Aktuality z FAMILYWEBU

12
 • 11. 5. proběhne DEN OTEVŘENÝCH DĚTSKÝCH SKUPIN


  Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 (ZZ MČ Praha 4) zve všechny děti, rodiče a prarodiče do Dětské skupiny Rabasova (Rabasova 1068/12, Praha 4) na zábavné odpoledne, které proběhne ve čtvrtek 11. května 2017 od 14.30 do 17.00 hodin. „Připraven je zábavný program jako velký skákací hrad, Klaun Fíla, malování na obličej, modelování balónků, soutěž a hry, tvořivá dílna, dětská diskotéka nebo koutek s hračkami,“ zve na akci ředitel ZZ MČ Praha 4 Jan Schneider (Hnutí Pro Prahu).
 • Přijďte si zacvičit pod širým nebem! TIME outDOOR 2017!


  Time out Door je cvičení v přírodě a bude probíhat celkem 15x v parku Na Pankráci, a to od 17. května 2017 do 13. září 2017, vždy ve středu od 9.00 hodin a od 18.00 hodin. Cvičení zajišťuje městská část už devátým rokem pro obyvatele s trvalým pobytem na území městské části Praha 4 zcela ZDARMA. Účastníkům cvičení budou poskytnuty i výukové materiály. Na cvičení se není třeba přihlašovat předem.
 • Rodinné odpoledne v parku na Pankráci


  Srdečně vás zveme na 3. ročník rodinného běhu pro APERIO u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Koná se v Parku Na Pankráci v sobotu 20. května 2017 od 14:00. Vstup na rodinné odpoledne je zdarma, platí se pouze startovné na benefiční běhy. Letos je akce zaměřená na zdravá chodidla. Záštitu nad akcí převzala Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ), zástupkyně starosty MČ Praha 4. Patronkou běhu je atletka, vítězka Star Dance a propagátorka pohybu na školách Kateřina Baďurová Janků. Sportovní záštita: Vanda Březinová Kadeřábková - Longrun a NaBoso
 • 4. ročník šachového turnaje O pohár starosty Prahy 4 - žáci proti seniorům


  Ve čtvrtek 26. ledna 2017 od 14.00 hodin proběhl v ZŠ Jílovská již 4. ročník mezigeneračního šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se již tradičně utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými – juniory do 15 let. Zde můžete vidět výsledky turnaje.
 • Jazykové kurzy ANGLIČTINA ZA 12


  Jazyková škola AKCENT International House Prague nabízí pro zájemce z řad široké veřejnosti speciální program kurzů „Angličtina za 12“. Kurzy jsou intenzivní dvoutýdenní, víkendové měsíční nebo průběžné semestrální a mají různý formát. Základní formát kurzu má rozsah 20 hodin a stojí 1 200 Kč, ale máte možnost ušetřit, protože při 80% docházce Vám vrátíme 50 % a při 100% docházce dokonce 80 % kurzovného. Jedna hodina Vás tak vyjde na 12 Kč.
 • Literární a výtvarná soutěž na téma „Místo zvané domov“ má své vítěze


  V září 2016 vyhlásila městská část Praha 4, v rámci podpory rodinné politiky, již druhý ročník výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských škol a žáky základních škol. Letošním tématem bylo „Místo zvané domov“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová a zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují MŠ nebo ZŠ na Praze 4.
 • Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče Aperio


  Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče od společnosti Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství V Luhu 6, Praha 4 - Nusle (dostupné od metra Pankrác, tramvaj Horky, Nuselská radnice, bus Jezerka)
 • VŠTJ MEDICINA Praha zve na pravidelná cvičení pro rodiny s dětmi


  VŠTJ MEDICINA Praha, z.s. aktuálně realizuje projekt podpořený z celoměstských programů v rámci titulu Evropské hlavní město sportu 2016. Jednou z podpořených aktivit je možnost praktického vyzkoušení bezpečné, ale efektivní pohybové aktivity - poukázky na 2 hodiny cvičení v Rekondičním centru Praha 4, která má sídlo v Gymnázium Na vítězné pláni. Pro rodiny s dětmi jsou nabízeny pravidelná cvičení každou středu od 17.00 do 18.00 hodin. Cvičení vedezkušená lektorka v tělocvičně a za příznivého počasí i venku na hřišti.
 • Péče o nohy od dětství až do dospělosti – praktická přednáška nejen pro rodiče


  Naše nohy nás nosí celý život. Chodidla jsou jedním z nejcitlivějších, ale bohužel i nejčastěji opomíjených částí našeho těla. Denně je zatěžujeme, šněrujeme ve vysokých botách, ničíme v lodičkách na podpatcích či v jiné ne právě vhodné obuvi, a přitom nosí celé naše tělo, celou osobnost. Na nohách se zrcadlí náš zdravotní stav.
 • APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, se nově usadilo na Praze 4


  RODIČE JSOU TU PRO DĚTI, PRO RODIČE JE TU APERIO... KDO JSME? Jsme nezisková organizace, která už 15 let podporuje rodiče a nastávající rodiče ve zvládání rodičovství, slaďování práce a rodiny a v náročných situacích, který rodičovství přináší. Nabízíme bezplatné webové, telefonické a osobní právní a psychologické poradenství, organizujeme kurzy pro nastávající rodiče a rodiče malých dětí, podáváme pomocnou ruku mámám a tátům, kteří zůstali s dětmi sami.
 • Vláda schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun, třetí a další o 300 korun


  Vláda české republiky schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun a slevu na třetí a další dítě o 300 korun měsíčně. Úleva by měla platit od začátku ledna roku 2017.
 • Rodičovský příspěvek půjde od nového roku čerpat rychleji než dosud


  Vláda schválila novelu zákona o státní sociální podpoře, která má přispět k lepšímu sladění práce a rodinného života. Rodiny s dětmi se budou moci lépe rozhodnout, jak vyčerpají rodičovský příspěvek. Flexibilnější úprava umožní rodičům zvolit výši a délku čerpání podle jejich aktuální situace. V případě zájmu se tak mohou vrátit dříve zpět do zaměstnání. Změna by měla přinést novou možnost nejen pro ženy s vyššími příjmy, ale také motivovat otce, aby se ještě více zapojovali do péče o dítě.
 • Buďme hrdé na úroveň našich mateřských škol


  Začátkem června měla ředitelka Mateřské školy 4 pastelky Zdenka Nováková možnost účastnit se mezinárodního semináře ICT v praxi mateřských škol. Její pohled ze semináře si můžete přečíst po rozkliknutí.
 • Vláda schválila otcovskou dovolenou


  Novopečení tatínkové budou mít od začátku příštího roku možnost využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou. Návrhy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové přijala vláda. Otcovská dovolená bude fungovat jako nová dávka, z nemocenského pojištění bude otec dítěte po jeden týden dostávat 70 % vyměřovacího základu svého výdělku. Podpora bude stejná jako výše peněžité pomoci v mateřství. Nástup na otcovskou dovolenou bude možný v období šesti týdnů ode dne narození dítěte a týdenní otcovskou dovolenou nebude možné přerušit. V České republice se ročně narodí okolo 100 tisíc dětí.
 • Děti z pěstounských rodin byly na horách


  Odbor sociální Úřadu městské části Praha 4 v rámci uzavřených dohod o výkonu pěstounské péče, uspořádal pro děti o jarních prázdninách terapeutický pobyt na horách. Odjíždělo se od radnice a s dětmi se přišla rozloučit zástupkyně starosty pro sociální oblast Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ), která dětem přinesla na pobyt sladkosti. Součástí pobytu byl lyžařský výcvik, který probíhal pod vedením lyžařských instruktorů v Herlíkovicích.
 • Městská část Praha 4 už provozuje první dětské skupiny


  Ve dvou budovách, v Kotorské a Rabasově ulice, dochází k transformaci dosavadních oddělení jeslí a Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 zde začíná s provozem sedmi dětských skupin. Z nich šest je financováno z Evropského sociálního fondu. Kapacita dětských skupin je v současné době povolena na šestkrát po dvaceti dětech a sedmá dětská skupina nabízí kapacitní možnost pro osmnáct dětí.
 • Šachový turnaj seniorů a juniorů z Prahy 4 se uskutečnil již potřetí


  Ve čtvrtek 21. ledna 2016 se v ZŠ Jílovská konal již 3. ročník šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými, juniory do 15 let. Celkem se zúčastnilo 29 hráčů této královské hry a opět zvítězily zkušenosti. Pohár, medaile a ceny předala vítězům zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ). Rovněž všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu.
 • Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD


  Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD.
 • Vývva pro účastnice kurzu První pomoci pro maminky na mateřské či rodinné dovolené


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s Českým Červeným křížem uspořádala 29. října 2015 kurz První pomoci pro maminky na mateřské či rodinné dovolené. Vyzýváme proto všechny maminky, které se tohoto kurzu zúčastnily, aby si k nám na Úřad městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/50b, Praha 4) přišly vyzvednout "Osvědčení o absolvování základního školení v první pomoci".
 • Výsledky výtvarné a literární soutěže pro MŠ a ZŠ Prahy 4 - rok 2015


  V září 2015 vyhlásila MČ Praha v rámci podpory rodinné politiky v pořadí již druhou výtvarnou a literární soutěž pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z Prahy 4, tentokrát na téma „S babičkou a dědou jsem moc rád/a“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová. Zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují mateřské nebo základní školy na Praze 4. Porota ocenila celkem 19 literárních a 16 výtvarných prací. Celkem bylo do literární části soutěže zasláno 71 prací ze sedmi ZŠ, ve výtvarné části 74 prací z osmi MŠ a 64 prací z pěti ZŠ.
 • Praha 4 má stále dostatek míst pro děti v jeslích


  „Vzhledem k dodatečnému zápisu dětí do mateřských škol jsou v tuto chvíli dostupná volná místa pro děti do tří let v jeslích,“ uvedl ředitel Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 a zastupitel Jan Schneider. V případě zájmu si na webových stránkách zdravotnického zařízení vyplňte přihlášku a kontaktujte jednotlivé vedoucí vychovatelky. „Těšíme se na Vás i na Vaše děti!“ dodal Jan Schneider.
12