Kanadská velvyslankyně Ayesha Rekhi a radní Tomáš Hrdinka společně oslavili Den stromů

Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka.

„Výsadbou stromů v Branické třešňovce jsme oslavili hluboké kořeny kanadsko-českého přátelství a zároveň jsme střípkem přispěli k boji proti změně klimatu,“ uvedla velvyslankyně Kanady Ayesha Rekhi. Ta se spolu s radním Prahy 4 Tomášem Hrdinkou a dalšími pracovníky velvyslanectví ujala sázení jednotlivých dřevin.

„Velmi jsme přivítali iniciativu kanadské ambasády a jejích zaměstnanců a rádi jsme vše zorganizovali právě v Branické třešňovce, kde nové stromy určitě potěší místní obyvatele i návštěvníky,“ řekl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21.

Radní Tomáš Hrdinka rovněž informoval o dalším připravovaném projektu ochrany životního prostředí, jehož zásluhou získá v příštích týdnech vrch Kapitol v Michli 55 nových stromů, z nichž 20 zde mimo jiné vytvoří zdaleka viditelnou růžově kvetoucí alej. Jméno pro tuto alej městská část Praha 4 stále hledá.

Vaše návrhy na pojmenování můžete zasílat na e–mail tomas.hrdinka@praha4.cz .

Více foto ze sázení stromů pak najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE a jako zprávy TV Praha pak na odkazu ZDE .

Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka nedaleko od ulice Psohlavců. Akce se ve středu 20. října 2021 aktivně zúčastnil jak radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2021), tak především J. E. paní Ayesha Patricia Rekhi, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kanady, se sídlem v Praze se svým týmem. Paní velvyslankyně byla prakticky u všech zasazovaných stromů a ukázala i, že se nebojí ani vrtačky.Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka nedaleko od ulice Psohlavců. Akce se ve středu 20. října 2021 aktivně zúčastnil jak radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2021), tak především J. E. paní Ayesha Patricia Rekhi, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kanady, se sídlem v Praze se svým týmem. Paní velvyslankyně byla prakticky u všech zasazovaných stromů a ukázala i, že se nebojí ani vrtačky.Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka nedaleko od ulice Psohlavců. Akce se ve středu 20. října 2021 aktivně zúčastnil jak radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2021), tak především J. E. paní Ayesha Patricia Rekhi, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kanady, se sídlem v Praze se svým týmem. Paní velvyslankyně byla prakticky u všech zasazovaných stromů a ukázala i, že se nebojí ani vrtačky.Výsadbou jedenácti ovocných stromů a zejména pak čtyř národních stromů – dvou kanadských javorů a dvou českých lip – oslavila Praha 4 spolu s Velvyslanectvím Kanady v České republice Den stromů. Nové stromové přírůstky díky této akci získala Branická třešňovka nedaleko od ulice Psohlavců. Akce se ve středu 20. října 2021 aktivně zúčastnil jak radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2021), tak především J. E. paní Ayesha Patricia Rekhi, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kanady, se sídlem v Praze se svým týmem. Paní velvyslankyně byla prakticky u všech zasazovaných stromů a ukázala i, že se nebojí ani vrtačky.