Seznam zastupitelů MČ Praha 4 ke konci volebního období 2018 - 2022

Zastupitelé MČ Praha 4 - 2018-2022 k 21. 9. 2022

Ve volebním období 2018 - 2022 mělo Zastupitelstvo městské části Praha 4 celkem 45 členů. K půlnoci prvního dne nových komunálních voleb 23. září 2022 jim zanikl mandát.

SLOŽENÍ ZASTUPITELSTVA KE KONCI VOLEBNÍHO OBDOBÍ:
(bez titulů)
Klub Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí (9 členů)
Jiří Bendl, Jaromíra Eismannová, Iva Kotvová, Eva Kubátová, Petr Kutílek, Daniel Mourek, Alžběta Rejchrtová, Jan Slanina, Petr Štěpánek
Klub PIRÁTI a NEZÁVISLÍ (10 členů)
Viktor Derka, Jan Hora, Vladimír Hrouda, Marie Jelínková, Marek Paris, Petra Rejchrtová, Vladimíra Sýkorová, Tibor Vansa, Josef Vlach, Ivana Wurmová
Klub Společně pro Prahu 4 (STAN-KDU) (3 členové)
Tomáš Kaplan, Ondřej Růžička, Lukáš Zicha
Klub ODS (9 členů)
Klára Cingrošová, Pavel Fikar, Hana Horálková, Zdeněk Kovářík, Ondřej Kubín, Lucie Michková, Jaroslav Míth, Patrik Opa, Olgerd Pukl
Klub ANO 2011 (9 členů)
Tomáš Hrdinka, Jan Hušbauer, Tomáš Chaloupka, Aneta Krajcová, Radek Lacko, Irena Michalcová, Jaroslava Mörwicková, Jana Svatá, Zdeněk Ziegler
Klub TOP 09 (4 členové)
Michal Hroza, Petr Kučera, Petr Tomáš Opletal, Filip Vácha
nezařazeni (1 zastupitel)
Josef Svoboda
Koalici tvořily ke konci volebního období modře označené kluby.

Zastupitelé při posledním jednání ZMČ Praha 4 absolvovali tradiční společné fotografování.
Zastupitelé při posledním jednání ZMČ Praha 4 absolvovali tradiční společné
fotografování na schodech historické budovy Nuselské radnice.

HISTORIE ZMĚN:

K datu 26. 7. 2022 rezignoval na svůj mandát pan Ing. Daniel Kunc (Praha 4 sobě - Zelení a NK) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novým zastupitelem je tedy paní Dipl.-Soz. Eva Kubátová - viz též usnesení číslo 17R-511/2022. Vznik mandátu musí ještě nový zastupitel potvrdit slibem na dalším zasedání zastupitelstva

K datu 14. 7. 2022 rezignovala na svůj mandát paní Bc. Verony Ballay (Praha 4 sobě - Zelení a NK) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novým zastupitelem je tedy pan Ing. Daniel Mourek - viz též usnesení číslo 17R-510/2022. Vznik mandátu musí ještě nový zastupitel potvrdit slibem na dalším zasedání zastupitelstva.

K datu 30. 7. 2021 rezignoval na svůj mandát Mgr. Adam Jaroš (PIRÁTI A NEZÁVISLÍ) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novým zastupitelem je tedy Vladimír Hrouda - viz též usnesení číslo 15R-488/2021.

K datu 30. 6. 2021 rezignovala na svůj mandát Ing. Jitka Zykánová (TOP 09) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novým zastupitelem je tedy Petr Tomáš Opletal - viz též usnesení číslo 13R-449/2021.

K datu 2. 11. 2020 rezignoval na svůj mandát JUDr. Matej Šandor Ph.D. (PIRÁTI A NEZÁVISLÍ) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novou zastupitelkou je tedy Ing. Ivana Wurmová - viz též usnesení číslo 21R-803/2020.

V průběhu 3. zasedání ZMČ Praha 4 dne 24. dubna 2019 došlo postupně k odvolání 8 z 9 členů rady a vzniku nové koalice. Původní koalici tvořily první tři zastupitelské kluby. Novou koalici tvoří tři tučně zvýrazněné kluby a jeden nezařazený zastupitel. Text "Dohody o koaliční spolupráci" najdete na odkazu ZDE .

K datu 15. 11. 2018 rezignoval na svůj mandát Robert Králíčček (ANO 2011) a na uprázdněné místo nastoupil náhradník z kandidátní listiny téže volební strany, a to dnem následujícím po dni, kdy došlo k zániku mandátu. Novou zastupitelkou je tedy Jaroslava Mörwicková - viz též usnesení číslo 1NR-05/2018 .

Zvolení členové zastupitelstva po soudním přezkumu voleb - ZDE .

Městský soud v Praze rozhodl 1. 11. 2018 (viz usnesená 14 A 213/2018-27) v senátě složeném z předsedkyně Karly Cháberové a soudců Jana Kratochvíla a Štěpána Výborného v právní věci o návrhu na neplatnost volby kandidáta takto:
I. Volba kandidáta Zdeňka Pokorného, MBA do Zastupitelstva městské části Praha 4 ve volbách konaných ve dnech 5. a 6. 10.2018 j e  n e p l a t n á .
II. Členem Zastupitelstva městské části Praha 4 b y l ve volbách konaných ve dnech 5. a 6. 10. 2015 z v o l e n kandidát volební strany č. 2 „ANO 2011“ Jan Hušbauer.
III. Žádný z účastníků n e m á p r á v o na náhradu nákladů řízení.
Zvolení členové zastupitelstva v řádném termínu voleb - ZDE .

Aktualizováno: 03.10.2022 – Vít Drbal