Praha 4 rozdělí na dotacích více než 16 milionů korun

Schválení dotací 2024

Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo návrh na přidělení dotací ve výši 16 110 000 korun.

„Mám velkou radost, že se nám také letos podařilo nejen udržet, ale dokonce i navýšit objem finančních prostředků na dotace, a můžeme tak podpořit řadu spolků a organizací a zajímavých a důležitých aktivit v naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz sportovních klubů a jednot a divadel.“

Do velkého množství podpořených organizací a aktivit patří například obecně prospěšná společnost Proxima Sociale, která se v Praze 4 věnuje prevenci rizikového chování dětí a mládeže v novém nízkoprahovém klubu a nabízí i zajímavé terénní programy. A také divadelní kroužky Paměti národa.

Velká část prostředků zamíří do oblasti sociální. Městská část tak podpoří provoz Domova seniorů v Michli, Hospic Malovická a Hospic Dobrého pastýře v Čerčanech.

Praha 4 dlouhodobě podporuje sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné Florbalová škola Bohemians, ale také tradiční běžecký závod Velká Kunratická.

Schválení dotací 2024

Aktualizováno: 20.03.2024 – Vít Drbal