Podvodníci vnucují seniorům výměnu zámku u dveří

Zazvonil u vás zámečník a nabízel vám výměnu zámku, nebo vložky zámku? Přesvědčoval vás, že váš zámek je třeba vyměnit, protože už není bezpečný? Buďte opatrní.

Je to jen další trik šmejdů, kteří se pod různými záminkami pokoušejí vylákat od seniorů peníze, tentokrát s novou taktikou: Místo prodeje předražených hrnců, nefunkčních výrobků a neověřených léků vnucují lidem výměnu starších zámků u bytu, které jsou ale v pořádku a stále funkční.

Tyto případy se v minulosti objevily v několika městech České republiky, v nedávné době také v Praze a dokonce i v naší městské části. Podvodník se v Praze 4 dostal do bytového domu a přesvědčoval seniory o nutnosti výměny zámků a bohužel byl v několika případech úspěšný. Stalo se dokonce, že si nezvaný řemeslník ponechal některé klíče od nově nainstalovaných zámků

Varujeme všechny naše obyvatele, aby nepodléhali takovému nátlaku a nechali si zámky u vchodových dveří, které jsou důležitou součástí jejich bezpečí, vyměňovat pouze u prověřených a spolehlivých firem a na základě vlastní objednávky.

zámek vložka klika dveře

Zveřejněno: 30.09.2019 – Vít Drbal