V Praze 4 vykvetly další květnaté louky

Původně pilotní projekt květnaté louky v Novodvorské ulici z jara 2020 se postupně rozrostl. Nyní je v Praze 4 celkem 12 rozkvetlých ploch o celkové ploše téměř 4000 m2.

„Začali jsme v roce 2020 středovým pásem komunikační zeleně v ulici Novodvorská od OC Plaza až po ulici Vavřenova, v roce 2021 přibylo dalších pět lokalit a letos už jsme louky rozšířili na dvanáct lokalit. Praha 4 se tak řadí k předním městům v celém Česku a je v tomto ohledu pražským lídrem,“ zdůraznil radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 a iniciátor projektu Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Rozkvetlé květnaté louky tak letos rozdávají radost v ulicích 5. května, Podolská, Pujmanové, Kloboučnická, Michelská, Hlavní, Antala Staška, Jeremenkova, Modřanská, Novodvorská, Vídeňská a v Přátelské zahradě Jeremenkova.

„Rozkvetlé louky plní kromě estetické funkce i důležitou funkci zdroje potravy pro včely a další hmyz, a to zejména nyní na konci léta, kdy je květové potravy už pomálu,“ upozornil Tomáš Hrdinka a dodal, že v úspěšném projektu rozšiřování květnatých luk do dalších částí Prahy 4 chce městská část pokračovat i nadále.

Podle jeho slov jej také těší velké množství pozitivních ohlasů od občanů, kteří mohou zasílat své tipy na další rozšíření na e-mail: tomas.hrdinka@praha4.cz .

V Praze 4 vykvetly další květnaté louky

Aktualizováno: 23.09.2022 – Vít Drbal