Praha zahájí v dubnu pravidelnou deratizaci

Hlavní město Praha bude i v roce 2023 v rámci boje proti potkanům zajišťovat cyklickou deratizaci. Uskuteční se ve dvou vlnách (jarní a podzimní) a bude probíhat v objektech a na plochách, které město vlastní a přímo spravuje, a to na celém jeho území. Týkat se bude tedy i MČ Praha 4.

V kanalizační síti bude deratizaci zajišťovat firma Pražské vodovody a kanalizace (PVK). K deratizaci jsou používány výhradně přípravky registrované v ČR a je postupováno podle metodiky SZÚ a s garancí pražské hygieny.

Odpovědnost za provedení deratizace v objektech, na pozemcích a dalších lokalitách, kde je takové opatření potřebné, zákon o ochraně veřejného zdraví ukládá vlastníkům, majitelům či správcům, kteří v případě potřeby deratizace využívají na své náklady služeb odborných subjektů.

Začátek jarní části deratizace je plánován v Praze 4 na duben, její konec na červen 2023.

Podzimní vlna deratizace začne v srpnu a skončí v září 2023.

myš potkan deratizace plošná ilustrační foto PixBay

Aktualizováno: 31.03.2023 – Vít Drbal