archiv článků

 • Dotace na podporu akumulace a využití srážkových vod na území MČ Praha 4


  Radnice Prahy 4 vyhlásila dotační program na pořízení retenční nádoby na podporu akumulace a využití srážkových vod. Cílem je motivace vlastníků, spoluvlastníků, společenství vlastníků jednotek a nájemců obytných domů na území MČ Praha 4 k retenci dešťové vody a k efektivnímu hospodaření s vodou, snížení odebírané vody z vodovodního řadu či podzemních zdrojů. Více na odkazu...
 • Letní odstávky dodávek u Pražské teplárenské


  V příloze vám s předstihem přinášíme informace o plánovaných odstávkách v dodávce tepla a především teplé vody. Tabulka v dolní části dopisu je především orientační, detailnější informace najdou záakazníci Pražské teplárenské na jejím webu: https://www.ptas.cz/cs/
 • Přihlaste se do komise pro otevírání obálek


  Absolutní transparentnost - takový je důvod rozhodnutí vedení radnice, aby byla veřejnost začleněna do kontrolních postupů při výběrových řízeních.
 • Postup pronájmu bytů v domech s pečovatelskou službou byl novelizován


  Rada městské části Praha 4 novelizovala s platnostní od 1. března 2012 závazný postup při pronajímání bytů v domech s pečovatelskou službou. Přinášíme proto návod, jak postupovat při podání žádosti o nájem bytu v domě tohoto určení.
 • Praha 4 spustila vlastní realitní inzerci


  Cílem realitního serveru Prahy 4 je poskytnout nabídky z úřední desky v přehlednější a ucelenější podobě. Hlavní přidanou hodnotou je však možnost vložení vlastní inzerce a pomoc v řešení momentální bytové situace nájemníků obecních bytů v majetku městské části.
 • Radnice nabízí malometrážní byty pro sociálně potřebné občany


  Radnice čtvrté městské části přichází s nabídkou pronájmu několika desítek malometrážních bytů pro sociální účely, které jsou situovány v klidné části Prahy 4, v domě s pečovatelskou službou v Braníku.
 • Majitelé domů si pozemky kupují dobrovolně


  Městská část Praha 4 prodává pozemky pod privatizovanými bytovými domy pouze subjektům, které tyto domy vlastní a které o to městskou část požádají. Nenabízí je třetím osobám a na nikoho při jednání nevyvíjí nátlak. Základními principy prodeje pozemků jsou transparentnost a dobrovolnost.
 • Praha 4 prodá jedenáct bytových domů


  Praha 4 prodá 11 bytových domů. Vyhověla tak zájmu nájemců obecních bytů, kteří v loňském roce projevili přání si „svůj“ byt koupit. Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo výběr 11 bytových domů k prodeji po jednotkách se spoluvlastnickým podílem na společných částech domu a na zastavěném a případně funkčně souvisejícím pozemku. Zároveň schválilo pravidla jejich prodeje.
 • Nájemci startovacích bytů se stěhují


  Praha 4 oficiálně předala dům se startovacími byty a do bytů, které si vylosovali na jaře tohoto roku, se začali stěhovat první nájemníci. Startovací byty jsou určeny pro mladé manželské nebo partnerské dvojice s dítětem, které městská část Praha 4 dlouhodobě podporuje. Cílem radnice je nabídnout mladým rodinám ve startovacích bytech finančně dostupné nájemní bydlení, a usnadnit jim tak start do společného života.
 • Praha 4 narovnává 99leté smlouvy na pronájem pozemků


  Praha 4 pokračuje ve vypořádání 99letých smluv na pronájem pozemků pod privatizovanými domy. Vlastníkům domů s touto nájemní smlouvou nabídla odkoupení pronajatého pozemku za výhodných podmínek, v případě nesouhlasu s nimi sjednává nové nájemní smlouvy. Některé subjekty ale bohužel odmítly jednat, nebo na výzvu vůbec nereagovaly. V těchto případech nezbylo úřadu městské části než dát nájemcům výpověď nájemní smlouvy.
 • Praha 4 losovala startovací byty pro mladé rodiny


  Pět mladých rodin si na radnici městské části Praha 4 vylosovalo svůj startovací byt. Losovalo se celkem o 5 bytů – 3 byty 2+1 a po jednom bytu o velikosti 1+1 a 1+kk. Zájem o startovací byty s nájmem výrazně nižším, než je tržní nájemné, byl velký, na výzvu radnice se přihlásilo 34 zájemců a 33 z nich splnilo vyhlášené podmínky.
 • Zástupce starosty Lukáš Zicha zkontroluje činžovní domy městské části Praha 4


  V rámci připravovaného rozpočtu na příští rok se zástupce starosty pro majetek Lukáš Zicha (STAN - Tučňák) rozhodl navštívit v příštích třech až čtyřech měsících všechny činžovní domy, které má svěřené městská část. Jedná se celkem o 108 domů. „Mým cílem je navštívit všechny naše domy s pracovníky odboru obecního majetku a zkontrolovat jejich stav,“ uvedl Lukáš Zicha. „Domy, u kterých budou zjištěny vážnější závady, budu upřednostňovat, aby byly zahrnuty do fondu oprav, který je součástí připravovaného rozpočtu na rok 2017.“
 • Praha 4 pronajala byt uprchlíkům z Eritreje


  Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) a zástupce starosty pro majetek a podporu podnikání Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) dnes předali volný byt o velikosti 2+1 uprchlíkům z Eritreje. Otec a dcera uprchli ze své vlasti před konflikty, ve kterých celé křesťanské rodině šlo často o život, v České republice jim Ministerstvo vnitra ČR udělilo doplňkovou ochranou a povolení k pobytu do 19. září 2018. „Podnět k pomoci této rodině dal člen našeho zastupitelského klubu Ivo Vaněk, který se seznámil s tíživou situací uprchlíků a požádal mne o vyřešení jejich nelehké životní situace,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha.