Praha 4 opět podpoří bojující Ukrajinu a její obyvatele

Městská část Praha 4 poskytne také letos finanční pomoc Ukrajině, která už déle než rok čelí nevyprovokované agresi ze strany Ruska. Finanční dar ve výši 500 000 korun poskytne organizaci Člověk v tísni na humanitární pomoc obyvatelům Ukrajiny. Částka 500 000 korun je určena pro Ukrajinu na nákup obranného materiálu. A nakonec finanční dar ve výši 1 milion korun věnuje Praha 4 ukrajinskému městu Peršotravensk. Rozhodlo o tom ve středu 12. dubna 2023 Zastupitelstvo městské části Praha 4.

„Ruská agrese proti Ukrajině trvá déle než rok a Ukrajina, která se statečně brání, potřebuje naši pomoc, aby mohla pokračovat v boji za svobodu a nezávislost,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Finanční prostředky potřebuje na svou obranu ukrajinský stát a humanitární pomoc potřebují jeho obyvatelé.“

S ohledem na pokračující obtížnou situaci, ve které se Ukrajina nachází, je zřejmé, že pomoc, ať už humanitární či pomoc s nákupem obranného materiálu, země nadále potřebuje. Proto Praha 4 opět podpoří humanitární organizaci Člověk v tísni, která na Ukrajině dlouhodobě působí, a zároveň městská část přispěje na nákup obranného materiálu, paliv a dalších prostředků, a to formou finančního daru na účet zastupitelského úřadu Ukrajiny.

V letošním roce podpoří městská část Praha 4 finančním darem navíc také město Peršotravensk v Dněpropetrovské oblasti.

street art Dmitrij Proškin alias Chemis - Dívka s vlajkou

Aktualizováno: 13.04.2023 – Vít Drbal