Praha 4 se opět aktivně připojila k občanské iniciativě Ukliďme Česko

Zastupitelé městské části Prahy 4 vyrazili spolu se sousedy v sobotu dopoledne uklidit veřejně přístupné pozemky, které sice nejsou ve správě městské části, přesto si zaslouží úklid v situaci. Jde o místa, se kterými si majitelé či správci nedokážou poradit sami, anebo se o ně dobře nestarají. Místem úklidu byly znečištěné lokality veřejné zeleně v okolí viaduktů v ulici Vrbova v dolním Braníku a na sídlišti Krč.

Lidé, a nejen ti bez domova, zde po sobě zanechali mnoho nepořádku, například poklice od vozidel, části vysavače, železné trubky a kabely, zrcadla, nákupní vozíky, matrace, množství papírů a plastových obalů. Úklidu se zúčastnili také dobrovolníci z branické a krčské komunity, občané, kterým na čistém prostředí a dobré správě věcí veřejných záleží.

„Někteří majitelé či správci pozemků si s úklidem nedokáží poradit nebo našich výzev nedbají, proto můžeme při příležitosti takovýchto dnů, jako je Ukliďme Česko, společně přírodě alespoň trochu ulevit,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Rád bych ze srdce poděkoval všem lidem, kteří se k dobrovolnickým akcím na území Prahy 4 připojili.“

„Velká sídliště jako například to Krčské koncentruje velké množství lidí, a tak se občas stane, že ne vždy skončí obal od jídla, účtenka nebo jakýkoliv odpad v koši. Chtěli jsme jít naším sousedům příkladem a podle velmi pozitivních reakcí v terénu nebo i na sociálních sítí se to snad i trochu povedlo. Chceme mít Čtyřku čistší a hezčí,“ uvedl zastupitel Petr Kučera (TOP 09).

Reportáž TV PRAHA z branického úklidu si můžete prohlédnout ZDE.

Praha 4 sei v roce 2023 aktivně připojila k občanské iniciativě Ukliďme Česko.Praha 4 sei v roce 2023 aktivně připojila k občanské iniciativě Ukliďme Česko.

Aktualizováno: 04.04.2023 – Vít Drbal