Větší bezpečnost a zachování parkovacích možnosti pro ulici Horní

Horní ulice v den úklidu komunikací.

Plán proměny ulice Horní a jejího okolí pokračuje. Debata s obyvateli na konci února 2024 přinesla další podněty, které jsou nyní zapracovávány do studie. Hlavní cíle návrhu jsou zvýšení bezpečnosti v okolí ulice Horní, zlepšení pobytové kvality a zároveň zachování většiny parkovacích stání. Návrh studia Archum počítá také s výsadbou stromořadí, rozšířením chodníků či doplněním mobiliáře.

„Zpracovatel nyní dokončí studii, tu projedná rada městské části a následně ji postoupí Magistrátu hlavního města k realizaci potřebných opatření,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS). „Reagovat budeme i na podněty, které vzešly nad rámec studie. Jde například o další pěšinku v parku směrem k psí louce nebo chystané rozšíření platnosti parkovacích zón i na noční hodiny.“

Zóny tak budou v platnosti 22 hodin, celý den i celou noc, s výjimkou dvou hodin ráno, od šesti do osmi, aby bylo umožněno zásobování.

Kompletní výstup ze setkání a návrh si můžete prohlédnout zde:
Horní - prezentace ze setkání

Aktualizováno: 27.03.2024 – Vít Drbal