Pojmenování parku Antonína Engela je poctou vynikajícími architektovi

Zelené prostranství jižně od Podolské vodárny nese nově jméno proslulého architekta Antonína Engela. K jeho pracím patří mimo jiné i Podolská vodárna, památkový skvost Prahy 4 postavený ve stylu tzv. monumentálního klasicismu. Název park Antonína Engela schválila Rada hlavního města Prahy na návrh magistrátní místopisné komise.

„Jsem velmi rád, že jsem jako člen magistrátní místopisné komise, která mimo jiné rozhoduje o pojmenování nových ulic či přejmenování těch existujících, mohl svým úsilím naplnit přání podolských občanů, kteří Engelákem nazývají toto prostranství už od nepaměti,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní  Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Samotnému pojmenování parku předcházela poměrně dlouhá a trnitá cesta. Na základě již více než tři roky starého podnětu od podolského obyvatele Martina Utrackiho podal radní Hrdinka žádost o pojmenování parku magistrátní místopisné komisi, která udělení souhlasu podmínila revitalizací parku včetně opravy rozbité komunikace.
Tato investice byla naplánována do rozpočtu městské části na rok 2022 a po opravě komunikace a úpravách zeleně, dala v létě magistrátní komise pojmenování zelenou. Letos navíc byla v parku nově vyseta květnatá louka.

V příštích letech by měl být park dále doplněn o vodní prvek v podobě fontány, mlatovou cestu ke sportovištím a velkoplošné 3D graffiti s motivem vody a podzemí vodárny na zrekonstruované spojovací asfaltové komunikaci.

Další informace najdete i v malé reportéři PRAHATV na odkazu ZDE .

Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.Smaltovaná cedule s názvem park Antonína Engela byla ve středu 6. prosince 2023 symbolicky umístěna na rohu Podolské vodárny.
Pro zvětšení fotografie na ni klikni

Aktualizováno: 11.12.2023 – Vít Drbal