Vítání občánků na Praze 4 - AKTUÁLNĚ - hlavní článek se základními informacemi

Vážení rodiče!

ještě jednou Vám gratulujeme k narození děťátka. Rádi jej slavnostně uvítáme mezi občany MČ Praha 4.

Jak se k vítání občánků přihlásit?

Přihlášku můžete vyplnit přímo ve formuláři a odeslat e-mailem na vitaniobcanku@praha4.cz , pozvánku nemusíte tisknout, vlastnoruční podpis není potřeba. S ohledem na různost používaných internetových prohlížečů a jejich nastavení doporučujeme tento formulář nejprve stáhnout (uložit) do Vašeho počítače a teprve potom jej vyplnit. Následně formulář zašlete na uvedený e-mail.

• Vítání občánků je určeno pouze dětem s trvalým bydlištěm na území MČ P4.
  • Přihlášky přijímáme pouze do jednoho roku věku dítěte.
  • Přes letní prázdniny vítání občánků neprobíhá.
  • Přihlášku na Vítání... můžete posílat již od narození dítěte. Není tedy třeba vyčkávat až do 5. měsíce věku dítěte.

Přihláška k vítání občánků

Zobrazit (a následně stáhnout) formulář přihlášky můžete na odkazu ZDE . Nemáte-li z nějakého důvodu možnost přihlášku odeslat emailem, pak si ji můžete vytisknout a doručit ji můžete osobně na podatelnu městské části, případně poštou na adresu: Úřad městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b,140 46 Praha 4 - Krč

Jak vás pozveme?

• Po odeslání přihlášky Vás budeme kontaktovat e-mailem.
  • K vítání zveme děti od pěti měsíců do zhruba jednoho roku (od pěti měsíců proto, aby byla miminka zralejší a celou akci v pohodě zvládla).
  • K účasti na obřadu budete pozváni e-mailem zhruba týden před obřadem.
  • V době letních prázdnin, tedy v měsících červenci a srpnu, vítání občánků neprobíhá.

Kde a jak samotné vítání občánků probíhá?

• Samotné vítání nových občánků městské části Praha 4 probíhá v obřadní síni Nuselské radnice, Táborská 500.
  • Celou akci dokumentuje fotograf, u kterého je poté možné se domluvit na rodinném vyfotografování po skončení obřadu a následném zakoupení zhotovených fotografií jako krásnou památku.
  • Vstup do budovy je bezbariérový, takže jej zvládnete v pohodě i s kočárkem.
  • A ještě jedna malá prosba – je potřeba, abyste se snažili dorazit včas, ideálně 10 minut před začátkem obřadu.
V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na emailu: vitaniobcanku@praha4.cz , v případě potřeby i telefonicky na 261 192 571 nebo 778 757 440 (Bc. Barbora Veselá).

Těšíme se na vás!

vítání web

Časté otázky a odpovědi:

Jak staré děti jsou vítány?
Od pěti měsíců věku, miminko je již zralejší a obřad lépe zvládne.

Jak je vítání dlouhé?

Obřad trvá zhruba 30 minut.

Je vítání zadarmo?
Ano, je zcela zdarma. Za vítání občánků nic neplatíte.

Mohu si přivést příbuzné?
Ano můžete. Sál je pro cca 50 lidí, vítá se 10 dětí. Na jedno dítě to tedy vychází +- 5 osob (včetně rodičů).

Co když dítě náhle onemocní?
Stává se, v tomto případě dejte vědět na e-mail vitaniobcanku@praha4.cz nebo na výše zmínění telefony, záhy vám budou sděleny další informace.

Jak vypadá formulář?

Lícová strana