Informace pro členy OVK a zájemce o práci v nich

Na této stránce vám přinášíme informace, které jsou důležité pro práci okrskových volebních komisí (OVK). Jsou zde informace jak pro stávající členy komisí, tak i pro nové zájemce.

Praha 4 má zájem o další členy do volebních komisí

• Praha 4 má i nadále zájem o členy do okrskových volebních komisí!

V současné době probíhá doplňování okrskových volebních komisí (OVK). Vítán je tak každý, kdo se nám ještě dodatečně přihlásí. Podrobnosti najdete na přihlášce (níže na stránce). Nejzazší termín pro podání přihlášky je středa 5. června 2024.
    A ještě pár postřehů:
    • Členem OVK se může stát každý, kdo je pro tyto volby voličem, tedy především věk 18+
    • O členství v OVK mívají často zájem studenti a také zdatnější důchodci. Pro zaměstnané je členství v OVK překážkou v práci z důvodu veřejného zájmu, takže by Vás měl zaměstnavatel uvolnit (dostanete potvrzení a zaměstnavatel může žádat o refundaci Vaší mzdy).
    • Členství v OVK není vázáno na bydliště na Praze 4. Můžete tedy dát avízo i známým a přátelům z jiných městských částí, ale i mimopražským...
    • Členství v OVK je honorováno dle zákona (min. 1800 Kč za oba dny + stravenky).
    • Přihlášku nám můžete poslat i e-mailem na volby@praha4.cz . Důležitý je především telefonický kontakt na Vás.

• Seznam členů Okrskových volebních komisí (OVK) - stav před prvním zasedáním OVK - je k disposici jako:
    • sešit excelu ke stažení ZDE .
    • soubor PDF ke stažení ZDE .
    Seznam je uspořádán sestupně podle abecedně řazených příjmení. V posledním sloupci je pak adresa sídla okrsku, tedy umístění volební místnosti (školy, mateřské školky a další objekty).
    Seznam bude postupně aktualizován!

• V současné době postupně kontaktují zapisovatelé členy svých volebních komisí (od úterý 7. 5. 2024).

• Ve dnech od 14. do 16. května 2024 (úterý, středa a čtvrtek) se budou konat 1. zasedání OVK.
    Zapisovatelé OVK budou v týdnu od 6. května 2024 postupně kontaktovat jednotlivé členy své komise.
    Délka prvního zasedání je do 90 minut. Rozpis je na obrázku nad čarou a místo konání je historická budova radnice v Nuslích (Táborská 500/30) - 3. patro (lze i výtahem). Pod obrázkem je pak informace o poslední aktualizaci rozpisu.

• Úřad MČ Praha 4 má stále zájem o občany, kteří se chtějí zúčastnit práce v okrskových volebních komisích.
Pozor! Rozpis 1. zasedání ... níže byl aktualizován dne 10. května 2024 v 11:00 hod.
1. ZASEDANI OVK - ROZPIS OVK -V03

Aktuální verze přihlášky do OVK (doplňování komisí) - kliknutím na obrázek si stáhnete verzi v PDF
(ke stažení též jako soubor PDF i DOC)

Přihláška do OVK - doplnění komisí - V3