Úpravy na Táborské ulici mají zvýšit bezpečnost u základní školy

Městská část Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Dojde k instalaci umělých obrubníků tzv. Lega u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem zkrátit délku přechodů a minimalizovat tak riziko při přecházení.

Návrh nestavebních i stavebních řešení vychází z diskuze s občany. Nestavební část bude realizována na jaře příštího roku, jakmile to počasí dovolí.

MČ Praha 4 dále ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a Odborem dopravy hlavního města Prahy připravuje návrh finálních stavebních úprav v Táborské ulici. Po projednání těchto proměn s Dopravním podnikem a Policií ČR budou i plány představeny a prodiskutovány s veřejností.

Úpravy na Táborské ulici mají zvýšit bezpečnost u základní školy
Ilustrační foto: 2x Mapy.cz