Den zdraví spojil prevenci se zábavou

Za krásného počasí proběhl v sobotu 3. září Den zdraví, první ročník jednodenního open air festivalu zdravého životního stylu, který v sobě spojil prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. V budově TJ Sokol Podolí a jeho zahradě byl připraven bohatý program od pohybových aktivit pro všechny cílové skupiny, přes preventivní přednášky a workshopy, po praktické i teoretické workshopy o racionálním stravování to vše s bohatým doprovodným programem.Den zdraví - logo jablko

Na Dni Zdraví jste mohli potkat Richarda Nedvěda s jeho Trapnomagií, zacvičit si s Hankou Kynychovou, poslechnout si spoustu báječné muziky v podání skupiny Robin&Son, Leony Gyöngyösi nebo Naomi.

Festival zahájil Petr Štěpánek, starosta MČ Praha 4, který se také na chvilku stal kouzelníkovým asistentem. Pochutnat si na zdravých dobrotách a protáhnout se na cvičení přišla také Iva Kotvová, zástupkyně starosty MČ Praha 4.

„Tato akce má být protiváhou každodennímu shonu a konzumnímu způsobu života, aby si lidé uvědomili, jak důležité je zdraví, že důležitá je pohoda, vnitřní i ve vztahu k ostatním lidem, a tu hodně ovlivňuje to, jak se stravujeme a jak umíme odpočívat,“ uvedl starosta Petr Štěpánek.

„Den Zdraví představil široké spektrum věcí, které se týkají zdravého životního stylu,“ řekla nám k tomu Iva Kotvová, zástupkyně starosty, „ovšem MČ Praha 4 nabízí veřejnosti i mnoho dalších akcí jako například kurz první pomoci pro maminky malých dětí, který se setkal s ohromným ohlasem, takže jej určitě znovu zopakujeme.“

Pro děti tu byl dětský koutek s balónkovým mágem a soutěžemi, bylo možné ochutnávat speciality zdravé kuchyně. Po celý den se ve vnitřních sálech odehrávaly lekce cvičení pro děti i dospělé, pro seniory, nebo i rehabilitační cvičení.

Na místě žáci Střední zdravotnické školy 5. května měřili tlak, tělesný tuk, spočítali vám BMI. Hned ve vedlejším stánku byla k dispozici dermatoložka, která prováděla vyšetření mateřských znamének a její zkušená kolegyně, která pomohla s problematickou pletí.

Partnery akce byly Slow Food, Ersi for Mamma Help  a SZŠ 5. května.

FOTOGRAFIE