Podolská ulice má novou smart toaletu

V Podolské ulici, v blízkosti kurtů vedle Sokolovny, byla umístěna již druhá mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, dobíjecím zařízením, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.

Podolská ulice má novou smart toaletu - V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další krásná mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.Podolská ulice má novou smart toaletu - V Podolské ulici, v blízkosti kurtů a plaveckého stadionu, byla umístěna další krásná mobilní smart toaleta vybavená solárním napájením, čtečkou platebních karet, ovládacím softwarem, softwarem pro dálkovou obsluhu a monitoringem.
„Stejně jako smart toaleta na Roztylském náměstí i tato využívá chytré technologie, které umožňují efektivně a za nižších nákladů udržovat vysoký standard služby. Obdobně i zde je přístup umožněn pouze pomocí platební karty anebo zasláním SMS zprávy, což výrazně snižuje riziko zneužívání toalety nežádoucími osobami,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

V blízkosti sportovišť v Podolské ulici veřejné WC dlouhodobě chybělo. „Velký důraz klademe též na vizuální stránku, aby fototapety na vnějších stěnách toalet přispěly k sounáležitosti zařízení s jeho okolím či místními činnostmi. Myslím, že se to i v tomto případě povedlo,“doplnil radní Prahy 4 pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).

Zařízení tak doplnilo veřejností velmi dobře přijatou toaletu v severní části Roztylského náměstí, která každý měsíc zaznamená více než sto jednotlivých přístupů a patří tak k vůbec nejvytíženějším mobilním smart toaletám v Praze. Přesto se občané k zařízení chovají ohleduplně a nová služba tak od svého spuštění na začátku září bez problémů funguje v plném rozsahu.

Radnice je po střednědobém zhodnocení vytíženosti obou toalet připravena tuto službu občanům nadále podporovat a nová stanoviště vybírat ve spolupráci s občany prioritně tam, kde je po podobných řešeních maximální poptávka.

Malou reportáž PRAHA TV o nové smart toaletě najdete na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 09.11.2020 – Vít Drbal