Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování rezidenta v Praze 4 (Ing. Petr Krtička 23.08.2018 17:58) – Doprava a parkování
  Bydlím trvale v Ohradní ulici v Praze 4, avšak od května do října 2018 jsem mimo Prahu s přerušením ve dnech 30.-31.8., kdy musím před domem pár hodin parkovat. V uvedené dny se parkovací karty zřejmě nevydávají, ale nemám problém ji uhradit zpětně od 30.8.2018 až se vrátím do Prahy. Je to možné? Nerad bych platil pokutu za něco, co nemohu ovlivnit. Díky za odpověď. PS. Stačí přijít s občankou a techničákem?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.09.2018 12:37)
   Dobrý den,

   parkovací oprávnění se vydávají každý den dle úředních hodin detašovaného pracoviště ÚMČ Praha 4 Jílovská http://www.praha4.cz/Informacni-centrum-Jilovska.html
   Zpětně parkovací oprávnění vydat nelze, nicméně v případě potřeby krátkodobého parkování v rámci zóny placeného stání lze v oranžové a fialové zóně zaplatit prostřednictvím parkovacího automatu či mobilní aplikace mpla.cz, na modré zóně pak pouze prostřednictvím uvedené mobilní aplikace.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: dotaz (Dan 29.08.2018 9:18) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěl bych si zeptat co se stane s parkovacím oprávněním pokud ho mám na rok, ale budu se předčasně stěhovat, tudíž si změním trvalé bydliště na jinou Pražskou část.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 05.09.2018 10:01)
   Dobrý den,
    
   parkovací oprávnění na území městské části Praha 4 se Vám zruší a vrátí se Vám poměrná částka ze zaplaceného parkovacího oprávnění za období, které nebude vyčerpáno. Je třeba se dostavit na výdejnu parkovacích oprávnění na pracovišti v ulici Jílovská 1148/14, kde je tuto věc možné vyřídit.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Parkování na místě pro invalidy (Zdenka 23.08.2018 11:06) – Doprava a parkování
  Dobrý den, jak dlouho může vůz s označením invalida, parkovat na vyhrazeném místě pro ivalidní osoby? Jeden takový vůz je "zagarážovaný" už několik týdnů v ulici Mendíků...Osobně považuji zavedení smíšené parkovací zóny v Adamovské a Mendíků za velmi špatné řešení, zvláště i při rozsáhlých rekonstrukcích Nuselské.Jako rezident mám velké problémy zaparkovat.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.09.2018 10:01)
   Dobrý den,

   vůz označený parkovacím průkazem smí parkovat na parkovišti vyhrazeném pro osoby těžce tělesně postižené bez časového omezení.
   Odbor životního prostředí a dopravy nerozhodoval o zřízení zón placeného stání.

   S pozdravem
   Ing. Jan Hartman
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Uzávěra (Radostová Věra 30.08.2018 11:31) – Doprava a parkování
  Dobrý den, 5.12.2017 byl po opravě ještě uzavřen pravý pruh sjezdu z Jižní spojky na Spořilov s poznámkou, že se jedná o technologickou přestávku do 18. 3. 2018. Ta trvá dodnes. Jak dlouhou bude ještě technologická přestávka trvat?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 03.09.2018 17:32)
   Dobrý den,

   sjezd z Jižní spojky do ul. Hlavní spadá do kompetence odboru dopravních agend Magistrátu hl.m.Prahy. Podnět postupujeme k vyřízení tomuto orgánu.

   S pozdravem
   Ing. Jan Hartman
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Abonentní karta (Kateřina Nováková 02.07.2018 15:25) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na možnost získání abonentní karty. Je pravda, pokud mám objednávku na práci pro firmu, která sídlí na P4, můžu si koupit abonentní kartu a poté parkovat na modrých zónách? Kolik karta prosím stojí?
  Pokud má ještě manželka firemní vozidlo firmy na P4 a sídlíme mimo Prahu 4, stačí pro parkovací oprávnění za 7000Kč/rok doložit jen vyplněný formulář Potvrzení o příjmu ze závislé činnosti dle zákona o daních z příjmu a leasingnovou smlouvu? Děkuji moc, K. Nováková
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 03.09.2018 13:55)
   Dobrý den,
    
   nárok na parkovací oprávnění mají fyzické osoby s trvalým pobytem ve vymezené části ZPS, osoby vlastnící nemovitost a osoby se sídlem či provozovnou podnikání v této oblasti. Firma sídlící na území MČ Praha 4 tudíž nárok na parkovací oprávnění bezpochyby má. Pokud však sídlíte mimo Prahu 4, jak uvádíte, tak nárok budete mít v případě, že zde máte provozovnu. Místo provozovny je nutné potvrdit smlouvou o pronájmu nebytových prostor.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Provozní doba (Vít 26.07.2018 13:12) – Doprava a parkování
  Dobrý den
  nejsem si jist, jak je to s provozní dobou parkovacích zón, především u modré a fialové zóny. Mimo provozní dobu modré parkovací zóny mohu jako návštěvník v zóně parkovat a nemusím platit nebo nemohu vůbec parkovat? Jaký je praktický rozdíl mezi modrou a fialovou zónou?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 07.08.2018 15:52)
   Dobrý den,
    
   platnost zón placeného stání na území městské části Praha 4 je ve všední dny od 8:00 do 20:00, jedná se o základní provozní dobu ZPS, jak ji stanovil Magistrát hl. m. Prahy. Mimo tuto dobu je možné parkování bez poplatku. Informace o modrých a fialových zónách naleznete zde: http://www.parkujvklidu.cz
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: vybité akumulátory na výstražných oranžových blikačkách u přenosného dopravního značení... (Petr K. 23.07.2018 8:50) – Doprava a parkování
  V ulici Jivenská a přilehlých oblastech probíhá rekonstrukce teplovodu.V jejím rámci byly rozmístěny přenosné dopravní značky, z nichž některé mají velmi dobrou věc-oranžové výstražné LED blikače napájené akumulátory.Nevydrží blikat samozřejmě věčně, tak cca 2 týdny a poté je nutná výměna akumulátorů. To se zřejmě neděje, neboť LED světla již neblikají. Přitom stačí v rámci kontroly (pokud je ovšem vůbec prováděna) rozmístění přenosných dopravních značek kontrolovat i to, zda světla ještě mají dostatečnou intenzitu a vybité vyměnit.Nejedná se o nic složitého. Velmi dobrá věc, která významně přispívá k bezpečnosti provozu ve dne i v noci, za podmínky minimální údržby.Není to případ pouze naší ulice. Nejedná se o nic složitého-na západ od nás to funguje skvěle po celou dobu oprav. Proč ne u nás??? Lze to napravit !
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 01.08.2018 13:38)
   Dobrý den,

   odpovědnost za funkčnost světel má firma, která zařízení na daném místě instalovala. Její jméno úřad MČ Praha 4 nezná ani nezjišťuje, neboť k tomu nemá zákonné zmocnění, stejně tak jako k provádění kontrol dopravního značení.  
   Protože mi situace nebyla lhostejná, zašel jsem v době svého volna na místo, zjistil vlastníka zařízení a pak jej ze svého mobilu požádal o výměnu zdroje. Dnes jsem si ověřil, že baterie byla včera vyměněna.

   S pozdravem

   Jan Hartman
   referent oddělení dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkovanie cez vikend (Ondrej Hudak 20.07.2018 12:50) – Doprava a parkování
  Dobry den,
  Chcel by som sa informovat ohladom parkovania na fialovej zone. Cez vikend mi pridu znami na navstevu. Je mozne aby parkovali na fialovej zone aj ked ja nemam trvaly pobyt ma prahe 4?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 25.07.2018 17:39)
   Dobrý den,
    
   zóny placeného stání na území Prahy 4 platí pouze ve všední dny od 8:00 do 20:00. V sobotu a v neděli se tedy nic platit nemusí. Na fialové zóně je jinak možné platit prostřednictvím parkovacího automatu či mobilní aplikace virtuální parkovací hodiny – http://www.mpla.io/pouzitiaplikace/
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: ! (Klára 20.07.2018 22:30) – Doprava a parkování
  Dobrý den,chci se zeptat zda-li se už na Praze 4 konkrétně ulice v Horkách platí na bílé zoně...dotazovala jsem se místních a ty říkali , že ještě ne. Problém je v tom , že s dcerou a partnerem často navštěvuji svou babičku věk 73 a pomáhám ji ...tak se ptám zda už platit musím či ne a zda jde vyřešit nějak parkování aby jsme tam mohli parkovat . Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 25.07.2018 17:38)
   Dobrý den,
    
   zóny placeného stání na území městské části Praha 4 včetně ulice V Horkách platí od 1.7.2018, tudíž je to už skoro měsíc. Kontroly parkujících vozidel probíhají ve standardním režimu.
   Pokud babička disponuje průkazem ZTP či přiznaným příspěvkem na invaliditu 3. či 4. stupně, může si zažádat o tzv. pečovatelské parkovací oprávnění. Více informací je k dispozici zde: http://www.praha4.cz/Parkovaci-zony-na-Praze-4.html
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: parkování Novodvorská (Martin 16.07.2018 14:33) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  prosím o odpověď na otázku ohledně zřízení parkovacích zón.
  Byli jsme informováni letáky do schráky o parkovacích zónách, na letáku nebylo psáno kde zóny budou. V Jílovské ( P-4 Braníkú zóna není, avšak parkování jsem si koupil a až následně zjistil že parkovací kartu nepotřebuji.
  Prosím, je možné parkovací kartu vrátit?
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.07.2018 12:05)
   Dobrý den,
    
   navštívíte výdejní míst parkovacích oprávnění (do 27.7. funguje v Nuselské radnici, posléze na pracovišti úřadu Jílovská), kde si zažádáte o vrácení poměrné částky ze zaplacené ceny. Procedura zahrnuje platbu předepsaného manipulačního poplatku 100,- Kč.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI


Vytisknout