Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala

Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.

Obyvatelé squatu Nad Ondřejovem už nebudou děsit obyvatele v jeho okolí. V úterý 12. září 2023 začaly první práce na vyklízení pozemku. Po dlouhých jednáních se představitelům městské části Praha 4 podařilo dohodnout se zástupci majitelů objektu, bývalé mateřské školy, postup, jehož cílem je zamezit dalšímu zneužívání budovy a jejího okolí sociálně nepřizpůsobivými lidmi.

„Právě squat Nad Ondřejovem je opravdu problémovým místem, opakovaně zde museli zasahovat hasiči a policie, a je proto nutné přimět majitele objektu, aby přistoupili k takovým opatřením, která znemožní jeho další neoprávněné užívání,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS).

„Situaci u squatu Nad Ondřejovem stále sledujeme a kontrolujeme. Příští týden se uskuteční další schůzka se zástupci vlastníků o dalším postupu při jeho likvidaci,“ dodala Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4.

a něco málo i z interiérů...

Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.Likvidace squatu Nad Ondřejovem začala.

Reportáž PrahaTV pak najdete na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 13.09.2023 – Vít Drbal