze 4

Intellectus je tým nadšenců a odborníků, kteří se zabývají aktivitami pro zvídavé děti a částečně i dospělé.
  • Prázdninové výluky v městské hromadné dopravě

Dopravní podnik hl. m. Prahy přeruší od soboty 1. července do neděle 9. července 2017 kvůli opravě trati provoz metra na lince C, a to v úseku Florenc – Pražského povstání. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC.
  • Tým MČ Praha 4 ve štafetovém běhu

Tým z MČ Praha 4 se zúčastnil štafetového běhu O2 Pražská štafeta 4x5! Byl to již 2. ročník štafetového závodu, který se koná v pražské Stromovce. O2 Pražská štafeta není jenom o zábavě, ale také o pomoci těm, kteří to potřebují.
  • Uzavření úřadu 7. července 2017

Dne 7. července 2017 bude z technických důvodů úřad uzavřen.
  • Reprezentantky ZŠ Bítovská získaly na celopražském finále festivalu Antifetfest 3. místo

Letos proběhl již desátý ročník filmového soutěžního festivalu amatérských filmů pro školy Antifetfest. Dne 14. května 2017 proběhlo v sále Lucerny velké finále, kdy se závěrečného klání zúčastnilo celkem 44 snímků rozdělených do dvou kategorií.
  • Kvalita vody v pražských přírodních koupalištích

Kvůli přemnoženým sinicím zakázali pražští hygienici koupání v rybníku Šeberák. Upozorňují rovněž na zhoršenou kvalitu vody v nádrži Džbán a v Hostivařské přehradě. Naopak voda vhodná ke koupání je podle informací zveřejněných na webu Hygienické stanice hl. m. Prahy v rybníku Motol, v koupališti v Divoké Šárce a v biotopu Radotín.
  • Výstraha ČHMU pro hl. m. Praha na jev velmi vysoké teploty ve čtvrtek 22.6.2017

Byla vydána výstraha ČHMU pro hl. m. Praha na jev velmi vysoké teploty od čtvrtka 22.06.2017 12:00 do čtvrtka 22.06.2017 20:00.
  • Úplná uzavírka komunikací - Želetavská a Ohradní

Z důvodu provádění výkopových prací budou uzavřeny pozemní komunikace v ulicích Želetavská a Ohradní.
  • Návrh na zřízení samostatné ZŠ Jitřní získal i podporu rodičů

V úterý 19.čevna proběhlo v jídelně ZŠ Jitřní výjezdní jednání Školské komise a setkání zástupců radnice s rodiči žáků ZŠ Filosofská, pracoviště Jitřní. Návrh na rozdělení stávajícího subjektu na dvě plnohodnotné, samostatné základní školy ZŠ Filosofská a ZŠ Jitřní si získal podporu jak Školské komise, tak přítomných rodičů.
  • Na Praze 4 přibude od podzimu nová Scio škola

Ve Svatoslavově ul. 333/4 začne od nového školního roku 2017/2018 působit nová základní Scio škola. Doplní tak Americkou akademii a Humanitní gymnázium, které již v této historické budově, nazývané někdy podle prvního uživatele Obchodní akademie, působí nyní.
  • Cyklostezka v ulici U Kempinku otevřena

Informujeme uživatele cyklostezky A2, že po provedení arboristických prací je úsek cyklostezky mezi ulicemi Lodnická – U Kempinku již plně průjezdný.