Nová ScioŠkola v Praze 4

Nová ScioŠkola zahájí činnost letos v září v Praze 4 ve Svatoslavově ulici a doplní a obohatí tak dosavadní síť základních škol.

Na letní akci Scioškoly Praha 4 se v parku Jezerka setkali starosta Petr Štěpánek, zástupkyně starosty Iva Kotvova (oba Trojkoalice/Zelení) a radní pro školství Jaroslav Míth (ODS) se zástupci školy a užili si s dětmi zábavné odpoledne, při kterém se propojila zábava s učením, jak je to ve ScioŠkole obvyklé.

Nová ScioŠkola v Praze 4

„Jsme rádi, že další školu můžeme otevřít v Praze 4, mimo to, že jsme našli vhodnou budovu, je pro nás velmi důležitá i vstřícnost a otevřenost, se kterou nás zástupci městské části podporují,“ řekl Jan Zmij, ředitel ScioŠkoly Praha 4. „Ve ScioŠkole  rozvíjíme studijní autonomii děti, pracujeme na tom, aby děti budovaly svou vnitřní motivaci a komunikační dovednosti. Přistupujeme k dětem individuálně, abychom reflektovali jejich přirozené tempo“, vysvětluje zástupkyně ředitele Lucie Břízová.

ScioŠkoly připravují děti na život ve stále se měnícím světě. Jsou to inovativní základní nevýběrové školy, stačí absolvovat zápis. Liší se i přístupem ke vzdělávání. Dnes již není nejdůležitější čerpání mnoha znalostí nebo porovnávání dětí mezi sebou (ve Scio školách se neznámkuje). Důraz je kladen na studijní autonomii, aby se děti naučily učit, aby se do hloubky věnovaly tomu, co je zajímá. Na trhu práce se dnes cení dovednosti jako komunikativnost, kreativita, schopnost rychle se učit novým věcem.

Přihláška do nového školního roku ScioŠkoly Praha 4 je ještě stále otevřená, je možné ji vyplnit pod odkazem bit.ly/prihlaskapraha4.