Praha 4 získá z projektu UNICEF více než 15 milionů korun

Městská část Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům. Jak název napovídá, jde o finanční prostředky určené pro školská zařízení za umisťování dětí z uprchlických rodin do jednotlivých zařízení.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy tento měsíc schválilo převod 15,7 milionu korun ve prospěch městské části Praha 4. Ta má ve svých zařízeních zhruba 1400 dětí z uprchlických rodin. Hlavní město v tomto projektu hraje roli prostředníka a přerozděluje finance mezi městské části právě v závislosti na počtu umístěných dětí.

„Ačkoliv byl ze strany hlavního města dán poměrně krátký termín pro odevzdávání žádostí, podařilo se našemu odboru školství získat ve spolupráci s řediteli základních a mateřských škol zpracovat vše včas, a získat tak pro naši městskou část finanční prostředky ve výši přes 15,7 milionu korun z projektu UNICEF - pomoc uprchlíkům. Za to jim patří obrovský dík,“ ocenil zásluhy všech na získání dotace místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4 Jan Hušbauer (ANO 2011).

„Naše školy z programu UNICEF nečerpají poprvé, již před časem využily možnosti získat finanční prostředky na stravování pro děti z ukrajinských rodin, které o tuto pomoc projevily zájem,“ uvedla 1. místostarostka pro školství, národnostní menšiny, rodinnou politiku a vnější vztahy Irena Michalcová (ANO 2011).

Díky příspěvku budou moci školy, které se do projektu zapojily, pořídit nový nábytek, zajistit potřebný materiál, zlepšit zázemí a nakoupit učebnice a další školní potřeby.

street art Dmitrij Proškin alias Chemis - Dívka s vlajkou

Aktualizováno: 29.11.2023 – Vít Drbal