Směna pozemků umožní vybudování nového parku v Praze 4

Rada městské části Praha 4 vyslovila souhlas se směnou pozemků v Michli, které jsou ve vlastnictví hlavního města Prahy, za pozemky v Libni, které jsou ve vlastnictví akciové společnosti Eurovia. Tato směna umožní vyřešit letitý problém městské části Praha 8, jejíž úřad se nachází na pozemcích Eurovie, zatímco v Praze 4 vybuduje Eurovia na pozemcích, které směnou v sousedství svého sídla získá, veřejně přístupný park.

„Je to dobré řešení,“ uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). „Úřad městské části Praha 8 už nebude stát na pozemcích ve vlastnictví soukromého podnikatelského subjektu, a obyvatelé Michle budou mít k dispozici nový parkový prostor s pobytovými loukami pro volnočasové aktivity nejen zaměstnanců Eurovie, ale i všech návštěvníků nového parku,“ doplnil radní.
Směna pozemků umožní vybudování nového parku v Praze 4

Aktualizováno: 01.03.2022 – Vít Drbal