Radnice Prahy 4 podpořila revitalizaci zeleně na Pankrácké pláni

Současný stav a předpokládaná budoucí podoba místa (foto ze Strakonic).Současný stav a předpokládaná budoucí podoba místa (foto ze Strakonic).
Současný stav a předpokládaná budoucí podoba místa - inspirace ze Strakonic.

Středové pásy zeleně v ulicích Hvězdově a Na Pankráci, okružní křižovatky ulic Hvězdovy / Pujmanové a Pujmanové / Milevské, stejně jako nájezd na ulici 5. května z ulice Na Strži – tam všude se už brzy objeví nově vysazená zeleň, která nahradí současnou nevzhlednou podobu těchto míst. Rada MČ totiž podpořila projekt Technické správy komunikací, jehož podoba vznikla za výrazného přispění odborníků z naší městské části.

Revitalizace zeleně na Pankráci je tak dalším projektem postupné obnovy a výsadby zanedbané zeleně, jež je součástí veřejných komunikací. Rada městské části Praha 4 totiž nedávno podpořila i výsadbu květnaté louky ve středovém pásu v ulici Novodvorská od nákupního centra po odbočku do ulice Jílovská.

„Jsem velmi rád, že se našemu odboru životního prostředí a dopravy podařilo ve spolupráci s TSK a Magistrátem hl. m .Prahy vykomunikovat výslednou podobu dosavadního neutěšeného stavu pásů komunikační zeleně a kruhových objezdů v oblasti Pankrácké pláně, která je jedním z dopravních a společenských center naší městské části. Po Novodvorské se tak můžeme těšit na zvýšení estetické hodnoty území i tady,“ ocenil radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011), který inicioval pilotní projekt v Novodvorské ulici.

Místa, která si zaslouží pozornost

Zveřejněno: 11.05.2020 – Vít Drbal