Praha 4 zrekonstruovala streetballové hřiště v Ružinovské ulici

Sídliště Krč je bohatší o další zrekonstruovanou volnočasovou plochu. Streetballové hřiště v Ružinovské ulici bylo vybudováno před více než dvanácti lety a od té doby si našlo celou řadu uživatelů z řad místních. Radnice věří, že jim vylepšené hřiště udělá radost.

„Rekonstrukcí sportoviště vysíláme jasný signál, že nezapomínáme na zkvalitňování volnočasových aktivit dětí a mládeže. V letošním roce jde již o druhé streetballové hřiště, které dostalo novou tvář,“ říká starosta MČ Praha 4 Ondřej Kubín (ODS) a dodává: „Tím prvním byl streetballový koutek v ulici U Kempinku.“

Povrch nového hřiště je obohacen o aplikaci vizuálních motivů, které rozšiřují jeho využití i o jiné herní aktivity, než je samotný streetball. Nově jsou zde použity v ploše integrované lavice, které umožňují jak pohodlné posezení, tak je lze využít k fitness aktivitám.

„Sport je fenomén současné doby. Proto je zvyšování komfortu veřejně přístupných sportovních areálů pro nás výzvou a závazkem vůči občanům a návštěvníkům MČ Praha 4 i do dalších let,“ doplňuje starosta Ondřej Kubín.

MČ Praha 4 zrekonstruovala streetballové hřiště v Ružinovské ulici - stav před a poMČ Praha 4 zrekonstruovala streetballové hřiště v Ružinovské ulici - stav před a po
Stav před rekonstrukcí a po ní

Aktualizováno: 21.11.2022 – Vít Drbal