Aktuality z FAMILYWEBU

12
 • Praha 4 zve na přednášku Poporodní deprese a jak jim předcházet


  Městská část Praha 4 zve budoucí maminky, maminky na mateřské nebo rodičovského dovolené a další zájemce na přednášku s názvem Poporodní deprese a jak jim předcházet, která se uskuteční v úterý 11. dubna 2017 od 10.00 hodin v sále č. 202 (2. patro) Nuselské radnice (Táborská 500, Praha 4). Přihlášky přijímány telefonicky na bezplatné lince 800 100 128 od 5.4.
 • Maminky, opět máte možnost se naučit první pomoc!


  Pro velký zájem připravila MČ Praha 4 ve spolupráci s Českým červeným křížem pro maminky na MD či rodiče na RD další opakování kurzu 1. pomoci s praktickými ukázkami. Účastnice se naučí, jak pomoci dítěti v bezvědomí či při dušení, vyzkouší si resuscitaci na figuríně kojence a předškolního dítěte, získají přehled o běžnějších úrazech, jako jsou popáleniny, zlomeniny apod. V závěru kurzu maminky obdrží osvědčení o absolvování kurzu a praktickou brožuru. Kurz v délce 4 hodiny se uskuteční 28. 3. 2017 od 9.00 - 13,00 hodin ve 2. patře Nuselské radnice (místnost č. 205).
 • Do 31. března 2017 probíhá zápis dětí do Dětských skupin - jeslí


  "Informujeme rodiče dětí od 1 do 3 let věku, že termín pro podání přihlášky do Dětských skupin - Kotorská a Rabasova na rok 2016 a 2017 je do 31. března 2017," uvedl zastupitel a ředitel Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 Jan Schneider (Hnutí Pro Prahu). "Po tomto datu budou všechny ostatní přihlášky automaticky zařazeny mezi náhradníky."
 • 4. ročník šachového turnaje O pohár starosty Prahy 4 - žáci proti seniorům


  Ve čtvrtek 26. ledna 2017 od 14.00 hodin proběhl v ZŠ Jílovská již 4. ročník mezigeneračního šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se již tradičně utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými – juniory do 15 let. Zde můžete vidět výsledky turnaje.
 • Jazykové kurzy ANGLIČTINA ZA 12


  Jazyková škola AKCENT International House Prague nabízí pro zájemce z řad široké veřejnosti speciální program kurzů „Angličtina za 12“. Kurzy jsou intenzivní dvoutýdenní, víkendové měsíční nebo průběžné semestrální a mají různý formát. Základní formát kurzu má rozsah 20 hodin a stojí 1 200 Kč, ale máte možnost ušetřit, protože při 80% docházce Vám vrátíme 50 % a při 100% docházce dokonce 80 % kurzovného. Jedna hodina Vás tak vyjde na 12 Kč.
 • Literární a výtvarná soutěž na téma „Místo zvané domov“ má své vítěze


  V září 2016 vyhlásila městská část Praha 4, v rámci podpory rodinné politiky, již druhý ročník výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských škol a žáky základních škol. Letošním tématem bylo „Místo zvané domov“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová a zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují MŠ nebo ZŠ na Praze 4.
 • Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče Aperio


  Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče od společnosti Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství V Luhu 6, Praha 4 - Nusle (dostupné od metra Pankrác, tramvaj Horky, Nuselská radnice, bus Jezerka)
 • VŠTJ MEDICINA Praha zve na pravidelná cvičení pro rodiny s dětmi


  VŠTJ MEDICINA Praha, z.s. aktuálně realizuje projekt podpořený z celoměstských programů v rámci titulu Evropské hlavní město sportu 2016. Jednou z podpořených aktivit je možnost praktického vyzkoušení bezpečné, ale efektivní pohybové aktivity - poukázky na 2 hodiny cvičení v Rekondičním centru Praha 4, která má sídlo v Gymnázium Na vítězné pláni. Pro rodiny s dětmi jsou nabízeny pravidelná cvičení každou středu od 17.00 do 18.00 hodin. Cvičení vedezkušená lektorka v tělocvičně a za příznivého počasí i venku na hřišti.
 • Péče o nohy od dětství až do dospělosti – praktická přednáška nejen pro rodiče


  Naše nohy nás nosí celý život. Chodidla jsou jedním z nejcitlivějších, ale bohužel i nejčastěji opomíjených částí našeho těla. Denně je zatěžujeme, šněrujeme ve vysokých botách, ničíme v lodičkách na podpatcích či v jiné ne právě vhodné obuvi, a přitom nosí celé naše tělo, celou osobnost. Na nohách se zrcadlí náš zdravotní stav.
 • APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, se nově usadilo na Praze 4


  RODIČE JSOU TU PRO DĚTI, PRO RODIČE JE TU APERIO... KDO JSME? Jsme nezisková organizace, která už 15 let podporuje rodiče a nastávající rodiče ve zvládání rodičovství, slaďování práce a rodiny a v náročných situacích, který rodičovství přináší. Nabízíme bezplatné webové, telefonické a osobní právní a psychologické poradenství, organizujeme kurzy pro nastávající rodiče a rodiče malých dětí, podáváme pomocnou ruku mámám a tátům, kteří zůstali s dětmi sami.
 • Vláda schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun, třetí a další o 300 korun


  Vláda české republiky schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun a slevu na třetí a další dítě o 300 korun měsíčně. Úleva by měla platit od začátku ledna roku 2017.
 • Rodičovský příspěvek půjde od nového roku čerpat rychleji než dosud


  Vláda schválila novelu zákona o státní sociální podpoře, která má přispět k lepšímu sladění práce a rodinného života. Rodiny s dětmi se budou moci lépe rozhodnout, jak vyčerpají rodičovský příspěvek. Flexibilnější úprava umožní rodičům zvolit výši a délku čerpání podle jejich aktuální situace. V případě zájmu se tak mohou vrátit dříve zpět do zaměstnání. Změna by měla přinést novou možnost nejen pro ženy s vyššími příjmy, ale také motivovat otce, aby se ještě více zapojovali do péče o dítě.
 • Buďme hrdé na úroveň našich mateřských škol


  Začátkem června měla ředitelka Mateřské školy 4 pastelky Zdenka Nováková možnost účastnit se mezinárodního semináře ICT v praxi mateřských škol. Její pohled ze semináře si můžete přečíst po rozkliknutí.
 • Vláda schválila otcovskou dovolenou


  Novopečení tatínkové budou mít od začátku příštího roku možnost využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou. Návrhy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové přijala vláda. Otcovská dovolená bude fungovat jako nová dávka, z nemocenského pojištění bude otec dítěte po jeden týden dostávat 70 % vyměřovacího základu svého výdělku. Podpora bude stejná jako výše peněžité pomoci v mateřství. Nástup na otcovskou dovolenou bude možný v období šesti týdnů ode dne narození dítěte a týdenní otcovskou dovolenou nebude možné přerušit. V České republice se ročně narodí okolo 100 tisíc dětí.
 • Děti z pěstounských rodin byly na horách


  Odbor sociální Úřadu městské části Praha 4 v rámci uzavřených dohod o výkonu pěstounské péče, uspořádal pro děti o jarních prázdninách terapeutický pobyt na horách. Odjíždělo se od radnice a s dětmi se přišla rozloučit zástupkyně starosty pro sociální oblast Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ), která dětem přinesla na pobyt sladkosti. Součástí pobytu byl lyžařský výcvik, který probíhal pod vedením lyžařských instruktorů v Herlíkovicích.
 • Městská část Praha 4 už provozuje první dětské skupiny


  Ve dvou budovách, v Kotorské a Rabasově ulice, dochází k transformaci dosavadních oddělení jeslí a Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 zde začíná s provozem sedmi dětských skupin. Z nich šest je financováno z Evropského sociálního fondu. Kapacita dětských skupin je v současné době povolena na šestkrát po dvaceti dětech a sedmá dětská skupina nabízí kapacitní možnost pro osmnáct dětí.
 • Šachový turnaj seniorů a juniorů z Prahy 4 se uskutečnil již potřetí


  Ve čtvrtek 21. ledna 2016 se v ZŠ Jílovská konal již 3. ročník šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými, juniory do 15 let. Celkem se zúčastnilo 29 hráčů této královské hry a opět zvítězily zkušenosti. Pohár, medaile a ceny předala vítězům zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ). Rovněž všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu.
 • Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD


  Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD.
 • Vývva pro účastnice kurzu První pomoci pro maminky na mateřské či rodinné dovolené


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s Českým Červeným křížem uspořádala 29. října 2015 kurz První pomoci pro maminky na mateřské či rodinné dovolené. Vyzýváme proto všechny maminky, které se tohoto kurzu zúčastnily, aby si k nám na Úřad městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/50b, Praha 4) přišly vyzvednout "Osvědčení o absolvování základního školení v první pomoci".
 • Výsledky výtvarné a literární soutěže pro MŠ a ZŠ Prahy 4 - rok 2015


  V září 2015 vyhlásila MČ Praha v rámci podpory rodinné politiky v pořadí již druhou výtvarnou a literární soutěž pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z Prahy 4, tentokrát na téma „S babičkou a dědou jsem moc rád/a“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová. Zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují mateřské nebo základní školy na Praze 4. Porota ocenila celkem 19 literárních a 16 výtvarných prací. Celkem bylo do literární části soutěže zasláno 71 prací ze sedmi ZŠ, ve výtvarné části 74 prací z osmi MŠ a 64 prací z pěti ZŠ.
 • Praha 4 má stále dostatek míst pro děti v jeslích


  „Vzhledem k dodatečnému zápisu dětí do mateřských škol jsou v tuto chvíli dostupná volná místa pro děti do tří let v jeslích,“ uvedl ředitel Zdravotnického zařízení městské části Praha 4 a zastupitel Jan Schneider. V případě zájmu si na webových stránkách zdravotnického zařízení vyplňte přihlášku a kontaktujte jednotlivé vedoucí vychovatelky. „Těšíme se na Vás i na Vaše děti!“ dodal Jan Schneider.
12