Rekonstrukce dětského hřiště U Kublova

Rekonstrukce dětského hřiště U Kublova - STUDIE - NÁVRH

Uživatelé a návštěvníci dětského hřiště U Kublova se v letošním roce dočkají výrazné proměny tohoto herního areálu. Na přelomu června a července zahájí městská část Praha 4 kompletní rekonstrukci.

„Základem pro tento záměr byla lokální anketa, která poukázala na výraznou potřebu zatraktivnit nabídku herních prvků a rozšířit aktivity pro starší děti,“ uvedl radní pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011). „Výsledkem je kompozičně vyvážený areál pro všechny věkové skupiny, s atraktivními herními prvky různé náročnosti, trampolínami a zónou pro malé děti.“

V Podolí bylo na přelomu loňského roku zrekonstruováno dětské hřiště v Rybářské ulici a v červnu započne oprava sportovních povrchů multifunkčního areálu v Podolské ulici. S obnovou hřiště na Nedvědově náměstí je počítáno v rámci projektu revitalizace této parkové plochy.

„Je to další krok k plnění dlouhodobé vize, která si klade za cíl zkvalitnit veřejný prostor v oblasti Podolí. Děkuji všem, kteří svými podněty a názory přispívají k veřejné diskusi o budoucnosti této lokality.“
dodal radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).