Podobu lokality na Zelené lišce ovlivňují občané

Veřejné setkání a také zapojení žáků základních škol v lokalitě ukazují, jaké jsou požadavky místních obyvatel na podobu a funkci těchto veřejných prostranství. Lidé zde chtějí klidný park, příjemný k odpočinku a s hojností zeleně, herními prvky a mobiliářem, které se vzhledem hodí do tohoto místa. Požadují oddělení ploch k relaxaci, hře a cvičení od ploch, kde mohou volně běhat psi.

„Do debaty a tedy i do spolurozhodování se zapojili místní obyvatelé a navíc neuvěřitelných 210 žáků ze základních škol, za což jsem moc vděčný, protože právě děti nejlépe vědí, co na hřišti potřebují. Aktuální výsledky nám pomáhají určit priority na Zelené lišce a věřím, že zde vytvoříme skvělé místo pro volný čas,“ uvedl k výsledkům místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Výsledky z veřejného setkání budou podkladem pro další jednání mezi městskou částí Praha 4 a společností STRABAG Real Estate o možné spolupráci. Prioritou případné spolupráce je, aby došlo k výraznému kvalitativnímu zlepšení řešených veřejných prostranství, která budou uspokojovat potřeby různých skupin obyvatel čtvrti.

V příloze naleznete podrobný souhrn výsledků ze setkání.

Podobu lokality na Zelené lišce ovlivňují občané

Zveřejněno: 11.03.2024 – Vít Drbal