Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: parkování Novodvorská (Martin 16.07.2018 14:33) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  prosím o odpověď na otázku ohledně zřízení parkovacích zón.
  Byli jsme informováni letáky do schráky o parkovacích zónách, na letáku nebylo psáno kde zóny budou. V Jílovské ( P-4 Braníkú zóna není, avšak parkování jsem si koupil a až následně zjistil že parkovací kartu nepotřebuji.
  Prosím, je možné parkovací kartu vrátit?
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.07.2018 12:05)
   Dobrý den,
    
   navštívíte výdejní míst parkovacích oprávnění (do 27.7. funguje v Nuselské radnici, posléze na pracovišti úřadu Jílovská), kde si zažádáte o vrácení poměrné částky ze zaplacené ceny. Procedura zahrnuje platbu předepsaného manipulačního poplatku 100,- Kč.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: Parkovani (Denisa jenšiková 15.07.2018 23:44) – Doprava a parkování
  Dobry den, chci se zeptat, bydlim u sveho přítele na praze 4(vyšehrad) ted nove nam sem udelali placene parkovani,chtela sem se zeptat jestli by byla nejaka moznost si zaplatit parkovaci kartu na rok, kdyz tu nemam trvale bydliště? Nebo kdybych si nechala udelat smlouvu s pritelem, ze by byl provozovazelem vozidla a ja bych presto zustala majitelkou,parkovaci karta by se zridila na jeho jmeno ? Dekuji za odpověď Jenšikova
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.07.2018 16:05)
   Dobrý den,
    
   v uvedeném případě je možné, pokud jste podnikatel a s vozidlem podnikáte, je Vašemu příteli pronajmout. Pokud však máte vozidlo zapsáno jako fyzická osoba a nepodnikáte, tak je nutné uvést do souladu požadavek na trvalý pobyt a právní vztah k vozidlu. Obě tyto podmínky musí splňovat jedna fyzická osoba, tudíž buď si musíte změnit trvalý pobyt, aby byl na území MČ Praha 4, či přepsat vozidlo na přítele. Být provozovatelem nestačí.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: Parkovani v Podoli (Martin Busek 04.07.2018 13:15) – Doprava a parkování
  Dobry den, chtel bych se zeptat na nasledujici. Bydlim delsi dobu v zahranici a za nedlouho jedu do CR na dovolenou a budu bydlet u rodicu, v miste meho byvaleho trvaleho bydliste. Budu mit na 14 dni pronajate auto. Muzete mi prosim poradit jak nejlepe vyresit parkovani? Diky moc, Martin Busek
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.07.2018 17:33)
   Dobrý den,
    
   v tomto případě připadá v úvahu si parkování zaplatit buď prostřednictvím parkovacích automatů či mobilní aplikace virtuální parkovací hodiny, která je k dispozici na webu www.parkujvklidu.cz.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Výdej parkovacího povolení (Roman Navara 11.06.2018 14:44) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  dnes byl zastaven kolem 9. hodiny na výdejním místě náměstí Hrdinů výdej pořadních lístků na čísle 50 žadatelů pro dnešní den. Přejel jsem tedy do výdejního místa Antala Staška, kde jsem kolem 11. hodiny potupně vzdal čekání ve frontě (zatím jen na pořadové číslo čekacího systému) Podle informace hlídajícího "bodyguarda" u výdejního automatu začal výdej v 8:00 s pořadovým číslem 900. Do 11:00, než jsem odešel bylo na světelné tabuli právě zpracováván žadatel s číslem 921. Tedy 7 žadatelů za hodinu, do konce dnešního dne (8:00 až 18:00 tj. 10 hodin) to tedy bude 77 žadatelů. Do výdejního místa Jílovská už jsem nejel, neboť musím chodit také do zaměstnání, abych mohl platit daně. Vzhledem k velikosti místa Jílovská, si troufám odhadnout, že více než 50 žadatelů denně také nezvládnou. Do konce měsíce tímto tempem bude uspokojeno (po celodenním stání ve frontě na pořadí a pak na vyvolání klienského čísla) pouze 15 zbývajících dní, krát 177 žadatelů denně, to je celkem 2 655 žadatelů. Podle článku "Praha 4 přidala parkovací zóny" zveřejněného na Aktualně.cz dne 16.5.2018 je počet aut rezidentů v těchto zónách na 13 000. Při tomto tempu vyřizování žádostí bude poslední žadatel uspokojen po 58 pracovních dnech, počínaje 1.7.2018.
  Moje otázka tedy zní: Bude stačit po 1.7.2018 jako vysvětlení přestupku nesprávného parkování, že sice rezident jsem, ale na výdej parkovacího povolení přijdu na řadu např. někdy kolem 6. září?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 03.07.2018 12:21)
   Dobrý den,
    
   vyřízení parkovacích oprávnění provázely ze začátku některé objektivní problémy, které šlo bohužel velice těžko ovlivnit, byť jsme se velice snažili. Jednalo se zejména o výpadky systému pro výdej parkovacích oprávnění. Velice se za tyto komplikace omlouváme.
   V současnosti je již vydáno přes 11 000 parkovacích oprávnění a systém funguje již poměrně spolehlivě. Přestupky budou řešeny a k vysvětlení bude přihlédnuto při správním uvážení v rámci správního řízení.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkovací stání Praha 4 (Linda Hyská 14.06.2018 12:24) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o odpovědi na mé otázky ohledně parkovacích zón na Praze 4.
  1,Firma sídlí na Praze 4, kde se chystá modrá zóna. Vozidlo je ve VTP psané na firmu. Vozidlo nepodléhá leasingové smlouvě. K získání parkovacího stání je tedy zapotřebí: A, VTP-kopie postačí? B, Plná moc, neboť to řeším za jednatele společnosti - neověřená postačí?, C, Výpis z OR - postačí z webových stránek Justice.cz nebo musí být výpis z OR úředně ověřen?, D, 7 000 Kč?
  2,Firma sídlí na P4 (nejedná se o stejnou firmu jako v bodě 1.), vozidlo je psané na firmu, ale podléhá leasingové smlouvě. K získání parkovacímu stání je tedy zapotřebí: Bod A-D, + leasingová smlouva - postačí kopie nebo musí být originál?
  3,Osoba má trvalý pobyt na Praze 4, má služební vozidlo, které využívá k soukromému účelu. Vozidlo je psané na firmu, kde je osoba jednatelem, a která nesídlí na Praze 4. Vozidlo podléhá úvěrové smlouvě. Je tedy zapotřebí: A, VTP - prostá kopie? B, Leasingová smlouva - postačí kopie nebo musí být doložen originál? C, Plná moc, neboť to budu řešit v zastoupení - postačí neověřená? D, OP osoby - postačí kopie nebo musí být originál? E, Můj OP?, F, Výpis z OR na kterou je vozidlo psané-postačí stažený z Justice.cz nebo to musí být originál z Czech Pointu?, G,Potvrzení ze závislé činnosti dle zákona o daních z příju - zde se uvádí, cituji: "Tímto potvrzujeme, že zaměstnanci bude/bylo na základě výše uvedených skutečností připočítáváno zaměstnavatelem v souvislosti s paragrafem 6 odst. 6 zákona o daních z příjmu č. 586/1992 Sb. k základu daně z příjmů ze závislé činnosti 1% pořizovací ceny výše uvedeného vozidla, a to od data" Jaké datum máme uvést? a, datum přepisu vozu na firmu, b, datum k jakému bude vydáno parkovací stání?, c, datum, od kterého je osoba zaměstnancem ve firmě?, d, nebo?, H, 1 200 Kč?
  4, Pokud bude zapotřebí originál výpis z OR získám ho při vyřizování na pobočce (konkrétně Táborská 500/30, Praha 4) nebo ho už musím mít s sebou?
  Předem Vám převelice děkuji za odpovědi a s přáním hezkého dne Linda Hyská.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.07.2018 20:19)
   Dobrý den,
    
   doporučuji si projít metodiku pro výdej parkovacích oprávnění a web www.parkujvklidu.cz, sekci otázky a odpovědi, případně ještě ceník parkovacích oprávnění. Odkazy jsou zde: http://www.praha4.cz/Parkovaci-zony-na-Praze-4.html
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: ZPS (Antonín Ušelík 02.07.2018 13:01) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  bohužel se mi nedaří vyzvat v metodice přidělení karty pro placené stání.

  Rád bych věděl kolik budu platit v této situaci.

  Nájemník bytu v Praha 4 nusle. Mám nájemní smlouvu. Auto které je psané na leasing a já jsem psán jako uživatel vozu. Potřeboval bych vědět do jaké kategorie spadám a kolik mě bude stát placené stání. Bohužel to z metodiky není poznat.

  Děkuji za odpověď.

  S pozdravem
  Antonín Ušelík
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.07.2018 20:17)
   Dobrý den,
    
   nájemní smlouva bohužel není dostatečná pro to, abyste měl nárok na parkovací oprávnění. Proto to v metodice není popsáno. Nárok na parkovací oprávnění mají dle zákona o pozemních komunikacích fyzické osoby s trvalým pobytem, vlastníci nemovitostí a firmy se sídlem či provozovnou, vše na území MČ Praha 4 a vymezené oblasti Kunratic.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Vozidlo Leva (Jakub Jelinek 21.06.2018 14:54) – Doprava a parkování
  Dobry den, rad bych navrhl odstraneni vozdila Skoda Felicia (viz foto), ktere je trvale "odstaveno" v ulici Leva, u c.p. 3. Zcela jiste je jiz nezpusobile provozu a stoji v modre zone, za kterou si vsichni budou muset zaplatit. Je mozne jej odstranit? Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 21.06.2018 15:03)
   Vážený pane Jelínku,

   k otázce vraků poukazuje ustanovení § 19 odst. 2 písm g), zák.č.13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, kdy musí „vrak“ naplňovat skutkovou podstatu, že se jedná o vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla (dále a vrak). V případě odstranění vraku je povinnost dána vlastníku komunikace případně jeho správce. Na území hl.m.Prahy zpracovává evidenci vraků Správa služeb hl. m. Prahy http://www.sshmp.cz. V případě návrhu vlastníka komunikace povede silniční správní úřad správní úřad správní řízení k odstranění vraku. Vozidla nacházející se v ZPS bez parkovacího oprávnění by měla býti po opakovaném zjištění odtažena .
    
   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: foto vraku auta bez SPZ v ul. Adamovská 1 (Petr K. 18.06.2018 5:48) – Doprava a parkování
  zasílám foto (již dříve Vám nahlášeného vraku auta bez SPZ a s rozflákaným čelním sklem) v ul. Adamovská 1 u restaurace U Břehu.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.06.2018 11:23)
   Dobrý den,

   zaměstnanci SSHMP již provedli na základě oznamu MP P-4 dne 23. 5. 2018 prvotní ohledání vozidla níže uvedené tov. zn., které se nachází na pozemní komunikaci Adamovská před č. p. 803/1 Praha 4

   - Audi, zelené barvy, bez RZ 

   Ze závěru z provedené kontroly vyplývá, že uvedené vozidlo nebylo podle novelizovaného zákona z 31. 12. 2015 číslo 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, ve smyslu § 19 odst. 2 písm. g) vyhodnoceno jako vozidlo zjevně technicky nezpůsobilé k provozu a obnovení by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce. Na základě výše uvedeného není SSHMP oprávněna odstranit vozidlo z komunikace.

   S pozdravem

   Alena Šindelářová
   referentka OdOV
   Správa služeb hlavního města Prahy
 • Otázka: Parkovani ul. Dacickeho (Zbynek Sebesta 15.05.2018 9:31) – Doprava a parkování
  Dobry den, chtel bych se zeptat proc v horni casti ul. Dacickeho neni modra zona, ale smisena - od Kischovy ul dolu je modra normalne uvedena. V horni casti ul. jsou pouze bytove domy a neznam nikoho, kdo nezahrnuti pouze do modre zony chape. Defakto vsichni z dolni casti budou parkovat pred nasimi domy.

  Dale bych se chtel zeptat, zda v ul. Kischova, pred novostavbou byt domu/byvala lekarna se bude moci i po zavedeni zon stale parkovat ve dvou podrlnych radach, jak je to nyni.
  Moc dekuji za vysvetleni
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 12.06.2018 18:04)
   Dobrý den,
    
   ve fialové zóně platí pro rezidenty stejné podmínky jako v zóně modré a navíc je jejím vyznačením zajištěna i možnost návštěv z jiných lokalit než je městská část Praha 4.
   Parkování ve dvou řadách v ulici Kischova nebylo nikdy oficiálně povoleno, projekt ZPS s jeho zachováním tedy rozhodně nepočítá.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: Parkovací zóny (Jindřich 05.06.2018 10:04) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  Bydlím na praze 4 a užívám vozidlo psané na manželku, která má bydliště jinde. Je možné získat parkování za 1200, když vůz je společným vlastnictvím manželů (i když v techničáku je jen jeden)?
  Je potřeba nějaké potvrzení od manželky, že vozidlo užívám?
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.06.2018 9:21)
   Dobrý den,

   v tomto případě je bohužel rozhodující, kdo je zapsán v TP. Jak Vy to popisujete, tak byste neměl nárok na zisk parkovacího oprávnění. Řešením je buď přepis vozidla na Vás či změna trvalého pobytu manželky na území městské části Praha 4.

   s pozdravem

   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout