Povedený Den Země s Prahou 4

Poznání, zábava, hry a užitečné informace – to byl Den Země v parku Na Pankráci, který pro předškoláky, školáky i dospělé zorganizovala Praha 4 ve spolupráci s organizacemi KOMWAG, Astronomický ústav AV ČR, Geofyzikální ústav AV ČR, Městská policie, Lesy hlavního města Prahy, PET-MAT, Ekokom, Ekobat, Asekol, Elektrowin, Kokoza, POHODA či Aranžérie.

„Děti i dospělí se během Dne Země mohli seznámit s ekologickými službami, které jsou našim obyvatelům poskytovány – od úklidu přes třídění odpadu po fungování závlahového systému. Poznali ale také detaily a kouzlo práce rybářů, lesníků anebo sokolníků, včetně jednotlivých druhů ryb, lesních zvířat a dravých ptáků. Bylo toho zkrátka dost a jistě to přispělo ke vzdělání i k uvědomění si nutnosti šetrného přístupu k přírodě a k jejím zdrojům,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011), s jehož podporou se akce pod hlavičkou místní Agendy 21 uskutečnila.

Návštěvníci mohli v parku Na Pankráci například sledovat práci městských strážníků a jejich koní, ale díky speciálním dalekohledům také Slunce. Seznámili se s prací sokolníků, záchranných stanic, lesníků a myslivců, včelařů či rybářů. Procvičili si znalosti o třídění odpadů a o jejich recyklaci. Pronikli do tajemství měření zemětřesení, toho, o čem vypovídají seismické vlny, a dozvěděli se, jak si vyrobit vlastní zemětřesení. Pro zklidnění těla a duše si pak na trávníku zacvičili jógu.

„Mám velkou radost, že se akce po ústupu koronavirové pandemie mohla zase uskutečnit a že se malé a velké děti, ale i dospělí lidé mohli seznámit s přírodou, která nás obklopuje i v hlavním městě, a také s tím základním, co můžeme – a měli bychom – udělat pro její ochranu a udržitelný způsob života. Chtěla bych za to všem partnerům i sponzorovi akce poděkovat“ uzavřela starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011).

Více foto z akce najdete ve fotogalerii na odkazu ZDE .

Poznání, zábava, hry a užitečné informace – to byl Den Země v parku Na Pankráci, který pro předškoláky, školáky i dospělé zorganizovala v úterý 31. května 2022 Praha 4.

Aktualizováno: 02.06.2022 – Vít Drbal