Praha 4 bude mít nové workoutové prvky na hřištích

Vybavení několika oblíbených sportovišť v městské části Praha 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Na svém posledním jednání rozhodla rada městské části o výběru dodavatele pro vybudování nových venkovních workoutových prvků včetně dopadových ploch. Nové prvky pro workout vyrostou na hřištích v Podolské, Lísku, Němčické a Trnavské. Pod konstrukcemi bude dopadová plocha z lité pryže, která je příjemnější a měkčí pro dopad než jiné materiály nebo i holá zem.

„Venkovní posilování je stále oblíbenější a přitahuje sportovce napříč generacemi. Proto chceme tento druh sportu podporovat a rozšiřovat hřiště v lokalitách, které si občané oblíbili a hojně je využívají,“ vysvětlil záměr městské části radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Dvě malé a dvě velké sestavy doplní vybavení současných 10 workoutových stanovišť, která již městská část provozuje. Posilování s vlastní vahou je nejen fenoménem, ale hřiště se stávají platformou podporující zdraví životní styl a v neposlední řadě i sociálním prvkem - místem pro setkávání sportovně založených občanů všech věkových skupin.

Praha 4 bude mít nové workoutové prvky na hřištích
Ilustrační foto 2x