Terasa Budějovická se pravděpodobně otevře dříve, než se plánovalo

Stavební firma začala práce letos na jaře. Podle stavařů zbývají již pouze detaily k otevření, například protipožární čidla nebo automat na jízdenky.

„Vypadá to, že i přes komplikace s napojením izolace mezi terasou a pozemkem České spořitelny se díky úsilí všech zúčastněných podaří terasu, průchod i druhý vstup do metra otevřít dokonce o něco dříve než jsme doufali, a to ještě v průběhu prosince,“ řekl při posledním kontrolním dnu místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Podle Hrozy i radního hlavního města Prahy pro majetek Jana Chabra (TOP 09) se podařilo dodržet plánovaný rozpočet. Náklady vyšly na 34,2 milionu korun.

„V příštím roce bude akce pokračovat opravou rozbitých a uvolněných dlaždic, zídek okolo zeleně a náhradou zeleně tam, kde je to třeba,“ dodal Hroza.

Další snímky najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Již tento měsíc by se opět mohl otevřít vstup do stanice metra Budějovická jižním vestibulem u Polikliniky Budějovická a přilehlá část terasy nad ním. Původní plán přitom počítal s obnovením provozu až příští rok. Znovuotevření ušetří lidem cestu ke druhému vstupu do metra do ulice Olbrachtova a zjednoduší průchod a dostupnost jednotlivých obchodů v pasáži. Na snímcích z 29. listopadu z posledního kontrolního dne a ze 7. prosince 2021 je vidět zrychlující se postup prací.Již tento měsíc by se opět mohl otevřít vstup do stanice metra Budějovická jižním vestibulem u Polikliniky Budějovická a přilehlá část terasy nad ním. Původní plán přitom počítal s obnovením provozu až příští rok. Znovuotevření ušetří lidem cestu ke druhému vstupu do metra do ulice Olbrachtova a zjednoduší průchod a dostupnost jednotlivých obchodů v pasáži. Na snímcích z 29. listopadu z posledního kontrolního dne a ze 7. prosince 2021 je vidět zrychlující se postup prací.Již tento měsíc by se opět mohl otevřít vstup do stanice metra Budějovická jižním vestibulem u Polikliniky Budějovická a přilehlá část terasy nad ním. Původní plán přitom počítal s obnovením provozu až příští rok. Znovuotevření ušetří lidem cestu ke druhému vstupu do metra do ulice Olbrachtova a zjednoduší průchod a dostupnost jednotlivých obchodů v pasáži. Na snímcích z 29. listopadu z posledního kontrolního dne a ze 7. prosince 2021 je vidět zrychlující se postup prací.

Aktualizováno: 08.12.2021 – Vít Drbal