Praha 4 podporuje chráněné bydlení

Rada městské části Praha 4 rozhodla prodloužit nájemní smlouvy na pět bytů určených pro poskytování chráněného nebo tréninkového bydlení. Jedná se o tři byty užívané hendikepovanými klienty zapsaného spolku Baobab a dva byty pro klienty obecně prospěšné společnosti Modrý klíč.

„V Praze 4 dlouhodobě podporujeme bydlení, které obě organizace svým klientům poskytují, prodloužení nájemních smluv na tyto byty proto pro nás bylo naprostou samozřejmostí,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Jeden byt o velikosti 3+1 a dva byty o velikosti 2+1 jsou určeny pro klienty spolku Baobab, prodloužení doby nájmu je u všech tří bytů do listopadu 2023. Klienti Modrého klíče užívají jeden byt o velkosti 3+1 a jeden o velikostí 2+1, prodloužení doby nájmu je do prosince 2023.

„Všechny byty jsou určeny výhradně pro klienty Baobabu nebo Modrého klíče a slouží k ubytování lidí, kteří potřebují sociální asistenci, nebo sociální rehabilitaci,“ uvedl místostarosta pro sociální politiku, podpora zdravotnictví, spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda.

Modrý klíč poskytuje chráněné bydlení celkem 27 lidem se zdravotním postižením, šest z nich má přitom trvalé bydliště na Praze 4. Oba byty slouží k ubytování lidí s potřebou neustálé pomoci ze strany odborných asistentů. Spolek Baobab v uvedených bytech neposkytuje chráněné bydlení, ale svým dlouhodobě duševně nemocným klientům poskytuje tréninkové bydlení v rámci registrované sociální rehabilitace.

Chráněné bydlení - ilustrační foto

Aktualizováno: 07.10.2022 – Vít Drbal