Praha 4 chce mobilní semafory na přechodu u budovy úřadu

Městská část Praha 4 požaduje zřízení dočasného semaforu u přechodu mezi budovou úřadu a obchodním domem DBK. Místo je z důvodu dlouhodobé uzavírky ulice Na Strži a zvýšeného průjezdu automobilů ulicí Antala Staška problematické a semafory by tuto situaci zlepšily.

Kvůli vysoké frekvenci chodců v úseku postrádá provoz plynulost a dochází ke zpožďování páteřních autobusových linek. Požadavek na zřízení dočasného semaforu, který by usměrňoval a dávkoval dopravu v tomto kritickém místě, podala městská část Praha 4 už 24. listopadu 2023.

„Aktuálně jednáme o mobilní soupravě semaforů, jejichž realizace by měla být v řádu týdnů, u stabilních semaforů jde bohužel o zdlouhavý proces a my chceme situaci vyřešit co nejrychleji,“ vysvětluje radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Umístění stabilních semaforů je z důvodu komplikované legislativy procesem na několik let.

Praha 4 chce mobilní semafory na přechodu u budovy úřadu

Zveřejněno: 12.12.2023 – Vít Drbal