Vedení Prahy 4 jednalo s TSK o řešení dlouhodobých problémů na území městské části

Na území městské části je mnoho míst, která spadají pod správu Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK), ovšem péče o ně často není dostatečná, a veřejnost jejich stav kritizuje. Vedení městské části Praha 4 proto svolalo jednání se zástupci TSK s cílem řešit dlouhodobé nedostatky a problémy, které obyvatele Prahy 4 trápí.

„S vedením TSK jsme řešili naše představy o spolupráci v oblasti údržby komunikací a zeleně. Věřím, že vzájemná schůzka povede k řešení našich priorit a Praha 4 bude vzkvétat,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS).

Jde především o stav podchodu u stanice metra Budějovická, který je ve správě TSK a Dopravního podniku hlavního města Prahy. Na tomto místě už TSK zahájilo rekultivaci zeleně. Revitalizace celého prostoru, která je pro MČ zásadní, řeší městská část s dalšími subjekty.

Pozitivním přínosem může být nová aplikace TSK (https://zavady.tsk-praha.cz/), která umožňuje hlášení škod a problémů a jejich urychlené řešení (viz též obrázek úplně dole).

Stav před a zahájení rekultivace zeleně
Stav k 12. září 2023

TSK - hlášení poruch a závad - web