Dnu Země v parku Na Pankráci přálo počasí

Den Země 2023 v Parku Na Pankáci

Celá řada poznávacích her, disciplín, workshopů i představení čekala na děti a všechny další návštěvníky na letošním ročníku Dne Země v parku Na Pankráci. Akci, kterou nejen pro děti každoročně pořádá městská část Praha 4 s partnery, přálo i počasí a bylo opravdu na co se dívat.

Zábavnou formou poznávat přírodu a svět kolem sebe, přišly děti na pankráckou pláň, ať už v rámci vyučování nebo v odpoledních hodinách spolu s rodiči. Čekal na ně nespočet stanovišť vzdělávacích, praktických i pohybových aktivit.

Tomáš Hrdinka„Děti i dospělí se během Dne Země seznámili s ekologickými službami, které poskytujeme našim obyvatelům – od úklidu, přes třídění odpadu, fungování závlahového systému, rybí osádku pražských potoků až po práci strážníků městské jízdní policie,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011), s jehož podporou se akce uskutečnila. „Poznali také detaily a kouzlo práce rybářů, lesníků anebo sokolníků, včetně jednotlivých druhů ryb, lesních zvířat a dravých ptáků. Bylo toho zkrátka dost a zcela určitě si kromě nových poznatků odnesli i to, jak důležité je chovat se šetrně k přírodě a jejím zdrojům,“ dodal radní.

Největší potlesk a obdiv dětí sklidila jednoznačně ukázka koní a strážníků městské jízdní policie společně se sokolníky a jejich exhibicí. Postupně se ale zaplnila všechna stanoviště, a aby si mysl dětí od přívalu nových informací, vjemů a dojmů na chvilku odpočinula, měly možnost zacvičit si jógu přímo uprostřed parku. Pozdravy slunce byly pod nebem bez mráčku víc než na místě.

O Dni Země informovala též PRAHATV ve své reportáži ZDE (MP4) a článek pak ZDE .

Den Země 2023 v Parku Na PankáciDen Země 2023 v Parku Na PankáciDen Země 2023 v Parku Na PankáciDen Země 2023 v Parku Na Pankáci

Další foto pak ve fotogalerii na odkazu ZDE .

Aktualizováno: 06.06.2023 – Vít Drbal