Zprávy z Prahy 4

 • Uzavření úřadu MČ Praha 4 mezi Vánocemi a Silvestrem


  Upozorňujeme veřejnost, že ve dnech 27. prosince – 28. prosince (čtvrtek a pátek) a 31. prosince 2018 (pondělí) bude z provozních důvodů uzavřen Úřad městské části Praha 4. Fungovat v těchto dnech nebudou ani informační centra. Pokladna v 1. NP na adrese Antala Staška 2059/80b bude otevřena ve středu 2. 1. 2019 od 10:00 hod.
 • Pražští starostové ustavili sněm


  V Praze 4 se dnes konal ustavující sněm starostů městských částí. Zúčastnilo se ho 42 starostů a devět členů Rady hlavního města Prahy v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem.
 • Zažijte Nový rok s Běžeckou školou Prahy 4!


  Kdy jindy začít s plněním předsevzetí, než na Nový rok! A to nejen kvůli samotným předsevzetím, ale i proto, že se jedná o tradici, doplněnou neopakovatelnou atmosférou. Právě proto pro vás připravila Běžecká škola Prahy 4 „Novoroční výběh“.
 • Omezení v příjmu e-mailových žádostí podatelnou úřadu


  Z důvodu technického problému naše podatelna nyní nemůže na mailové adrese posta@praha4.cz přijímat emailové žádosti, které nejsou elektronický podepsány. Emailové žádosti opatřené elektronickým podpisem podatelna přijímá bez omezení, žádosti bez elektronického podpisu zasílejte prosím na dočasnou mailovou adresu posta-docasna@praha4.cz. Na odstranění závady intenzivně pracujeme.
 • Praha 4 nadále prosazuje nulovou toleranci hazardu


  Praha 4 bude bez heren, kasin a hazardních automatů. Toto rozhodnutí schválila jednomyslně Rada městské části Praha 4 při projednávání obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy.
 • Studie dopravy v klidu v Praze 4


  Zde je k nahlédnutí kompletní studie dopravy v klidu, tedy analýza zavedení Zón placeného stání (ZPS).
 • Koridor usnadní pohyb chodců nad pasáží metra Budějovická


  Okolí stanice metra Budějovická na trase C pražského metra je opět o něco přístupnější.
 • Parkování v zónách placeného stání v závěru roku 2018 a na začátku roku 2019


  Od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019 bude na Praze 4 ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena parkovného na 20 Kč/den (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků). O sobotách a nedělích zůstává nadále parkování zdarma. Více na odkazu s tím, že Praha 4 spadá do 3. cenového pásma.
 • Pozvánka na akci Zvedni cígo


  Pod záštitou místostarosty Prahy 4 Mgr. Lukáše Zichy a ve spolupráci s organizaci Čisté město a společnosti bezvajglu.cz pořádáme událost, kde se dozvíte, co takový nedopalek může způsobit a jak s nimi nakládat!
 • Mikulášská na Dobešce


  MČ Praha 4 zve tradiční mikulášský program pro děti do Divadla Dobeška. Mikulášská pumelice, jak se program v režii členů Divadla SKLEP jmenuje, se uskuteční ve středu 5. prosince 2018 od 16:30 hod. Akce se koná pod záštitou místostarosty Mgr. Lukáše Zichy. Na odkazu plakátek...
 • Změna kontaktních údajů pro hlášení poruch veřejného osvětlení


  Pro nahlašování poruch a havárií veřejného osvětlení byla zřízena nová bezplatná linka 800 404 060. Lze využít i e-mailový kontakt poruchyvo@thmp.cz nebo formulář na stránkách www.thmp.cz (proklik přes text "HLÁŠENÍ PORUCH" vpravo nahože na stránce). Více info na odkazu...
 • Svozové společnosti Pražské služby a AVE CZ jsou připraveny na vánoční a novoroční svoz odpadu


  Konsorcium Pražské odpady 2016-2025, jehož vedoucím účastníkem je spol. Pražské služby, a.s. a vedlejším účastníkem svozová spol. AVE CZ zajistí během vánočních svátků svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole.
 • Slavnostní koncert ke 120. výročí povýšení Nuslí na město


  Letos si připomínáme důležité výročí nejenom pro čtvrť Nusle, ale i pro celou MČ Praha 4. Před 120. lety byla obec Nusle povýšena císařským nařízením na samostatné město. Více na odkazu...
 • DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání”


  Letos už po sedmé odstartoval oblíbený internetový projekt neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI, prostřednictvím kterého mohou dárci plnit vánoční přání dětem z dětských domovů.
 • Vánoce s Dejme Dětem Šanci


  Vánoce se blíží a již ve středu 5. prosince proběhne od 8 do 11 hodin v přízemních prostorách úřadu MČ Praha 4 charitativní vánoční snídaně na pomoc dětem z dětských domovů.
 • Přerušení dodávek tepla v Michli


  Pražská teplárenská oznámila přerušení dodávky tepelné energie v oblasti Michle, k němuž došlo v důsledku poruchy na zařízení.
 • Městská část Praha 4 má nové vedení


  Zastupitelstvo MČ Praha 4 dnes na svém ustanovujícím zasedání zvolilo za starostu Prahy 4, podruhé za sebou, Petra Štěpánka (Praha 4 sobě).
 • Adventní bazar Habrovka 2018


  Dovolíme si Vás všechny pozvat na již tradiční CHARITATIVNÍ ADVENTNÍ BAZAR, který proběhne v příjemných prostorách sálu u farnosti sv. Františka v Krči na Habrovce první adventní neděli 2. 12. 2018.
 • Ozdobte si vánoční strom s přáteli i sousedy


  MČ Praha 4, stejně jako v minulých letech, připravila pro své obyvatele i letos komunitní zdobení vánočních stromků.
 • Přerušení dodávek vody


  Na 15. 11. 2018 v době od 8 hodin do 18 hodin plánují Pražské vodovody a kanalizace přerušení dodávek vody Nuslích.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v Programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí


  Hlavní město Praha vyhlásilo granty v Programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019.