Michelští středoškoláci opět přispěli k hezčí Čtyřce

V první dubnové dny se opět konala akce Ukliďme Česko, do které se mohli zapojit jednotlivci, firmy, obce či školy. A tradičně se do ní za podpory Prahy 4 zapojili i studenti Školy mezinárodních a veřejných vztahů, střední odborné školy a gymnázia z Michle.

„Je to tradice, kterou vždy přebírá první ročník, který to má v podstatě ´povinné´, ale musím říct, že studenti v žádném případě nerebelují, mají vždy o akci zájem a sami si ji také organizují. A sami také akci propagují a po ní poté vytvářejí výstupní materiály,“ popsala ředitelka školy Vladimíra Michalíková.

Letos se tak podle jejích slov do úklidu zapojilo 80 studentů z prvních ročníků, k nimž se ale dobrovolně připojili i někteří studenti druhých a třetích ročníků. Akci zastřešila městská část Praha 4.

„Cílem je, abychom apelovali na veřejnost, aby více dbala o své okolí a pořádek kolem sebe, a já jsem velmi rád za tuto iniciativu, jež je zaměřena právě na životní prostředí. Velké poděkování patří škole a jejím studentům, kteří spolu s městskou částí tuto akci organizují a naplno se do ní zapojují. Poděkovat chci ale všem lidem, kteří nejsou ke svému okolí lhostejní a starají se, aby hezky vypadalo,“ uvedl radní Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO 2011), který se spolu se studenty do úklidu rovněž zapojil.

Fotogalerii z akce najdete na odkazu ZDE .

Při příležitosti akcí Ukliďme Česko, Ukliďme svět a Dne Země uspořádali studenti Školy mezinárodních a veřejných vztahů a gymnázia z Michle další ročník svého projektu EKODEN konaného za podpory městské části Praha 4. Společně uklidili vybraná veřejná prostranství v městské části. Letos se do úklidu zapojilo 80 studentů z prvních ročníků, k nimž se ale dobrovolně připojili i někteří studenti druhých a třetích ročníků. Akci zastřešila městská část Praha 4. Akce se zúčastnil i radní Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO 2011)  který má na starosti společnosti založené MČ Praha 4, dotační politiku a správu veřejných prostranství.Při příležitosti akcí Ukliďme Česko, Ukliďme svět a Dne Země uspořádali studenti Školy mezinárodních a veřejných vztahů a gymnázia z Michle další ročník svého projektu EKODEN konaného za podpory městské části Praha 4. Společně uklidili vybraná veřejná prostranství v městské části. Letos se do úklidu zapojilo 80 studentů z prvních ročníků, k nimž se ale dobrovolně připojili i někteří studenti druhých a třetích ročníků. Akci zastřešila městská část Praha 4. Akce se zúčastnil i radní Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO 2011)  který má na starosti společnosti založené MČ Praha 4, dotační politiku a správu veřejných prostranství.Při příležitosti akcí Ukliďme Česko, Ukliďme svět a Dne Země uspořádali studenti Školy mezinárodních a veřejných vztahů a gymnázia z Michle další ročník svého projektu EKODEN konaného za podpory městské části Praha 4. Společně uklidili vybraná veřejná prostranství v městské části. Letos se do úklidu zapojilo 80 studentů z prvních ročníků, k nimž se ale dobrovolně připojili i někteří studenti druhých a třetích ročníků. Akci zastřešila městská část Praha 4. Akce se zúčastnil i radní Prahy 4 Jan Hušbauer (ANO 2011)  který má na starosti společnosti založené MČ Praha 4, dotační politiku a správu veřejných prostranství.

Aktualizováno: 04.04.2022 – Vít Drbal