Zprávy z Prahy 4

• Uzavření Úřadu městské části Praha 4 dne 29.9.2017

Dne 29.9.2017 bude Úřad městské části Praha 4 uzavřen z technických důvodů.
  • Výstava Zelený zip pro Spořilov

Až do konce října potrvá výstava nazvaná Zelený zip pro Spořilov, která veřejnosti představuje celý projekt těžkého zakrytí Spořilovské spojky. Vernisáž výstavy proběhla za přítomnosti Petra Dolínka (ČSSD), náměstka primátorky hlavního města Prahy a Petra Štěpánka (Trojkoalice/Zelení), starosty městské části Praha 4.
  • Přispějte do významného sociologického výzkumu

Sociologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s českou nezávislou výzkumnou společností MEDIAN provádí v těchto dnech prestižní šetření Mezinárodního programu sociálního výzkumu (ISSP).
  • Proběhl Run Up závod do schodů

V sobotu 23. září 2017 se uskutečnil další ročník běhu do schodů RUN UP Praha 2017, který byl zároveň jako Mistrovství ČR v běhu do schodů. Budova City Empiria má 520 schodů/26 pater.
  • Proběhl Den bez aut

Ve čtvrtek 21. 9. proběhl v parku Na Pankráci Den bez aut. Zábavné odpoledne pro děti i dospělé na kolečkách skateboardů, kolech, koloběžkách a dalších jezdítkách potěšilo děti i dospělé.
  • Dočasné přerušení provozu tramvají: Výtoň – Dvorce – Sídliště Modřany/Levského

Z důvodu rekonstrukce výhybky, revize vrchního vedení a opravy tramvajové tratě dochází od čtvrtka 28. září 2017 (přibližně od 4.30 hodin) do pondělí 2. října 2017 (do 0.30 hodin) k etapovitému obousměrnému přerušení tramvajové dopravy v úsecích Výtoň – Dvorce – Sídliště Modřany/Levského.
  • Na Praze 4 proběhla první Streetfotbalová liga

Proxima Sociale o.p.s. a MČ Praha 4 pořádala 20. září 2017 na hřišti v areálu ZŠ Bítovská první Streetfotbalovou ligu na Praze 4.
  • Oznámení přerušení dodávky elektřiny

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy PREdistribuce, a.s., bude přerušena dodávka elektřiny pro odběrné místo ZBVO č. 0667 ul. Na staré cestě.
  • MČ Praha 4 vyhlásila vítěze soutěže o nejhezčí předzahrádku!

„Ve svém okolí jsem si všiml moc hezky udržovaných předzahrádek u některých panelových, nebo činžovních domů. Je velmi milé vidět, že se někteří občané tak hezky starají o své okolí“, říká Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení), starosta MČ Praha 4.
  • Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky

Park na Pankráci obohatí v příštím roce dva zajímavé vodní prvky – liniová fontána a brouzdaliště. Kromě zlepšení mikroklimatu parku v horkých letních měsících nabídnou veřejně přístupné plochy fontán zábavu dětem i dospělým.
  • Změna začátku zahájení výstavy k zastřešení Spořilovské spojky

Městská část Praha 4 upozorňuje, že se z organizačních důvodů hlavního města Prahy změnila hodina začátku slavnostního zahájení výstavy k zastřešení Spořilovské, které se bude nově konat v úterý 19. září v 18.00 hodin na Spořilově u obchodního centra mezi ulicemi Hlavní a Senohrabská.
  • Školka Na Zvoničce získala prestižní ocenění za sbližování generací

Mezi prvními splnila Mateřská škola Na Zvoničce v Praze 4 podmínky pro udělení prestižní značky „Mezigeneračně“. Tu bude obecně prospěšná společnost Mezi námi propůjčovat školským a seniorským zařízením, která aktivně podporují mezigenerační dialog a sbližují generace. Cenu převzala školka právě dnes.
  • Pražské cyklozvonění již tuto neděli

V neděli 17. září 2017 se bude konat již 11. ročník rodinného festivalu Pražské cyklozvonění, který účastníky letos zavede do Kaizlových sadů nedaleko od Invalidovny v Karlíně. Na účastníky peletonů zde čeká bohatý program, který si pod svá křídla vzala MČ Praha 8. Kdy a kde startuje Praha 4 najdete najdete uvnitř!
  • Přijďte připomínkovat podobu budoucí zástavby na místě Michelských pekáren

Vlastník areálu Michelských pekáren, společnost Skanska Reality a.s., připravuje návrh budoucí zástavby. Díky dohodě mezi vlastníkem a městskou částí o participaci veřejnosti mohou občané ovlivnit developerský projekt již při jeho přípravě. Proto proběhne 21. září 2017 od 17.30 hodin v základní škole Na Líše 16 již druhé veřejné plánovací setkání.
  • 26. 9. 2017 se již pošesté uskuteční „HABROVKA přátelská rodině“

Již 26. září od 14.00 do 17.00 hodin se v příjemném prostředí zahrady u kostela sv. Františka z Assisi, v ulici U Habrovky uskuteční zábavné odpoledne pro děti, rodiny i dříve narozené, „Habrovka přátelská rodině“.
  • Srdečně Vás zveme na SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2017

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 30. září 2017, od 11 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (dříve Centrální park Pankrác) oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT.
  • Park Na Pankráci čeká v září víkend plný sportu, poučení i zábavy

Předposlední zářijový víkend, tedy v sobotu a v neděli 23. a 24. září 2017 od 10 hodin se mohou obyvatelé Prahy 4, a nejen oni, těšit na zajímavou akci s názvem „KAVKY 4 SPORT“. Kromě představení řady sportovních disciplín či ukázek na příchozí totiž čeká i mnoho soutěží, zábavy pro děti a v neposlední řadě i dva sobotní koncerty. Vstupné je samozřejmě zdarma!
  • Vychází kniha „Spořilov – Komunita a její osobnosti“ - prezentace v sobotu 30. září

Knížka, která je určena především občanům zahradního města, ale také všem zájemcům z Prahy 4 a přátelům Spořilova, představuje více než 140 osobností, které ve čtvrti žily, žijí nebo zde zanechaly dílo.
  • Pankráci, hejbej se!

Na den plný pohybu a zdravého životního stylu s Hankou Kynychovou a pod záštitou zástupce starosty MČ Praha 4 Ing. Zdeňka Kováříka se můžete těšit již v úterý 19. září 2017!
  • Zahájení školního roku 2017/2018 na Praze 4

Zatímco celostátně prvňáčků v porovnání s minulým školním rokem ubylo, u nás na Praze 4 přivítáme letos o 51 prvňáčků více než loni.
  • Rozloučení s létem s Doris Martinez v rytmu Kuby

Přijďte 15.9. do parku Na Pankráci na akci Prahy 4 s nejlepší kubánskou tanečnicí Doris Martinez.