Přístup do Sbírky právních předpisů územních samosprávných celků, do Sbírky zákonů a do Úředního věstníku EU

K 31. 12. 2023 skončí platnost zákona č. 309/1999 Sb. a s tím povinnost úřadu umožnit nahlížet do tištěné Sbírky zákonů, která jediná je považována za Sbírku, nikoliv její stejnopis, který ministerstvo vnitra uveřejňuje na svém webu.

K 1. 1. 2024 nabude účinnosti zákon č. 222/2016 Sb., o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv, který zavádí elektronickou verzi Sbírky a k tomu listinnou verzi Sbírky jako jakousi pojistku, přičemž městské části budou mít povinnost umožnit nahlížet pouze do elektronické verze Sbírky.
Obdobně budou mít městské části povinnost umožnit nahlédnout do Úředního věstníku EU. Ten vychází pouze elektronicky.

V současnosti má městská část podle zákona č. 35/2021 Sb., o Sbírce právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů, povinnost umožnit nahlédnout do této Sbírky v elektronické podobě.

Kde hledat (elektronické verze)
Sbírka právních předpisů územních samosprávných celků a některých správních úřadů
Sbírka zákonů a mezinárodních smluv
Úřední věstník EU