Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února 2024  Rada městské části Praha 4. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na území Prahy 4.

„Pomoc starším a hendikepovaným obyvatelům považujeme za jednu z našich priorit,“ uvedla 1. zástupkyně starosty Irena Michalcová (ANO 2011). „Zastupitelstvo naší městské části schválilo na letošní rok finanční příspěvek na nákup plavenek až do výše 829 920 Kč. Za tuto částku bude nakoupeno 8 736 kusů plavenek. Věřím, že uspokojíme většinu zájemců.“

Služba bude poskytována v rozsahu dvě plavenky na osobu a měsíc až do jejich vyprodání. Cena za plavenku ve výši 95 Kč bude uhrazena následovně: 50 Kč hradí senior či držitel průkazu ZTP a 45 Kč uhradí MČ Praha 4.

Plavenky budou v prodeji jako obvykle na Úřadu městské části Praha 4 od pondělí 18. března 2024.

Plavecký stadion Podolí - Podolská 43/74 - venkovní a vnitřní plavecký bazén. K dispozici je tobogán a solárium. V areálu se dále nachází fitness centrum a zdravotnické zařízení pro fyzioterapii, fyzikální a rehabilitační medicínu.
Ilustrační foto - Pohled na plavecký stadion v Podolí ještě před zahájením stavby Dvoreckého mostu.

Zveřejněno: 14.02.2024 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 15.02.2024 – Vít Drbal