Praha odkoupí nemovitosti České pošty v ulici Na Strži

Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém zasedání 26. října 2023 schválili přímý odkup nemovitostí České pošty v Praze 4 v ulici Na Strži za 425 milionů korun. Praha díky tomu získá klíčové nemovitosti v tomto území pro další strategický rozvoj města. Podpis smlouvy mezi Prahou a Českou poštou se měl uskutečnit ještě v den konání zastupitelstva.

„Vysoké finanční prostředky, které jsou nezbytné na odkup, jsou plně ospravedlněny. A to jak samotným místem, tak i zkompletováním majetku. Dalším důležitým argumentem pro odkup je centrální pozice pozemků, do které veřejné budovy jednoznačně patří,“ uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast financí a zastupitel MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).

„Za městskou část Prahu 4 jsme velmi rádi, že hlavní město získalo do svého vlastnictví takto strategicky důležité pozemky. Věříme, že Praha 4 bude klíčovým partnerem v diskuzi o budoucím využití, a to i třeba pro účely městské části a místních obyvatel,“ dodal starosta městské části Praha 4 Ondřej Kubín (ODS).

Kupní cena nemovitostí, na které se Praha s Českou poštou dohodla, činí 425 milionů korun. Zahrnuje pozemky s budovu, objektem garáží a příjezdovou cestu. Součástí transakce je podmínka uzavření nájemní smlouvy na dobu určitou, která umožní České poště budovu využívat ještě následujících 15 let pro poskytování svých služeb.

Praha odkoupí nemovitosti České pošty v ulici Na StržiPraha odkoupí nemovitosti České pošty v ulici Na StržiPraha odkoupí nemovitosti České pošty v ulici Na Strži

Aktualizováno: 01.11.2023 – Vít Drbal