AntiFetFest 2016 za Prahu 4 zná své vítěze

Hlavní město Praha vyhlásilo již 9. ročník amatérské filmové soutěže AntiFetFest 2016 pro základní a střední školy. Jedná se o festival, kam lze přihlásit obrazový snímek s námětem rizikového chování, např. drogová závislost, kriminalita, šikana, rasismus, záškoláctví, gambling, domácí násilí. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění vítězným snímkům proběhlo 12. května na Nuselské radnici, kde ceny předával radní pro školství a mládež Jaroslav Míth (ODS) spolu s předsedkyní Výboru pro bezpečnost Lucií Michkovou (ODS).
Předání ocenění v souteži AntiFETfest 2016 na Nuselské radnici - 12. 5. 2016
„Jsem hrdý na to, že Praha 4 má silnou „filmařskou“ základnu, což dokládá podíl 34%, který tvoří díla našich dětí z Prahy 4,“ uvedl radní Jaroslav Míth.

V rámci slavnostního aktu byli oceněni i školní metodici prevence základních škol, které mají na starosti primární prevenci na školách.

„Primární prevence na školách je pro nás jednou z nejvýznamnějších priorit. Jsem pyšná, že na městské části Praha 4 se kvalita práce školních metodiků stále zvyšuje. Děkuji všem, kteří dělají tuto práci srdcem, ale zároveň na profesionální úrovni,“ uvedla předsedkyně výboru Lucie Michková. „Na ocenění školních metodiků se sponzorsky podílelo OC Arkády Pankrác, za což děkujeme.“

umístění
kategorie
základní školy
název školy
ZŠ Ohradní
ZŠ Bítovská
ZŠ Filosofská
název filmu
Vidíte nám do hlavy
Zabit společností
Bouračka
téma filmu
současné problémy žáků ZŠ
alkohol
Alkohol a drogy za volant nepatří
název skupiny
9. A
6R
členové týmu

Dominika Částková,
Denisa Burková,
Aneta Vyskočilová,
Karolína Junková,
Lucie Miláčková

Marie Rezlerová,
Klára Brejtová

František Svoboda,
Oliver Beňo,
Šimon Hájek,
Adam César,
Tobiáš Procházka

porota ocenila
originální zpracování, interní pohled do vlastního nitra, názorů, postojů tvůrců; zpracovatelé „šli na trh se svou kůží“ – velice osobní, otevřené, oslovující
komplexní zpracování tématiky, exteriéry, náročnost provedení, myšlenka a vyústění - upozorňuje na vztah společnosti k alkoholu
nápadité a originální zpracování, hudba, střih

kategorie
střední školy
název školy
Škola Kavčí hory
název filmu
Ztratit lásku
téma filmu
vliv závislostního chování na vztahy
název skupiny
P&H, filmaři s.r.o.
členové týmu

Jan Furdzo,
Karolína Bímová,
Andrea Švecová,
Tereza Bílá

porota ocenila
herecké výkony, hudba, kamera, střih, nejdelší film ročníku 2016

Všechny snímky z AFF 2016 je možno shlédnout na stránkách www.antifetfest.cz.

FOTOGRAFIE ZE SLAVNOSTNÍHO PŘEDÁVÁNÍ OCENĚNÍ: