Rada hl. města Prahy schválila tento Akční plán PZKO 2020+, druhou část – podpůrná opatření (dále Akční plán, II. část) těsně před komunálními volbami v září 2022 a uložila Odboru ochrany prostředí MHMP zajistit a koordinovat plnění činností a aktivit vyjmenovaných v tomto Akčním plánu, a to do doby ukončení platnosti
Programu zlepšování kvality ovzduší pro aglomeraci Praha CZ01, nejpozději však do 31. 12. 2025..

Akční plán, II. část, obsahuje podpůrná opatření, která byla vytvořena na základě dohody a vzájemné spolupráce členů Pracovní skupiny pro PZKO Magistrátu hl. m. Prahy, jejíž zástupci odsouhlasili seznam plánovaných činností včetně harmonogramu a zodpovědnosti za řízení nebo součinnosti při naplňování jednotlivých stanovených úkolů.

Podpůrná opatření obsahují opatření z oblastí omezení znečištění ovzduší ze stacionárních zdrojů, dopravy, zemědělství a ostatních zdrojů. Při návrhu jednotlivých úkolů Akčního plánu, II. části, byly zohledněny související strategické dokumenty hlavního města Prahy, především pak Klimatický plán hlavního města Prahy do roku 2030 a Plán udržitelné mobility Prahy a okolí a další, s nimi související implementační dokumenty.

Akční plán Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha CZ 01 pro období 2020+ (PZKO 2020+), druhá část-podpůrná opatření je zveřejněn na webových stránkách Portálu životního prostředí MHMP
tak jako Program zlepšování kvality ovzduší pro aglomeraci Praha, CZ 01 a Akční plán PZKO 2020+první část-závazná opatření.

Akční plán, II. část, - si také můžete stáhnou přímo ZDE (soubor PDF cca 14MB)

Portál ŽP MHMP - ovzduší - web - titulka.jpg
Aktualizováno: 31.10.2022 – Vít Drbal