MČ Praha 4 pozastavila seče zeleně

Pampeliška v nesekané trávě.

Již podruhé v průběhu prázdnin pozastavuje městská část Praha 4 sekání travnatých ploch. Důvodem jsou déletrvající tropické teploty. Od středy 16. srpna až do odvolání tak nebudou prováděny seče veřejné zeleně, která je ve správě odboru životního prostředí a dopravy.

„První omezení platilo skoro celý červenec. Po deštivých dnech a opětovném růstu trávy a hlavně poklesu teplot jsme sekání obnovili,“ uvedl radní pro životní prostředí a Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011) a dodává: „Každý den sledujeme vývoj počasí. Teploty opět budou po středečním deštivém večeru atakovat tropické hodnoty. Z tohoto důvodu seče do odvolání pozastavujeme.“

Městská část spravuje jen část veřejných ploch na území Prahy 4 a právě těch se týká zákaz sekání trávy. Jejich mapový přehled naleznete ZDE .

Aktualizováno: 17.08.2023 – Vít Drbal