První mobilní smart toaleta v Praze 4 byla otevřena na Spořilově

První mobilní smart toaleta dnes začala fungovat v blízkosti sportovišť na Roztylském náměstí. Je vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem a softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

„Jedinečnost tohoto zařízení spočívá ve využití smart technologií, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard této služby,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Důležitý je také přístup pouze pomocí platebních karet anebo zasláním SMS zprávy, limitující zneužívání toalet nežádoucími osobami.“

Další mobilní smart toaletu umístí městská část Praha 4 ještě letos v Podolí.

Reportáž TV Praha k vidění ZDE