Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Zábor a opúrva fasády (Langrová 26.06.2018 15:03) – Stavební úřad
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat co všechno, jaké žádosti a povolení a kolik to bude stát je zapotřebí na zábor chodníku kolem našeho domu na Braníku, kde je třeba udělat hydroizolaci a tím pádem výkopové práce. Plocha cca 40+40 m. Dělalo by se na dvakrát oboje do deseti dnů. Majitelem chodníku je HM
  Děkuji.
  Praha.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 27.06.2018 14:07)
   Dobrý den,

   jedná se o tzv. zvláštní užívání komunikace podejte prosím žádost o povolení  záboru místní komunikace bez narušení povrchu  http://www.praha4.cz/Zivotni-prostredi-a-doprava. K žádosti prosím přiložte potřebné přílohy k vyřízení kladné žádosti (nájemní smlouva TSK hl.m.Prahy a.s., OS – JIH, situační plán,...). Zábor veřejného prostranství je zpoplatněn vyhláškou hl.m.Prahy č. 5/2011.

   Přeji hezký den

   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Východ z metra a Pasáž (Frlicka 11.06.2018 12:22) – Stavební úřad
  Stav veřejného prostoru/pasáží/vstupu do metra (bezbariérový) Budějovická.

  To je krásná odpověď: "OST není příslušným stavebním úřadem a nemá ve věci potřebné informace." Toto není adekvátní odpověď na obavy vašich obyvatelů. Zkuste se prosím znovu vyjádřit k nežádoucímu stavu prostoru. Kdo je příslušný stavební úřad. Proč považujete veřejný prostor několik metrů před vaším úřadem za mimo vaši zodpovědnost? Pokud prostor je v soukromým vlastnictví, tak je to chybou, ale snažte se v této věci v prospěch občanů. Nebuďte prosím lhostejní.

  S úctou.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.06.2018 17:05)
   Dobrý den,

   OST nepřísluší odpovídat, příslušným stavebním úřadem je Magistrát hl. m. Prahy odbor dopravních agend, Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1,
   Doporučuji odpovědět též na OKAS.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Oprava nadchodu Budějovická (Dana Švestková 12.05.2018 10:35) – Stavební úřad
  Prosím o sdělení, kdy bude opět zprovozněn východ z metra, který je uzavřen z důvodu uzavření nadchodu ve stanici Budějovická. Jak jsem si všimla, ještě tam práce ani nezačaly, východ pouze po obyčejných schodech je nepříjemný a navíc je ztížen vstup do DBK, nehledě o špatném přístupu k obchodům bývalého "Z centra". Jsem z toho velmi rozladěná a je mi líto i podnikatelů v této oblasti. Když je stav havarijní, proč již nezačala náprava tohoto stavu ?????
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 14.05.2018 13:31)
   Dobrý den,

   OST není příslušným stavebním úřadem a nemá ve věci potřebné informace.

   S pozdravem

   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: projektová dokumentace bytového domu dokončeného v roce 1955 (ing.V.Zázvorková 10.05.2018 23:33) – Stavební úřad
  Dobrý den, v našem zprivatizovaném domě Podolská 122,P-4 potřebujeme stavební plány domu pro rekonstrukci odpadních stoupaček. Tyto plány nám nikdy po předání domu nebyly poskytnuty a máme pouze plány jednotlivých podlaží,t.j. rozdělení na byty,ale ne umístění stoupaček.Je možné tyto plány dohledat v nějakém archivu?
  Děkuji předem za rychlou odpověď. Za SVJ Podolská
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.05.2018 11:16)
   Vážená paní,

   stavební úřad má k dispozici pouze to, co je uloženo ve správním archivu našeho úřadu, který se nachází v suterénu budovy úřadu na ul. Antala Staška. Právo nahlížet má vlastník nebo jím zplnomocněný zástupce. Podrobné rozvody TZB odpovídající skutečnému provedení stavby se ale ve správních spisech většinou nenachází.

   S pozdravem

   Ing. Eva Kotasová

   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Prohlaseni vlastnika (Canecky 07.05.2018 14:18) – Stavební úřad
  Dobrý den,
  před 14lety jsem dostal od tehdejšího vlastníka nemovitosti souhlas s rozšířením bytu o chodbu vedle schodů. Při privatizaci ale tato část mého bytu nebyla zapsána do prohlášení vlastníka. Musím znovu žádat o dodatečné stavební povolení a nebo i o celou změnu prohlášení vlastníka? Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.05.2018 16:23)
   Vážený pane,

   doporučuji Vám nahlédnout do spisu Vašeho domu ve správním archivu v suterénu našeho úřad a se zjištěnými skutečnostmi se pak můžete obrátit na místně příslušného referenta našeho úřadu. Spisy staveb povolených, jejichž užívání nebylo dosud povoleno se nenachází ve správním archivu ale  jsou ve spisovně v kanceláři místně příslušného referenta našeho úřadu. Je třeba zjistit skutečný stav věci, rozhodné je zda byla stavba povolena a provedena v době platnosti povolení a zda bylo povoleno její užívání. Dle skutečného stavu věci bude zvolen postup v souladu se stavebním zákonem.

   S pozdravem

   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: vodovodní a kanalizační potrubí (divoká 18.03.2018 16:12) – Stavební úřad
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, kdy bylo naposledy rekonstruováno vodovodní a kanalizační potrubí v ulici Na dílech, Michle a kdy je naplánována další výměna? Minulý rok byla provedena jen oprava asi na 3 místech.
  Děkuji předem za odpověď na e-mail.
  Divoká
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 20.03.2018 17:59)
   Vážená paní,
   Vámi požadované informace nemáme, doporučujeme Vám se obrátit na správce sítě, kterým je Pražská vodohospodářská společnost, a.s., Žatecká 110/2, 110 01 Praha 1 správce, popřípadě na provozovatele sítě, kterým je Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Pařížská 67/11, 110 00 Praha 1 – Josefov; písemný kontakt: Ke Kablu 971/1, 102 00 Praha 10 – Hostivař; technický útvar (zákaznické centrum): Dykova 3, Praha 10, návštěvní dny pondělí a středa 8 – 18 hod.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Projektová dokumentace budovy (Jan Matucha 08.03.2018 15:14) – Stavební úřad
  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda je možné získat projektovou dokumentaci k naší budově, tedy plán budovy a jednotlivých podlaží? Vlastníme řadový dům a bohužel nikde takové plány nemůžeme najít? Jsou podobné dokumenty v archivu stavebního úřadu a je popř. možno získat jejich kopii?

  Děkuji za odpověď.

  Jan Matucha
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.03.2018 9:49)
   Vážený pane,

   doporučuji Vám návštěvu správního archivu našeho úřadu, který je pro katastrální území Kunratice na detašovaném pracovišti v budově ÚMČ Praha - Kunratice, pro ostatní v suterénu našeho úřadu na ul. Antala Staška.

   V případě, že v archivu plány nenaleznete, můžete kontaktovat v úřední dny naší archivářku Ing. Lebduškovou.

   Ing. Eva Kotasova,
   vedoucí odboru stavebního,
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Rekonstrukce plotu (Jakub Kališ 06.03.2018 13:15) – Stavební úřad
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat.Ten to rok bychom chtěly udělat nový plot.Ten stávající se již rozpadá.Potřebujeme stavební povolení nebo stačí ohlášky.
  Děkuji Kališ
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.03.2018 13:57)
   Vážený pane,

   od 1.1.2018 platí, že opěrné stěny do výšky 1m a oplocení do výšky 2m, které nehraničí s veřejně přístupnými pozemními komunikacemi nebo veřejným prostranstvím a které se nacházení v zastavěném území či zastavitelné ploše nevyžaduje rozhodnutí ani jiné opatření stavebního úřadu. Ostatní oplocení vyžaduje územní rozhodnutí, za splnění podmínek daných § 96 stavebního zákona postačí územní souhlas. Pokud oplocení plní funkci opěrné stěny a je vyšší než 1m stavba vyžaduje územní rozhodnutí, za splnění podmínek daných § 96 postačí územní souhlas a ohlášení stavby.
   I když není pro stavbu z hlediska stavebního zákona nic požadováno, neznamená že ji lze provést. Mimo stavební zákon platí i jiné právní předpisy, které zůstávají v platnosti a je třeba je  dodržet i v případě, že stavba nepodlého rozhodnutí nebo jinému opatření stavebního úřadu. Jedná se zejména o nařízení č.10/2016 Sb. hl.m. Prahy , kterým se stanovují obecné požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby v hl.m. Praze (pražské stavební předpisy). Text je veřejně přístupný na adrese http://www.iprpraha.cz/clanek/391/dokumenty-ke-stazeni. Dále je třeba respektovat zejména územní plán hl.m. Prahy a omezení z něj vyplývající, vodní zákon, zákon o ochraně přírody a krajiny a o státní památkové péči a dále omezení vyplývající z ochranných pásem sítí a staveb.
   V konkrétním případě Vám doporučuji návštěvu našeho úřadu v úředních hodinách pondělí a středu 8 až 18.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Rekonstrukce ul. Nuselská (Petr 28.02.2018 19:26) – Stavební úřad
  Dobry den, jaky je prosim presny rozpis praci na opravach Nuselske ulice? Delali se loni inz. site a ted cekame na úpravu chodniku, silnic, zastavek, atzd. Jaky je rozpis pro letosek? Moc dekuji Petr
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 01.03.2018 9:32)
   Dobrý den,

   ve věci bohužel nic nevím, k tramvajové trati ani k úpravě komunikací s tím související nejsme příslušným stavebním úřadem a nemáme žádné info. Možná OŽPAD.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.03.2018 9:10)
   Vážený pane,
    
   zdejší silniční správní úřad má v současné době předloženou ke konzultaci a následnému odsouhlasení letošní první etapu rekonstrukce komunikace Nuselská, která je naplánována v termínu 02.04.2018 – 11.05.2018. Tato projekt rekonstrukce a související dopravní opatření zahrnuje pravou část komunikace Nuselská (část vozovky a přilehlého chodníku) v úseku ohraničeném ulicemi V Horkách x Vladimírova, kdy bude po dobu této etapy zachován provoz tramvají v obou směrech bez omezení. Po ukončení této fáze bude zahájena další etapa rekonstrukce, navazující od ulici Svatoslavova směrem do Michle. Silniční správní úřad Prahy 4 je ve věci harmonogramu prací a další související stavební činností vázaný především učiněným podáním ze strany investora této stavby, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.; Řásnovka 770/8; Praha 1 (oddělení přípravy a realizace investic), kdy budou další přesné termíny jednotlivých etap teprve upřesněny.  
    
    
   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: stavební povolení (Petra 27.02.2018 12:05) – Stavební úřad
  Dobrý den, co vše je potřeba pro udělení stavebního povolení?

  Jaké úřady, či oddělení je potřeba oběhnout.

  Předem Vám děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 28.02.2018 9:20)
   Vážená paní,

   pro udělení stavebního povolení je třeba podat žádost na formuláři a doložit jí všemi požadovanými náležitostmi. Dle § 110 zákona č.183/2006 Sb., stavební zákon:

   (1) Žádost o stavební povolení obsahuje identifikační údaje o stavebníkovi, o pozemku, základní údaje o požadovaném záměru, jeho rozsahu a účelu, způsobu a době provádění, údaj o tom, kdo bude stavební záměr provádět, a vyjádření vlastníka sousední nemovitosti, je-li třeba, aby umožnil provedení stavebního záměru ze své nemovitosti; u dočasné stavby rovněž dobu jejího trvání a návrh úpravy pozemku po jejím odstranění.
    
   (2) K žádosti o stavební povolení stavebník připojí
    
   a) souhlas k provedení stavebního záměru podle § 184a,
    
   b) územní rozhodnutí nebo veřejnoprávní smlouvu územní rozhodnutí nahrazující anebo územní souhlas, pokud je jejich vydání tímto zákonem vyžadováno a nevydal je stavební úřad příslušný k povolení stavby,
    
   c) závazná stanoviska, popřípadě rozhodnutí dotčených orgánů nebo jiné doklady podle zvláštních právních předpisů nebo tohoto zákona, nevydává-li se společné závazné stanovisko podle § 4 odst. 7,
    
   d) stanoviska vlastníků veřejné dopravní a technické infrastruktury k možnosti a způsobu napojení nebo k podmínkám dotčených ochranných a bezpečnostních pásem,
    
   e) projektovou dokumentaci zpracovanou projektantem, která obsahuje průvodní zprávu, souhrnnou technickou zprávu, situační výkresy, dokumentaci objektů a technických a technologických zařízení a dokladovou část,
    
   f) návrh plánu kontrolních prohlídek stavby.
    
   (3) Projektová dokumentace se předkládá ve dvojím vyhotovení, a není-li obecní úřad v místě stavby stavebním úřadem, vyjma staveb v působnosti vojenských a jiných stavebních úřadů, předkládá se trojmo. Pokud stavebník není vlastníkem stavby, připojuje se jedno další vyhotovení.
    
   (4) Pokud k žádosti o stavební povolení není připojena projektová dokumentace nebo pokud není zpracována oprávněnou osobou, stavební úřad takovou žádost neprojednává a řízení zastaví; usnesení o zastavení řízení se oznamuje pouze stavebníkovi.
    
   (5) Obsahové náležitosti žádosti o stavební povolení, rozsah a obsah projektové dokumentace stanoví prováděcí právní předpis. (vyhláška 503/2006 Sb., 499/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů)
   V konkrétním případě Vám doporučuji se obrátit na odborně způsobilou osobu, kterou je např. autorizovaný inženýr pro pozemní stavby, který Vám vyhotoví projektovou dokumentaci a může Vám pomoci též s projednáním žádosti. V konkrétním případě se , nejlépe již se zpracovanou projektovou dokumentací,  můžete obrátit na místně příslušného referenta našeho úřadu, který Vám dle druhu a místa stavby sdělí adresy vlastníků technické a dopravní infrastruktury a předá seznam dotčených orgánů státní správy.
    
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního 
   Úřad městské části Praha 4


Vytisknout