Zprávy z Prahy 4

 • Úřad městské části Praha 4 navýší odměny členům okrskových komisí v případě druhého kola volby prezidenta


  Dobrá zpráva pro členy okrskových volebních komisí. V případě konání druhého kola Volby prezidenta Česká republiky se zvýší odměny za práci v komisích. Úřad MČ Praha 4 se tak rozhodl proto, aby byl zajištěn bezproblémový průběh voleb. Za obě kola tak mohou členové komise získat 2200 korun, předsedové pak 2800 korun. Podrobnosti, přihlášky do komisí a další najdete v článku ...
 • Unikátní loutkový festival pro malé i velké diváky v Praze 4


  Od čtvrtka 23. listopadu do soboty 25. listopadu bude patřit Kulturní centrum Novodvorská loutkovému festivalu Novodvorský Zvoneček. Je to v pořadí třetí ročník, hlavním garantem festivalu je Tradiční loutkové divadlo Zvoneček a díky podpoře městské části Praha 4 jsou všechna představení zdarma.
 • Čtvrtá charitativní akce pro děti z dětských domovů proběhla na Úřadu MČ Praha 4


  Po měsíci a už počtvrté připravila obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI pod záštitou Ivy Kotvové, zástupkyně starosty MČ Praha 4, pro všechny návštěvníky a zaměstnance ÚMČ Praha 4 charitativní akci pro děti z dětských domovů.
 • Pomozte žákům ze ZŠ Ohradní na jejich cestě za vítězstvím


  Velký úspěch se povedl žákům ze ZŠ Ohradní, kteří se svým projektem „VOLBY“ probojovali mezi desítku nejlepších v ČR. Nyní je může čekat v Senátu Parlamentu ČR klání o metu nejvyšší. Potřebují k tomu ale i Vaši podporu, aby se dostali mezi pětici, která bude mít šanci vyhrát. Více, spolu s návodem jak jim může pomoci, najdete v článku…
 • Proběhla konference "Čistá 4" věnovaná drogové tematice


  V pondělí 13. listopadu proběhla v prostorách Nuselské radnice pod záštitou radního Zdeňka Pokorného konference "Čistá 4", která se věnovala drogové tématice, konkrétně prevenci a léčbě závislostí.
 • MČ Praha 4 si připomněla Den boje za svobodu a demokracii


  MČ Praha 4 si připomněla Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopad a je symbolem odporu proti autoritářskému komunistickému režimu.
 • Preventivní akce Evropský týden testování na HIV a žloutenky typu B a C


  Hygienická stanice hlavního města Prahy se připojuje k osvětové kampani Evropského týdne testování na HIV a žloutenky. Ve dnech 20. – 24. listopadu 2017 máte možnost nechat se zdarma otestovat na HIV infekci způsobující onemocnění AIDS a dále na žloutenku typu B a C.
 • Praha 4 napravuje škody po říjnové bouři


  Bouře Herwart, která dne 29.10.2017 postihla území České republiky, se nevyhnula ani městské části Praha 4.
 • Mikulášský street fotbalový turnaj pomalu klepe na dveře


  Fotbal je u mladých lidí velmi oblíbená hra, hraje se kdykoli a všude, kde je k tomu vhodná příležitost. Projekt je postaven na využití sportovní aktivity k práci s cílovou skupinou mladých lidí, ohrožených rizikovými jevy, a staví na tématech, jako je tolerance, respekt a hodnoty fair play. Tak neváhejte a přijďte si zahrát!
 • Fotosoutěž o nejkrásnější strom na Praze 4 - podzim 2017


  Tématem soutěže je fotografie nejkrásnějšího stromu na Praze 4. Startujeme 9.11.2017 – uzávěrka 30.11.2017.
 • Novodvorský Zvoneček aneb Svátek pro loutky a loutkáře


  Již třetí ročník loutkového festiválku Novodvorský Zvoneček se blíží! Těšte se opět na třídenní loutkovou smršť. Vyberou si děti i dospělí a čeká vás průřez současnou loutkovou tvorbou. Uvidíte staré známé i nové tváře a pořadatelé se už se moc těší na všechny, kamarády loutkáře i diváky. Více na plakátku ...
 • Jóga na Nuselské radnici


  Vážení příznivci jógy, od 30.10 každé pondělí kurzy jógy pokračují na Radnici v Nuslích od 17.00, vyjma termínu 13. 11., v místnosti č. 303.
 • Zajímají vás nové objevy vědy? Přijďte do KC Novodvorská!


  V úterý 7. listopadu od 17.00 hodin vás vědci z Geofyzikálního ústavu, Ústavu fyziky atmosféry a Astronomického ústavu Akademie věd zvou na zajímavou přednášku o technologiích, které významným způsobem posunuly naše poznání v daném oboru.
 • Úřad hledá zájemce o práci v okrskových volebních komisích při lednové volbě prezidenta ČR


  Vážení spoluobčané, i v případě Volby prezidenta České republiky, která se uskuteční v lednu 2018, se obracíme se na širokou veřejnost. Opět totiž bude potřeba obsadit místa v okrskových volebních komisích (dále jen OVK), která nebudou naplněna delegováním. Na území MČ Praha 4 je celkem 132 volebních okrsků a komise by měly být nejméně pětičlenné. Proto uvítáme, pokud se do práce OVK zapojíte i Vy!
 • Pomozte nadaci při pátrání po Stromech svobody


  Nadace Partnerství pořádá u příležitosti 100. výročí vzniku Československa roční kampaň Stromy svobody 1918-2018. V rámci této kampaně nadace pátrá po Stromech svobody vysazených v letech 1918, 1919 na počest republiky a k připomínce svobody a demokracie. Další podrobnosti v článku…
 • Žáci vyrábějí ptačí budky a broukoviště


  Městská část Praha 4 úspěšně propojuje projekty podporující rozvoj manuální činnosti, pečlivost, vzájemnou pomoc při tvorbě výrobků a péči o životní prostředí.
 • Magistrát vyhlašuje grantový program ke zlepšení stavu ŽP hl. m. Prahy pro rok 2018


  Rada hl. m. Prahy svým usnesením č. 2636 ze dne 31. 10. 2017 schválila vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2018. Více v článku…
 • V Amfiteátru se budou děti z Michle učit i relaxovat


  Soutěžní projekt Lepší škola si připsal na konto další spokojené školáky. Nyní se mohou žáci ze ZŠ Ohradní v Praze 4 učit na čerstvém vzduchu v nově postaveném multifunkčním amfiteátru. Škola nakonec splní i další přání.
 • Dějepisná soutěž pro žáky z Prahy 4


  MČ Praha 4 opět vyhlašuje historickou soutěž "Žijí mezi námi" určenou pro žáky druhých stupňů základních škol.
 • Agátin svět udělal dětem radost


  Agátin svět, hračkářství, které nabízí hry, hračky a knížky, které mohou pomáhat při rozvoji dětí, věnovalo 140 her 4bambini MČ Praha 4.
 • Doporučení pro návštěvníky pražských hřbitovů, parků a lesů


  V článku najdete informace o omezeních v souvislosti s odstraňováním následků nedělní vichřice. Živel způsobil v pražských parcích a lesích různé škody a problémy s jeho následky jsou i na pražských hřbitovech. Na postižených místech začala likvidace polomů a spadaných větví, návštěvníkům doporučuje magistrát opatrnost. Více pak v článku...