Na tento čtvrtek je plánován další protest zemědělců, který zkomplikuje dopravu

Traktory_prijezdy_7._3._2024

Prahu čeká ve čtvrtek 7. března 2024 další protest zemědělců, který může zásadním způsobem ochromit dopravu v ulicích metropole. Hlavní město proto žádá veřejnost: vyhněte se cestám autem a využijte kolejovou dopravu.

Organizátoři protestu plánují trasy příjezdu stovek traktorů a další zemědělské techniky z pěti směrů, konkrétně od Starého Vestce, Kněževsi u Prahy, Jesenice, Nové vsi II. a od OC Letňany. Nájezd techniky na tato místa by se měl uskutečnit mezi pátou a šestou hodinou ranní. Následně technika vyrazí do metropole. Hlavní město proto důrazně žádá občany, aby do hlavního města ve čtvrtek nejezdili automobily, a pokud je to možné, využili například možnost práce z domova. Pokud do hlavního města musí i přesto cestovat, měli by zvolit kolejovou dopravu a vyhnout se cestám v okolí Úřadu vlády a Letenských sadů.

Předpokladem je, že do Prahy zamíří několik stovek kusů zemědělské techniky, což bude mít zásadní vliv na dopravu v hlavním městě i na příjezdech do Prahy. Účastníci protestu mají v plánu pohybovat se kolem Letenských sadů po trase nábřeží Edvarda Beneše, Chotkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských Hrdinů a dál po nábřeží k Úřadu vlády, a to zhruba až do 11 hodin.

Následně se před Úřadem vlády od 12 hodin očekává shromáždění zemědělské techniky a tisíce protestujících. Shromáždění by mělo trvat přibližně do 13.30 hodin. Poté by měli zemědělci se svou technikou z hlavního města odjet. Údaje o časech a počtech zemědělské techniky a protestujících, včetně nahlášených tras, pocházejí z informací od svolavatele.

I když by tentokrát zemědělci neměli přímo blokovat dopravu, hrozí vážné komplikace, nejen dopoledne, ale po většinu dne.

Traktory_jizdy_7._3._2024

Zemědělci v pondělí zcela zablokují magistrálu, hrozí dopravní kolaps

Aktualizováno: 06.03.2024 – Vít Drbal