Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Přechod pro chodce Palouček (Lucie Poláková 26.01.2017 10:10) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, ráda bych upozornila na problémový přechod pro chodce. Jedná se o zastávku Palouček, konkrétně přechod v ul. Táborská směr Pankrác. Přístup k přechodu téměř v celé šíři parkují dlouhodobě parkující auta, strom s ohrádkou a a nějaký sloupek. Na chodce tak zbývá cca 40 cm přechodu. Chodí tam mnoho dětí do ZUŠ Lounských, přechod považujeme s mnoha rodiči za špatně řešený, nepřehledný a nebezpečný. Foto přikládám. Prosím o zprávu, zda se dá situace nějak zlepšit. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 08.02.2017 14:41)

   Vážená paní Poláková,
   děkujeme Vám za dotaz. Váš podnět ihned postupujeme k dalším krokům příslušným policejním složkám k provádění zvýšené kontroly a případným represím proti neukázněným řidičům. Dále sdělujeme, že historicky umístěný  stávající přechod pro chodce v ul. Táborská bude řešen spolu s dalším dopravním režimem v rámci přípravy projektové dokumentace k celkové rekonstrukci  ul. Táborská.

   Příslušným  silničním  správním  úřadem je  na této vybrané komunikační síti  Odbor  dopravních agend Magistrát hl. m. Prahy, Ing. Andrea Davidová, andrea.davidova@praha.eu.

   S pozdravem

   Zdeňka Novotná
   referent – dopravní značení
   oddělení dopravy

 • Otázka: výpis z trestrního rejstříku (Andrea K. 04.10.2015 22:47) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda na czech pointu mi Vaši kolegové vyhotoví výpis z trestního rejstříku ale v anglickém jazyce? Nebo se vydává pouze v českém? Do 3 týdnu odjíždím pracovně na rok mimo ČR, a požadují po mě výpis z TR. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 05.10.2015 14:35)

   Dobrý den,
   na CzechPOINTU Vám uděláme výpis z rejstříku trestů pouze v českém jazyce. Vy si potom musíte nechat udělat překlad do anglického jazyka sama.


   Nejblíže od naší radnice je firma SKŘIVÁNEK s.r.o., adresa Na Dolinách 22, Praha 4, telefon 241 430 022 nebo email praha@skrivanek.cz.


   S pozdravem


   Vlasta Hendrychová,

   referent - informační kancelář

 • Otázka: bezdomovec a nepořádek (Dagmar Mastníková 12.01.2015 17:31) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  bydlím v ulici Na Folimance. Několikrát denně chodím se svými dětmi (4 a 7 let) podél pravého břehu Botiče na tramvajovou zastávku Divadlo na Fidlovačce, resp. se synem do školy Táborská.

  Na podzim minulého roku se mezi plot společnosti UPC a železniční násep nastěhoval bezdomovec. S deštivými dny se přesunul na chodník přímo pod železniční viadukt na pomezí Prahy 4 a Prahy 2 (umístění viz příloha). V prosinci tento bezdomovec odešel a úklidová firma veškerý nepořádek - exkrementy, odpadky, pohovku, křesla, spacáky apod. odklidila (za což děkuji).

  Dnes 12.1.2015 se na chodníku pod viaduktem opět tento bezdomovec ubytoval a s ním první odpadky. Osoba vypadá nebezpečně, patrně pod vlivem drog. Z podzimní zkušenosti vím, že místo jeho pobytu bude do týdne pro občany chodící touto cestou na tramvaj zneprůchodněno - exkrementy a odpadky, ve kterých budou pobíhat potkani. Chápu, že bezdomovectví, je vážný problém, ale tento stav je z hlediska veřejného pořádku nepřípustný.

  Situace si vyžaduje naléhavé řešení, neboť patrně hrozí infekce a přemnožení hlodavců.
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 13.01.2015 9:23)

   Dobrý den,
   děkujeme, že jste se ozvala. Váš podnět budeme řešit ve spolupráci s terénními pracovníky a Městskou policií.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph.D.,

   radní pro bezpečnost a IT

 • Otázka: Vykrádání aut v ulici U Kempinku (Otakar Zemek 09.01.2015 12:20) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, často parkuji auto v ulici U Kempinku, někdy na "plácku" u vody, někdy nahoře vedle silnice. Chodím běhat na cyklostezku a provozuji otužilecké plavání, máme tam klubovnu.

  V listopadu mi v pravé poledne někdo vykradl auto, odcizil peníze, doklady, oblečení, telefon atd. Ne, tyto věci si do vody brát nemohu.

  Pomocí kamarádova mobilu jsem kontaktoval policii v Modřanech, ti ale kvůli vytíženosti nepřijeli a po hodině jsem už byl tak zmrzlý, že jsem musel jet pryč.

  Od té doby jsem tam byl cca 15 krát a z toho nejméně v pěti případech jsem potkal stejně postižené lidi, tedy sportovce, kterým někdo úplně stejně vybral auto.

  Stačí se tam kdykoli podívat, ty zbytky rozbitého skla z mnoha aut tam stále jsou.

  V blízkosti - cca 100 metrů - přebývají ve "stanu" bezdomovci, je možné, že to dělají oni.

  Otázka je: Vzhledem k četnosti případů, myslím, že jich na Policii musí být hlášeny desítky, neuvažuje se aspoň o kameře, která by to tam snímala?

  díky

  otakar zemek
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 13.01.2015 9:15)

   Dobrý den,
   děkujeme, že jste se ozval. O parkujících autech v ulici U Kempinku jako o takto výrazném cíli vykrádacích gangů jsme nevěděli. Ihned to připravím jako podnět pro Městskou policii i Policii ČR, aby se na to při pochůzkách soustředili. Naprosto chápu, v jaké jste byl tehdy v listopadu situaci, ale jinak pochopitelně platí, že dokonce i drobné krádeže apod. je třeba hlásit, právě kvůli tomu, aby obě policie věděly, kde se jich děje hodně a kam musí svou práci zacílit.

   Věřím, že se nám podaří situaci v této lokalitě společnými silami zlepšit.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph. D.,

   radní pro bezpečnost a IT

 • Otázka: Parkování a jízda autem mezi paneláky v ul. Jílovská .. (Věra 08.01.2015 22:55) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak je možné, že v ulici Jílovská, konkrétně před vchody panelových domů č.: 57-63 a 65-71, pravidelně ve dne v noci parkují auta? Jsou to přece chodníky.
  Dále chci upozornit na to, že v té samé ulici (Jílovská), ale na nově opraveném chodníku, který vede podél ZŠ Filosofská, jezdí večer osobní auta (právě ta, která parkují mezi paneláky).
  To, že jsou někteří lidi tupci a porušují zákony, je smutné. Ale jak je možné, že tyto přestupky neřeší policie? Je to nebezpečné pro dospělého chodce, natož pro děti.
  Máme psa, tak s ním jsme často venku, a policajta za celý den, natož večer, na tak velkém sídlišti Novodvorská, není vidět. Jak je to možné?
  Věřím, že tuto záležitost brzy vyřešíte, není normální, aby auta jezdila a parkovala na chodníku, od toho jsou silnice a určená parkovací místa.
  Děkuji,
  Věra
  • Odpověď: (uvolněná členka rady Adéla Gjuričová, Ph.D., 12.01.2015 8:11)

   Dobrý den,
   máte samozřejmě pravdu, že tohle je nepřijatelné. Upozorním okamžitě Městskou policii Praha 4, ať to začnou pravidelně chodit kontrolovat. A Vy je k tomu samozřejmě sami volejte pokaždé, když budete moci, klidně přes linku 156.

   S pozdravem

   Adéla Gjuričová Ph. D.,

   radní pro bezpečnost a IT

 • Otázka: odpočinková louka,U kempinku (Radek 29.07.2014 16:56) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,mám dotaz ohledně louky u cyklostezky v Braníku,ul.U kempinku.
  Jsme častí návštěvníci této sportovně relaxační lokality a nestačíme se divit.Louka u vody plná,naháčů(neoficielní nuda pláž,jak s oblibou říkají)hrůza!!!,dále bezdomovci,feťáci,kteří vykrádají auta a pak víkendový nájezd rusky nebo ukrajinsky mluvících osob,které se chovají jak kdyby jim lokalita patřila(kolik jich je zde legálně?).Alkohol,ohně,grilování řvaní,na večer po nich hromada odpadků a policie jak státní,tak městská nikde,údajně mají málo lidí.v létě je tato lokalita max.vytížená a zaráží mě,že městská část nic neřeší.Jak hodlá městská část toto řešit?
  A ještě jedna věc,odhadem se zde za při hezkém počasí opaluje cca 400 lidí,dále sportovci,do toho hřiště kroužky na vltavě,plno dětí s rodiči a WC nikde.Jak toto hodlá řešit městská část?Spoléhá na pár živnostníčků se stánky s občerstvením,sportoviště?Jak může MČ provozovat louku,sekat,upravovat a soc.zařízení nikde?Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Bc. Lucie Michková, radní 17.09.2014 15:11)

   Dobrý den,
   kontroly v uvedené lokalitě probíhaly a probíhají i nadále. Od 3. do 14. srpna 2014 bylo provedeno 12 kontrol, kdy do míst byla nasazena pěší hlídka městské policie (v nejinkriminovanější dny - sobota a neděle). Nebylo zjištěno žádné narušování veřejného pořádku. V intenzivních kontrolách budeme pokračovat i nadále. Pokud budete svědkem protiprávního jednání či jednání, které Vás bude pohoršovat, volejte prosím na linku 156.

   S pozdravem


   Bc. Lucie Michková
   ,
   radní MČ Praha 4,
   předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality

 • Otázka: NARKOMANÉ (HANA V. 03.08.2014 11:45) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den.Už cca 2 měsíce se nám v okolí našeho bydliště začali scházet Romští narkomané.Specielně se povalují na kruháči ul.Žateckých.Když jim lidé nadávají,tak se kousek posunou a tak pořád dokola.Nikdy tu dříve nic podobného nebylo.Je víc než jasné,že tu někde mají dealera!!Sousedé se ptali policie a bylo jim řečeno,že se s tím nedá nic dělat,že to je i věc soudu.Každý přece ví,že stačí vysledovat ke komu si chodí drogy kupovat!!
  • Odpověď: (Bc. Lucie Michková, radní 17.09.2014 15:05)

   Dobrý den,
   ráda bych s vámi tuto záležitost více probrala. Prosím, kontaktujte mne na můj email - lucie.michkova@praha4.cz nebo na tel. čísle: 261 192 553.

   S pozdravem

   Bc. Lucie Michková
   ,
   radní MČ Praha 4,

   předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality

 • Otázka: Kriminalita (Tereza Špacírová 13.08.2014 11:06) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  bydlíme v Nuslích v Kloboučnické ulici. V poslední době mám pocit, že se zásadně v okolí zvýšila kriminalita. Po ulicích se pohybují divná individua a scházejí se na zchátralém pozemku na druhé straně nádraží Vršovice. Během posledních měsíců se nám 3x někdo na ulici za bílého dne vloupal do auta behem chvíle co jsme si odskočili na večeři, kdy se ztrácejí i absurdní věci jako nabíječka od telefonu, nebo pytel pomerančů. V garážích našeho domu, který je zabezpečený kamerovým systémem a zamčený má někdo neustále rozbité okýnko a vybrané auto, často zasahuje i policie. Máme už strach jít v noci jen vyvenčit psa. Osobně si myslím, že ve větší míře za to může i centrum pro detox a substituční léčbu, co vzniklo ve Vladimírově ulici v okolí škol. Nepřijde mi jako dobrý nápad umístit takové centrum na takovém místě. Máme tuhle pražskou část rádi a mrzí nás, že musíme mít neustále strach co nám kdo ukradne, nebo rozbije, natož i o osobní bezpečnost. Prosím o odpověď, zda se situace bude nějak řešit, myslím, že nebudu jediná kdo si na toto stěžuje…týká se to celé oblasti spodních Nuslí hlavně v okolí Náměstí Bratří Synků a okolí nádraží

  děkuji Špacírová
  • Odpověď: (Bc. Lucie Michková, radní 17.09.2014 15:04)
   Dobrý den,
   ráda bych s vámi tuto záležitost více probrala. Prosím, kontaktujte mne na můj email - lucie.michkova@praha4.cz nebo na tel. čísle: 261 192 553.

   S pozdravem

   Bc. Lucie Michková
   ,
   radní MČ Praha 4,

   předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality

 • Otázka: (Milan 14.03.2014 15:47) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobry den . Rad bych se zeptal jestli je mozno nejakym zpusobem resit vyskyt podivnych lidi , kteri se schazeji v parciku v ulici Sedlcanska . V tesne blizkosti je skolka a chodit tudy s detma neni zadnej med. Cele dny a noci poslouchat sfetovane rvani neni pro bcany kteri tady bydli zadnej zazrak . Schazeji se tady na lavickach a jsou tu porad . Musim rict ze mi byl jiz vykraden sklep a myslim si ze tyto smazky mozna mohou i za to. Bydlim tady a mam 9 leteho kluka a ten se pomalu boji chodit sam venku . Prosim o reseni tohoto problemu . Je to fakt hrozny. Dekuji Milan
  • Odpověď: (Bc. Lucie Michková, radní 07.04.2014 14:30)
   Dobrý den, každý podnět od občana řešíme. Moc Vás ale prosím, pokud se tam takové osoby objeví, pijí tam alkohol, volejte prosím na linku 156. Povězte to i sousedům, Vaše zavolání je nezbytné, jelikož proběhlo několik kontrol v místě a k protiprávnímu jednání nedocházelo. V žádném případě nikoho neobtěžujete, prosím volejte. S pozdravem Bc. Lucie Michková, radní městské části Praha 4, předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality
 • Otázka: volně puštění psi (L. Navrátilová 15.01.2014 14:20) – Bezpečnost a kriminalita
   Dobrý den, mám dotaz, či spíše prosbu. Bylo by možné. aby strážníci více kontrolovali pejskaře, kteří své psi nemají přivázané na vodítku? Příklad:v oblasti Náměstí Hrdinů a blízkých ulic řeším (nejnom já) problém s majitelem 3 volně puštěných psů, kteří nejsou bohužel natolik vycvičeni aby svého pána alespoň poslouchali. Bohužel ani není příliš ochotný respektovat i druhé. Své malé dítě tak musím poměrně stále držet za ruku, dítě má méně prostoru než pes. Slova "ten nekouše" mě nijak neuklidňuje, protože čekat na tuto případnou okolnost opravdu nechci. Sama jsem pejskařka a proto vím, jak je důležitá nejenom zodpovědnost za zvíře, ale také ohleduplnost k okolí. Děkuji za odezvu.L. N.
  • Odpověď: (Bc. Lucie Michková, radní 07.04.2014 14:28)
   Dobrý den, volný pohyb psů po naší městské části jsem začala řešit již před třemi lety. Je mnoho našich obyvatel, kteří si na nekontrolovatelný pohyb psů stěžují, protože se třeba bojí o svého psa, dítě apod. V lednu 2012 jsem podala prodiskutovaný a zpracovaný návrh "Vyhlášky o volném pohybu psů na veřejném prostranství" na Magistrát hl. m. Prahy, aby se tím vedení radnice zabývalo. V současné době funguje pouze stará vyhláška o zeleni, která je natolik sporná, že je nevymahatelná. Vedení Prahy shodilo návrh ze stolu s tím, že se pejskaři nijak trestat nebudou, že jsme zodpovědní. Pokousaných jsou prý jen desítky. Bohužel jsou to stovky! Po několika dopisech a prosbách se semnou a kolegou z městské části Praha 2 sešel radní hl. m. Prahy pro legislativu, pan Manhart, naposledy loni na podzim. Opět jsem žádala řešení situace jako je to v jiných českých městech, ale jakoby nikdo nechtěl jít do střetu s pejskaři. Já vím, že pejskaři chtějí jasná pravidla, protože se o své psy bojí. Co se s vyhláškou děje nyní, nevím... Nemyslím si, že do voleb přijde změna. Vážená paní, prosím, pokud se budete cítit ohrožena, volejte na linku 156. V dnešní době je pohyb psů na volno de facto povolen. Je to divné, ale je to tak. Přeji Vám vše dobré, kdybyste potřebovala něco objasnit, jsem Vám velmi ráda k dispozici. S pozdravem Bc. Lucie Michková, radní městské části Praha 4, předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality


Vytisknout