Aktuality z FAMILYWEBU

12
 • Zajímavé nabídky pro rodiče s dětmi na prázdninové dny


  V červnu 2017 bylo v Praze 4 - Nusle otevřeno nové komunitní centrum pro rodiče a děti, které je ojedinělé svým zaměřením. Včelí úl je určen pro všechny rodiče a děti, primárně pro ty, kteří se nacházejí ve složité životní situaci, hledají podporu a pomoc druhých a chtějí se aktivně zapojit do společnosti.
 • Babičky a dědečkové vyrazí do ulic lákat lidi k tvoření


  Během léta vyrazí zástupci nejstarší generace na několik akcí, kde budou organizovat tvůrčí dílny. Zapojit se do nich může zdarma každý.
 • V Praze 4 je nově otevřeno Centrum pro aktivní rodiče a děti Včelí úl


  Nové komunitní centrum pro rodiče a děti, které je ojedinělé svým zaměřením, otevřelo své dveře veřejnosti 5. června 2017. Včelí úl je určen pro všechny rodiče a děti, primárně pro ty, kteří se nacházejí ve složité životní situaci, hledají podporu a pomoc druhých a chtějí se aktivně zapojit do společnosti.
 • Slavnostní otevření nové půjčovny sportovního vybavení v Praze Braníku


  Dne 18.6.2017 od 11:00 proběhne slavnostní otevření nové půjčovny sportovního vybavení v Praze Braníku - v Interkempu KOTVA.
 • Potřebujete školku o prázdninách?


  Integrační školička Smíšek jsou zde pro Vás CELÉ LÉTO! Minimálně jednou týdně celodenní výlety (chodí se za lesnými bytostmi, vyprávíe se na vodu a mnoho dalšího). Bližší informace na www.os-smisek.cz, na telefonním čísle 733 671 834 nebo emailu info@os-smisek.cz.
 • Přijďte si zacvičit pod širým nebem! TIME outDOOR 2017!


  Time out Door je cvičení v přírodě a bude probíhat celkem 15x v parku Na Pankráci, a to od 17. května 2017 do 13. září 2017, vždy ve středu od 9.00 hodin a od 18.00 hodin. Cvičení zajišťuje městská část už devátým rokem pro obyvatele s trvalým pobytem na území městské části Praha 4 zcela ZDARMA. Účastníkům cvičení budou poskytnuty i výukové materiály. Na cvičení se není třeba přihlašovat předem.
 • 4. ročník šachového turnaje O pohár starosty Prahy 4 - žáci proti seniorům


  Ve čtvrtek 26. ledna 2017 od 14.00 hodin proběhl v ZŠ Jílovská již 4. ročník mezigeneračního šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se již tradičně utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými – juniory do 15 let. Zde můžete vidět výsledky turnaje.
 • Jazykové kurzy ANGLIČTINA ZA 12


  Jazyková škola AKCENT International House Prague nabízí pro zájemce z řad široké veřejnosti speciální program kurzů „Angličtina za 12“. Kurzy jsou intenzivní dvoutýdenní, víkendové měsíční nebo průběžné semestrální a mají různý formát. Základní formát kurzu má rozsah 20 hodin a stojí 1 200 Kč, ale máte možnost ušetřit, protože při 80% docházce Vám vrátíme 50 % a při 100% docházce dokonce 80 % kurzovného. Jedna hodina Vás tak vyjde na 12 Kč.
 • Literární a výtvarná soutěž na téma „Místo zvané domov“ má své vítěze


  V září 2016 vyhlásila městská část Praha 4, v rámci podpory rodinné politiky, již druhý ročník výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských škol a žáky základních škol. Letošním tématem bylo „Místo zvané domov“. Výtvarná a literární soutěž byla jednokolová a zúčastnit se mohly všechny děti, které navštěvují MŠ nebo ZŠ na Praze 4.
 • Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče Aperio


  Nabídka kurzů pro těhotné a kurzů pro rodiče od společnosti Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství V Luhu 6, Praha 4 - Nusle (dostupné od metra Pankrác, tramvaj Horky, Nuselská radnice, bus Jezerka)
 • VŠTJ MEDICINA Praha zve na pravidelná cvičení pro rodiny s dětmi


  VŠTJ MEDICINA Praha, z.s. aktuálně realizuje projekt podpořený z celoměstských programů v rámci titulu Evropské hlavní město sportu 2016. Jednou z podpořených aktivit je možnost praktického vyzkoušení bezpečné, ale efektivní pohybové aktivity - poukázky na 2 hodiny cvičení v Rekondičním centru Praha 4, která má sídlo v Gymnázium Na vítězné pláni. Pro rodiny s dětmi jsou nabízeny pravidelná cvičení každou středu od 17.00 do 18.00 hodin. Cvičení vedezkušená lektorka v tělocvičně a za příznivého počasí i venku na hřišti.
 • Péče o nohy od dětství až do dospělosti – praktická přednáška nejen pro rodiče


  Naše nohy nás nosí celý život. Chodidla jsou jedním z nejcitlivějších, ale bohužel i nejčastěji opomíjených částí našeho těla. Denně je zatěžujeme, šněrujeme ve vysokých botách, ničíme v lodičkách na podpatcích či v jiné ne právě vhodné obuvi, a přitom nosí celé naše tělo, celou osobnost. Na nohách se zrcadlí náš zdravotní stav.
 • APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, se nově usadilo na Praze 4


  RODIČE JSOU TU PRO DĚTI, PRO RODIČE JE TU APERIO... KDO JSME? Jsme nezisková organizace, která už 15 let podporuje rodiče a nastávající rodiče ve zvládání rodičovství, slaďování práce a rodiny a v náročných situacích, který rodičovství přináší. Nabízíme bezplatné webové, telefonické a osobní právní a psychologické poradenství, organizujeme kurzy pro nastávající rodiče a rodiče malých dětí, podáváme pomocnou ruku mámám a tátům, kteří zůstali s dětmi sami.
 • Vláda schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun, třetí a další o 300 korun


  Vláda české republiky schválila navýšení slevy na dani na druhé dítě o 200 korun a slevu na třetí a další dítě o 300 korun měsíčně. Úleva by měla platit od začátku ledna roku 2017.
 • Rodičovský příspěvek půjde od nového roku čerpat rychleji než dosud


  Vláda schválila novelu zákona o státní sociální podpoře, která má přispět k lepšímu sladění práce a rodinného života. Rodiny s dětmi se budou moci lépe rozhodnout, jak vyčerpají rodičovský příspěvek. Flexibilnější úprava umožní rodičům zvolit výši a délku čerpání podle jejich aktuální situace. V případě zájmu se tak mohou vrátit dříve zpět do zaměstnání. Změna by měla přinést novou možnost nejen pro ženy s vyššími příjmy, ale také motivovat otce, aby se ještě více zapojovali do péče o dítě.
 • Buďme hrdé na úroveň našich mateřských škol


  Začátkem června měla ředitelka Mateřské školy 4 pastelky Zdenka Nováková možnost účastnit se mezinárodního semináře ICT v praxi mateřských škol. Její pohled ze semináře si můžete přečíst po rozkliknutí.
 • Vláda schválila otcovskou dovolenou


  Novopečení tatínkové budou mít od začátku příštího roku možnost využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou. Návrhy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové přijala vláda. Otcovská dovolená bude fungovat jako nová dávka, z nemocenského pojištění bude otec dítěte po jeden týden dostávat 70 % vyměřovacího základu svého výdělku. Podpora bude stejná jako výše peněžité pomoci v mateřství. Nástup na otcovskou dovolenou bude možný v období šesti týdnů ode dne narození dítěte a týdenní otcovskou dovolenou nebude možné přerušit. V České republice se ročně narodí okolo 100 tisíc dětí.
 • Děti z pěstounských rodin byly na horách


  Odbor sociální Úřadu městské části Praha 4 v rámci uzavřených dohod o výkonu pěstounské péče, uspořádal pro děti o jarních prázdninách terapeutický pobyt na horách. Odjíždělo se od radnice a s dětmi se přišla rozloučit zástupkyně starosty pro sociální oblast Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ), která dětem přinesla na pobyt sladkosti. Součástí pobytu byl lyžařský výcvik, který probíhal pod vedením lyžařských instruktorů v Herlíkovicích.
 • Městská část Praha 4 už provozuje první dětské skupiny


  Ve dvou budovách, v Kotorské a Rabasově ulice, dochází k transformaci dosavadních oddělení jeslí a Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 zde začíná s provozem sedmi dětských skupin. Z nich šest je financováno z Evropského sociálního fondu. Kapacita dětských skupin je v současné době povolena na šestkrát po dvaceti dětech a sedmá dětská skupina nabízí kapacitní možnost pro osmnáct dětí.
 • Šachový turnaj seniorů a juniorů z Prahy 4 se uskutečnil již potřetí


  Ve čtvrtek 21. ledna 2016 se v ZŠ Jílovská konal již 3. ročník šachového turnaje „O pohár starosty MČ Praha 4“, kde se utkali zkušení šachisté seniorského věku (nad 63 let) s těmi méně zkušenými, juniory do 15 let. Celkem se zúčastnilo 29 hráčů této královské hry a opět zvítězily zkušenosti. Pohár, medaile a ceny předala vítězům zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ). Rovněž všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu.
 • Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD


  Ukázka oceněných prací z výtvarné a literární soutěže - S BABIČKOU A DĚDOU JSEM MOC RÁD.
12