Praha 4 rozdělí na dotacích skoro 16 milionů korun

Městská část Praha 4 podpoří také v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo ve středu 12. dubna 2023 návrh na přidělení dotací ve výši skoro 16 milionů korun.

„Mám velkou radost, že se nám i letos prakticky podařilo udržet objem finančních prostředků na dotace na zhruba šestnácti milionech korun, protože jsme obdrželi mnoho podnětných žádostí, kterým jsme chtěli vyhovět, “ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz klubů, spolků a organizací, což jsme předpokládali ve vazbě na současnou energetickou situaci.“

Do velkého množství podpořených akcí patří například 22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy, Festival Čtení ve vlaku nebo Den nuselských dílen.

Velká část prostředků zamíří také do oblasti sociální a zdravotní, na podporu rodin či seniorů a to například projektem Náhradní babička či dědeček – cesta k vícegeneračnímu respektu spolu Letokruh.

Praha 4 především podporuje sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci anebo Pravidelná sportovní činnost předškolních dětí na území Prahy 4 spolu TJ Junior Praha.

„Vzhledem ke skutečnosti, že alokovaná částka v oblasti dotací pro životní prostředí nebyla plně vyčerpána, chystáme se vyhlásit druhé kolo žádostí v této kategorii,“ dodal starosta Ondřej Kubín.

Přehled udělených dotací, druhé kolo dotací v rámci ŽP a další informace najdete v oblasti DOTAČNÍ PROGRAMY .

Ilustrační foto - peníze

Aktualizováno: 14.04.2023 – Vít Drbal