Zprávy z Prahy 4

 • Praha 4 rozdělí dotace ve výši téměř 16 milionů korun


  Praha 4 podporuje subjekty působící v oblasti sportu a volnočasových aktivit, kultury a umění, rodinné politiky, prevence bezpečnosti a sociálně patologických jevů, integrace národnostních menšin, zdravotní, sociální a rodinné politiky a životního prostředí.
 • Žáci z Prahy 4 opět vymýšlejí zlepšení svých škol


  Další ročník soutěžního projektu „Lepší místo“ o nejlepší nápady na zlepšování základních škol a jejich realizaci začal v městské části Praha 4.
 • Vltava v Podolí bude o víkendu patřit kanoistům i kajakářům


  První velké domácí kanoistické závody letošního roku pořádá tradiční Klub vodních sportů Praha z Podolí a uvidíte je o nadcházejícím víkendu 21. a 22. dubna 2018 na pravém břehu Vltavy. Jede se tu domácí mistrovství mládeže a veteránů na dlouhých tratích. Organizátoři zároveň upozorňují cyklisty a bruslaře na potřebu zvýšené opatrnosti na cyklostezce v úseku mezi Žlutými lázněmi a benzínkou Mol z důvodu vjezdu a výjezdu aut s loděmi do loděnice KVS Praha v době konání akce.
 • Evropský den sousedů se uskuteční na přelomu května a června


  Vážení sousedé, brzy budeme mít svátek úplně všichni, jelikož letos spolu oslavíme již potřetí Evropský den sousedů a městská část Praha 4 chce tento svátek oslavit spolu s vámi! Zapojte se v čase od 25. 5. do 3. 6. 2018, kdy bude prostor pro nejrůznější aktivity s lidmi, kteří žijí nedaleko vás, či s vámi sdílí život ať v jednom domě, ulici, či místě. Podrobnosti v článku...
 • Program Čistá energie Praha 2018


  Rada hl. m. Prahy schválila usnesením č. 754 ze dne 10. 4. 2018 vyhlášení Programu Čistá energie Praha 2018.
 • Nový cyklus přednášek a procházek pro seniory


  Městská část Praha 4 připravila pro seniory a seniorky nový cyklus přednášek a procházek nazvaný Slavné okamžiky Prahy.
 • I letos můžete zažít město jinak


  Máte chuť na jeden den oživit svou ulici a poznat se lépe se sousedy? Zapojte se do akce Zažít město jinak 2018 a připravte celodenní slavnost přímo ve vaší ulici nebo parku.
 • Máme rádi knížky


  Nakladatelé, knihkupci a čtenáři se společně sejdou na Festivalu malých knihkupců a velkých čtenářů, který pořádá MČ Praha 4 ve středu a ve čtvrtek 25. a 26. dubna 2018 ve spolupráci s Archivem výtvarného umění.
 • O víkendu nepůjde na Muzeu přestupovat mezi linkami metra A a C


  Stanice metra Muzeum na lince A bude v rámci modernizace tento víkend obousměrně uzavřena. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci probíhající rekonstrukce stanice metra Muzeum na lince A plánuje v nadcházejících měsících 4 víkendové uzavírky, z nichž první zde proběhne již tento víkend, tj. od 14. do 15. 4. 2018. Vlaky budou v tomto termínu po obou kolejích pouze projíždět. Více na odkazu...
 • IX. ročník soutěže Provozna Prahy 4


  Městská část Praha 4 vyhlásila pod místostarosty starosty pro majetek a podporu podnikání Lukáše Zichy (STAN – Tučňák) již 9. ročník soutěže Provozovna Prahy 4. Zapojit se do této soutěže a nominovat své oblíbené favority může každý z Vás.
 • Fotosoutěž o nejkrásnější strom na Praze 4 – jaro 2018


  Tématem soutěže je fotografie nejkrásnějšího stromu na Praze 4. Startujeme 10. 4. 2018 – uzávěrka 30. 5. 2018.
 • Den Země s Prahou 4


  Přijďte se podívat na Den Země s Prahou 4 do parku Na Pankráci.
 • Velikonoce s Prahou 4 tradičně i netradičně?


  Každoročně se o Velikonocích snažíme malé i velké obyvatele Prahy 4 seznámit s tradicemi a duchovním životem etnických a náboženských menšin. Na květnou neděli, která tento rok vyšla na 25. března, jsme se opět setkali v KC Novodvorská a zažili příjemné odpoledne v duchu tradic a duchovního kontextu.
 • Fotosoutěž: Zachyťte ptáky v dubnu v místě jejich hnízdišť na Praze 4


  Startujeme 10. 4. 2018 – uzávěrka 30. 4. 2018
 • Vodní svět u Labutě


  Ve čtvrtek 5. dubna se u rybníku Labuť u Kunratického lesa slavil Světový den vody. Zábavně naučný program si pro tuto již pravidelnou akci připravila městská část Praha 4 spolu s Lesy hlavního města Prahy.
 • O víkendu proběhl dobrovolnický projekt Ukliďme svět, Ukliďme Česko


  Občané městské části Praha 4 se o víkendu zapojili do dobrovolnického projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhala na území celé České republiky.
 • Plochy pro volný pohyb psů v novém


  Na území MČ Praha 4 je v současné době 13 ploch určených k volnému pohybu psů. Tato prostranství mají výjimku z obecně závazné vyhlášky č.6/2001 o ochraně veřejné zeleně a pohyb psů zde není nikterak omezen. Pro zvýšení standardu poskytovaných služeb vybaví na jaře MČ Praha 4 tyto plochy agility prvky.
 • Praha 4 nově zahájila rozsáhlou prevenci i ve školkách


  Intenzivní preventivní péči se v Praze 4 budou nově věnovat kromě základních škol i školy mateřské. Do preventivních programů věnujících se od záškoláctví po kyberšikanu investovala městská část za tři roky přes tři miliony korun.
 • Festival malých knihkupců a velkých čtenářů se blíží


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s Archivem výtvarného umění pořádá ve dnech 25. a 26. dubna 2018 (středa a čtvrtek) zajímavou akci s názvem „Festival malých knihkupců a velkých čtenářů“. „Na oba dva dny v době od 14 do 20 hodin jsou pro příchozí připraveny různé přednášky, workshopy či autorská čtení a další zajímavosti,“ říká radní pro kulturu a volný čas Adéla Gjuričová (Trojkoalice) a dodává: „Neváhejte a zastavte se, těšíme se na vás!“ Podrobný program akce, která se uskuteční na adrese Pod Terebkou 1139/15 v Nuslích, najdete na odkazu ve formě letáku.
 • Otevření sezóny v komunitní zahradě v Hodkovičkách


  MČ Praha 4 podporuje vznik komunitních zahrad na svém území. A tak letos jako první otevřeli již třetí sezónu v komunitní zahradě v Hodkovičkách, Pod Lysinami 480/16 ve středu 14. března.
 • Náhradní trasa pro vozíčkáře v Budějovické pasáži


  Po uzavření pasáže u jižního vestibulu stanice metra Budějovická, podle zpráv z pražského magistrátu nejméně na dobu šesti měsíců, ztratili vozíčkáři možnost dostat se k budově polikliniky a Úřadu MČ Praha 4. Nyní mají k dispozici alternativní trasu.