Den s integrovaným záchranným systémem

Praha 4 představí ve čtvrtek 15. října 2015 v parku Na Pankráci jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Cílem je ukázat veřejnosti, jak se jednotlivé složky navzájem doplňují, a seznámit děti i dospělé s činností jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Akce se koná od 9 do 16 hodin a je určena pro základní a mateřské školy a širokou veřejnost.

Děti i dospělí si mohou po celý den vyzkoušet, jaké to je být hasičem, seznámí se s činností záchranářů, naučí se základy první pomoci, uvidí ukázky výcviku služebních policejních psů a koní, zažijí dobrodružství v laserové střelnici a seznámí se s povoláním vojáka.
  • Posádkové velitelství Praha má kromě laserové střelnice, na které je možné vyzkoušet si střelbu z pistole a ze samopalu, připravenou ukázku vybavení a vystrojení čestné stráže s ukázkou dovedností vojáků této jednotky. Návštěvníci se setkají s vojáky jak v polních uniformách při střelbě, tak s vojáky v reprezentačních stejnokrojích Hradní stráže, které obvykle vídají při nejslavnostnějších událostech nejvyššího významu na Vítkově, v doprovodu politiků, při vítání zahraničních návštěv, anebo u památníků po celé naší republice.
  • Posádka Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy předvede jedno ze svých vozidel a bude prezentovat ukázky první pomoci. Zájemcům změří krevní tlak.
  • Akademie dobrovolných záchranářů ČR předvede ukázky první pomoci včetně svého vybavení a cvičné figuríny. Děti si mohou vyzkoušet transport zraněného v transportní plachtě, fixaci zraněného, změření krevního tlaku a ošetření drobné rány.
  • Záchranná brigáda kynologů Praha předvede ukázky z výcviku a využití speciálně vycvičených psů při záchraně osob, mj. dětí a seniorů.
  • Městská policie představí svou techniku – služební kolo, služební motocykl a služební vozidlo, a postaví dráhu pro děti pro jízdu zručnosti na kole. Dopoledne předvede hlídkové psy a psy záchranáře.
  • Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy bude mít na akci stánek oddělení tisku a prevence s ukázkami preventivní testů na dopravu a osobní bezpečí. Dopravní policie Prahy 4 předvede práci dopravního policisty, oddělení výkonu předvede vozidlo, výstroj, výzbroj pořádkových jednotek.
  • Svoji techniku předvedou v parku Na Pankráci také hasiči.
Den s IZS 2015 - PLAKÁT